Žmonės nenustygsta iš smalsumo dėl Skvernelio operacijos: nori viską žinoti apie jo sveikatą

Pirmą atostogų dieną premjeras Saulius Skvernelis praleido apsuptas medikų – ant operacinės stalo. Tokį faktą premjeras paskelbė pats feisbuke. Tiesa, operacijos detales kol kas gaubia paslaptis. Anot teisininkų, svarbiausi šalies vadovai savo sveikatos būklės gali neviešinti tik tada, jei liga netrukdo darbui. Beje, kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus informacija apie planuojamus sveikatos patikrinimus viešai dalydavosi pats. Na, o kaipgi elgsis Adamkų sau pavyzdžiu laikantis Gitanas Nausėda?

Pasibaigus deryboms dėl eurokomisaro ir ministrų portfelių, premjeras Saulius Skvernelis savaitę nusprendė atsitraukti nuo darbų ir pailsėti. Tiesa, prasidėjusių laisvadienių atostogomis pavadinti sunku. Skvernelis feisbuke paskelbė, kad pirmą atostogų dieną jam atlikta operacija. Ministras Pirmininkas patikino, kad tai – iš anksto suplanuota procedūra:

„Štai – pirmoji atostogų diena. Ir nauji, dar nepatirti iššūkiai. Atlikta planinė operacija, viskas puikiai, jaučiuosi gerai! Dėkoju fantastiškiems medikams už pastangas ir rūpestį. Dėkoju savo šeimai, artimiesiems ir draugams už meilę ir palaikymą! Rūpinkitės savo sveikata ir Jūs!“

REKLAMA

Saulius Skvernelis (nuotr. Fotodiena.lt)

„Jis parašė tiek, kiek parašė, ir tą, ką parašė, kad jam buvo atlikta planinė operacija, kad po jos jis jaučiasi gerai, ir kad iš tikrųjų, mano žiniomis, jis kitą savaitę planuoja grįžti į darbą“, – teigia premjero atstovas spaudai. 

Skvernelis nusprendė daugiau detalių apie savo sveikatos būklę kol kas neviešinti, nors kalbinti tautiečiai neslepia norį sužinoti daugiau:

„Skaitau visas žinias, viską. Žiūriu – Skvernelis pirma diena atostogų ir jis ligoninėje. Ir šiandien neradau informacijos apie jo būklę. Mano nuomone, tai būtina. Aš labai, labai noriu sužinoti vadovo sveikatą ir viską.“

„Jeigu aš susirgčiau, aš savo dukroms visada praneščiau, kad sergu. O Premjerui tauta yra kaip vaikai.“

„Žmogus eidamas į politiką, jis praranda kažkokią dalį savo asmeninio gyvenimo ir jis tą prisiima, čia mano toks požiūris yra. Yra svarbu, kaip ir į darbą, kai eini praneši, kad nebūsi dėl ligos. Tai čia tas pats.“

Prezidentas Valdas Adamkus savo kadencijų metu reguliariai lankydavosi Santaros klinikose. Kone po kiekvieno vizito Adamkus žurnalistams noriai pristatydavo ir pats pakomentuodavo apžiūrų rezultatus.

Tokios praktikos Adamkų poste pakeitusi Dalia Grybauskaitė nebetęsė – per dešimt jos vadovavimo valstybei metų nebuvo nė menkos žinios apie prezidentės sveikatą ir jos patikrą. Seimo Pirmininkai, premjerai savo sveikatos būklės taip pat neviešindavo. Tik 2008-ais metais tuometis Seimo Pirmininkas Arūnas Valinskas ėjo profilaktiškai tikrintis sveikatos ir apie tai informavo visuomenę.

Advokatai aiškina, kad aukščiausiems šalies vadovams taikomi skirtingi sveikatos būklės viešinimo standartai.

„Konstitucija kalba tik apie Prezidento sveikatą. Prezidentas turi pareigą informuoti visuomenę apie savo sveikatos būklę. Yra numatyta Konstitucijoje, kokiais atvejais gali jis netekti savo pareigų. Vienas iš tų atvejų, kai jis dėl savo sveikatos būklės negali eiti savo pareigų. Dėl kitų valstybės vadovų nieko nėra pasakyta Konstitucijoje“, – sako advokatas Dr. Algimantas Šindeikis. 

Specialistai priduria, kad šalies vadovai neprivalo po kiekvieno eilinio apsilankymo pas gydytoją viešinti tyrimų rezultatų. Esą šalies gyventojus vertėtų informuoti tik tada, kai liga trukdo darbui.

Jei trukdo eiti savo pareigas visuomenė turi žinoti, jos dar svarbesnės kai žmogus dalyvauja rinkimuose, rinkėjai turi būti informuoti. Jeigu žmogus turėjo kažkokią operaciją, kuri yra nesusijusi su tuo, kad jis negalėtų savo pareigų eiti, mes visi turim pripažinti, kad tai yra pono Ministro Pirmininko privataus gyvenimo dalykas“, – sako A. Šindeikis.

Tiesa, komunikacijos specialistų nuomone, vizitų pas gydytojus viešinimas politikams – naudingas. Esą taip galima ne tik nuraminti šalies gyventojus, bet ir išvengti spekuliacijų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų