Šį savaitgalį sostinėje buvo gausu kultūros. Vienas iš renginių - tarptautinis Vilniaus gatvės teatrų festivalis „Mozaika“, į Sereikiškių parką viliojęs būrius žmonių, rašo „Respublika“.

Negavo VEKS paramos

Šį savaitgalį po Vilnių žmonės bastėsi nešini lankstinukais. Dauguma jų „Vilniaus - Europos kultūros sostinės 2009“ (VEKS) projekto „Menas netikėtose erdvėse“ žemėlapiai. Ieškodami meno vilniečiai ir miesto svečiai užklysdavo ir į Sereikiškių parką. Turbūt ne vienas pagalvojo, kad parke vykusi teatralizuota šventė - VEKS dalis.

Tačiau festivalis „Mozaika“ - atskiras renginys, negavęs paramos iš VEKS rengėjų. Festivalį organizavusio Vilniaus senamiesčio teatro direktorė Laima Trainavičienė yra sakiusi, kad tarptautinį teatro festivalį ketinta įtraukti į VEKS programą ir skirti jam 500 tūkst. litų, tačiau vėliau projektas buvo atmestas, jo rengėjai nesulaukė jokių paaiškinimų, kodėl taip atsitiko.

„Mozaikai“ nė cento neskyrė ir Kultūros ministerija. Paramos sulaukta tik iš Vilniaus savivaldybės bei Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, taip pat privačių rėmėjų.

Sulaukė netikėto populiarumo

Vis dėlto tradicija tampantis tarptautinis festivalis jau ketvirtą kartą sutraukė teatro mėgėjus. Penktadienio vakarą nuo Vinco Kudikros aikštės per Gedimino prospektą, Katedros aikštę iki Sereikiškių parko patraukė persirengėlių ir fakyrų eisena.

REKLAMA

Negausus artistų būrelis į Sereikiškių parką atėjo lydimas jau didelio būrio žiūrovų. Parke sustatytų suolų neužteko visiems norintiesiems.  Didžiajai daliai žmonių teko sėdėti ant žemės arba stovėti.

Pakerėjo mistika

Renginį pradėjo mistika užburiantis Vilniaus fakyrų grupės „Litfire“ ugnies šou „Raganų puota“. Juodais paltais ir gobtuvais apsirengusios fakyrės skambant roko muzikai surengė itin mistišką reginį. Jos naudojosi ugnies fakelais, grandinėmis, virvėmis, šokdynėmis ir vėduoklėmis. Ugnies šuorai juodų merginų rankose dar įspūdingiau atrodė dėl parką užgulusios tamsos.

Mistika alsavo ir fakyro iš Baltarusijos sostinės Minsko pasirodymas.  Vaikinas ne tik demonstravo triukus su ugnimi, bet ir šiurpino žmones sugebėjimu leisti ugnies kamuolius iš burnos.

Tarptautinį festivalį atidarė ir ugnies teatras iš Maskvos „Feniks“. Jo spektaklis „Varnai“ atskleidė laimingai pasibaigusią taikių žmonių kovą su ugninių varnų viešpatavimu Žemėje. Šių ugnies teatrų bendras pasirodymas vyko ir vėlyvą šeštadienio vakarą.

Renginyje tiesti tiltai

Šeštadienį Sereikiškių parke tokios mistikos nebebuvo. Nuotaikingą pasirodymą čia surengė klounas Keny iš Bulgarijos, intriguojančią teatralizuotą akciją pasiūlė Vilniaus senamiesčio teatras ir jungtinės menininkų pajėgos. Nekišusieji nosies iš namų fakyrų pasirodymais galėjo žavėtis ir šeštadienio dienos šviesoje.

Tarptautiniame teatro festivalyje buvo tiesiami tiltai tarp skirtingų patirčių, suvokimo, galimybių. Šio interaktyvaus veiksmo tapybos ir garso spektaklio „Tiltai“ kūrėjai - „Jazz2o“, naujos muzikos grupė „Impulsas“, Vilniaus neįgaliųjų šokių kolektyvas.

Teatro studija „Žvilgsnis“ pažvelgė į amžiną problemą - turėti ar būti - spektakliu „Lagaminų miestas“. Šokio laboratorija „Baltas vėjas“ parodė teatralizuotą šokio spektaklį „Kambarys“.

Parkas - vieta spektakliams

Tarptautiniame Vilniaus gatvės teatrų festivalyje pasirodė kūrėjai ir iš užsienio, ir iš Lietuvos. Kauno pantomimos teatro programoje „Parko miniatiūros“ aktoriai be žodžių pasakojo nuotaikingas ir liūdnokas istorijas apie siekius, visa nugalinčią meilę, kaliausės gyvenimą.  Vėliau mimai persikūnijo į vis atgyjančias skulptūras, kurios žiūrovus intrigavo skirtingose parko vietose.

REKLAMA

Žvarbaus šeštadienio oro nepabūgusieji bendravo su „Forumo“ teatru ir buvo įtraukti į jų pasirodymus. Šventės dalyviai galėjo dalyvauti muzikos, teatro, judesio pamokose.


Rašyti komentarą...
J
Jaronimas
2008-09-22 11:36:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai gerai kad Vilnius Europos kultūros sostine organizuoja tokius festivalius. Labai tokių renginių trūko. O dabar viskas vyksta, labai sveikintina! Ačiū.
Atsakyti
0

b
blah
2008-09-22 15:25:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dėkokit Senamiesčio teatrui, o ne kultūros sostinei, nes ji nei centu neprisidėjo prie šios fiestos.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų