REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Spalio 16 dieną 22-asis tarptautinis džiazo festivalis „Vilnius Jazz“ pakvies į japoniškų eksperimentų vakarą Vilniuje, Lietuvos rusų dramos teatre.

REKLAMA
REKLAMA

Čia bus pristatyti itin stiprūs ir saviti Japonijos improvizuotojai - pianistas Yoriyuki Harada, saksofonininkas Naoji Kondo, gitaristas Kazuhisa Uchihashi ir vokalistė Tenko.



Scenai kaupia energiją

REKLAMA

Japonų „free“ džiazo elitui priskiriamas Yoriyuki Harada ir Naoji Kondo duetas yra unikalus tiek savo muzika, tiek požiūriu į muzikavimą.

Yoriyuki Harada netgi neturi namuose instrumento, jis groja tik koncertuose ir dažniausiai - kartą per mėnesį savo pamėgtame Tokijo džiazo klube „Aketa-no-mise“.  Anot pianisto, dažniau koncertuoti jam būtų sunku, nes kiekvienas psirodymas reikalauja ypatingos dvasinės būsenos.

Šis menininkas niekada nebandė gyventi iš muzikos ar pretenduoti į muzikos verslo paramą. Taip gyventi jam būtų nuobodu.

REKLAMA
REKLAMA

Užtat scenoje Yoriyuki Harada virsta tikru šėtonu.  Jam grojant trykšta prakaitas ir emocijos, jo pirštai daužo klaviatūrą lyg žaibo kirčiai.

Beje, pats pianistas prisipažįsta niekada negalvojęs apie savo muzikos prasmę ir idėjas.



Nuo klarneto - prie klavišų

Yoriyuki Harada yra savamokslis pianistas.  Jis baigė muzikos koledže klasikinio klarneto klasę, bet netrukus ėmė bodėtis griežtais klasikos kanonais ir po koledžo išvyko semtis kitokios patirties į Niujorką.

Grįžęs į Japoniją jis grojo keliuose improvizacinės muzikos kolektyvuose, tarp jų - orkestre „Seikatsu-Kojo-iinkai“, kuris išgarsėjo Japonijoje kupinais humoro pasirodymais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Yoriyuki Harada taip pat yra grojęs su Andrew Cyrille'u, Tristanu Honsingeriu, Henry Grimesu, Tobiasu Deliusu, Togashi Masahiko ir daugeliu kitų išradingų improvizuotojų.

Į Vilnių muzikantas atvyks su saksofonininku Naoji Kondo, kuris yra ir praktikuojantis psichoanalitikas.

Nepailstantys ieškotojai

Uchihashi Kazuhisa išgarsėjo kaip nepailstantis elektrinės gitaros galimybių tyrėjas.  Jis išbandė daugybę įvairiausių garso prietaisų ir naujovių.

Vilniuje muzikas gros ne tik gitara, bet ir egzotišku instrumentu daksofonu, kurį 2002 metais "Vilnius Jazz" publikai jau pristatė pats jo išradėjas ekscentriškas vokiečių gitaristas ir kompozitorius Hansas Reichelis.  Garsai daksofonu išgaunami daužant, gremžiant ir kitaip liečiant stryku siauras medžio juosteles.

REKLAMA

Gitaristas kaupė patirtį improvizuodamas su tokiomis iškiliomis asmenybėmis kaip Fredas Frithas, Tomas Cora, Peteris Brotzmanas, Derekas Bailey, Elliottas Sharpas, Chrisas Cutleris, Hanas Benninkas, Shelley Hirsch, Hansas Reichelis, Nedas Rothenbergas, Steve Beresfordas, Franzas Hautzingeris ir daugeliu kitų.

Gitaristo partnerė Tenko karjerą pradėjo moterų roko grupėje.  Vėliau likimas ją suvedė su daugeliu eksperimentinės muzikos korifėjų iš kelių žemynų, tarp jų - F.Frithu, Johnu Zornu, Christianu Marclay, Davidu Mossu, Arto Lindsay, Wayne'u Horvitzu.

Visi šiemečio „Vilnius Jazz“ svečiai japonai yra gerai žinomi ne tik Japonijos, bet ir JAV, Europos improvizacinės muzikos sluoksniuose.

Jų koncertas prasidės 19 val.  Po koncerto festivalis kelsis į klubą „Tamsta“, kur vyks nemokamas naktinis „džemas“.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų