Ekspertų komisija paskelbė labiausiai profesionaliame teatre pasižymėjusius 2007-2008 metų sezono kūrėjus, pretenduojančius į „Auksinio scenos kryžiaus“ apdovanojimus.

Kaip informavo Kultūros ministerija, apdovanojimai bus įteikti 16 kategorijų. Ceremonijos metu taip pat bus įteikta „Padėkos“ premija už indėlį į Lietuvos teatro meno kultūrą.

Skelbiama, jog į geriausio režisieriaus vardą pretenduoja Algimantas Pociūnas už komediją „Figaro vedybos“ (Juozo Miltinio dramos teatras), Jonas Vaitkus už Petro Vaičiūno komediją „Patriotai“ (Valstybinis jaunimo teatras) ir dramą „Juodvarnis“ (Audronio Liugos produkcija) bei Gintaras Varnas už dramą „Ruzvelto aikštė“ (Kauno valstybinis dramos teatras).

Geriausio scenografo ir kostiumo dailininko kategorijoje nominuoti Vilma Galeckaitė-Dabkienė už kostiumus miuziklui „Bučiuok mane, Keit“ (Kauno valstybinis muzikinis teatras), Marijus Jacovskis, kūręs scenografiją dramai „Laisvės kaina“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras), Gintaras Makarevičius už scenografiją komedijai „Patriotai“ ir dramai „Ruzvelto aikštė“.

Geriausiais choreografais pretenduoja tapti Anželika Cholina už choreografiją spektakliui „Fantazija penkioms stichijoms“ (A|CH teatras), Vesta Grabštaitė už choreografiją operai „Orfėjas ir Euridikė“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras) ir miuziklui „Bučiuok mane, Keit“, bei Loreta Juodkaitė už choreografiją spektakliui „Trimatrix. Trys judėjimai“ (Menų spaustuvė).

REKLAMA

Į geriausio kompozitoriaus „Auksinį kryžių“ pretenduoja Martynas Bialobžeskis už muziką spektakliui „Laisvės kaina“, Kipras Mašanauskas už muziką komedijai „Patriotai“ bei Giedrius Puskunigis už muziką spektakliui „Audra“ (Vilniaus mažasis teatras) ir dramai „Dviejų pasaulių viešbutis“" (Lietuvos rusų dramos teatras).

Dėl geriausio dramos aktoriaus vardo varžysis Vladas Bagdonas už Rėjaus vaidmenį dramoje „Juodvarnis“ (Audronio Liugos produkcija), Povilas Budrys už Prospero vaidmenį „Audroje“ bei Rolandas Kazlas už Napoleono Šereikos vaidmenį „Patriotuose“ ir Andželo vaidmenį komedijoje „Jei taip, tai šitaip“ (Valstybinis jaunimo teatras).

Geriausios dramos aktorės kategorijoje taip pat paskelbtos trys nominantės: Asta BaukutėLiubos Šereikienės vaidmenį „Patriotuose“ ir už Konšos vaidmenį „Ruzvelto aikštėje“, Gintarė Latvėnaitė už Mirandos vaidmenį dramoje „Audra“ ir Aldona Vilutytė už Unos vaidmenį dramoje „Juodvarnis“ bei Ninos vaidmenį dramoje „A. – visai kita“ (Keistuolių teatras).

Geriausio antraplanio vyro vaidmens atlikėjo kategorijoje nominuoti Gytis Ivanauskas už Auroros vaidmenį „Ruzvelto aikštėje“, Vladimiras Jefremovas už Mago Radžapuro vaidmenį dramoje „Dviejų pasaulių viešbutis“ ir Albinas Kėleris už grafo Almavivos vaidmenį komedijoje „Figaro vedybos“.

Už geriausią antraplanio moters vaidmens atlikimą „Auksiniam scenos kryžiui“ nominuota Severija Janušauskaitė už Liucijos vaidmenį „Patriotuose“, Larisa Kalpokaitė už Arielio vaidmenį „Audroje“ ir Valentina LeonavičiūtėMočiutės Frachlon vaidmenį dramoje „Mėja“ (Klaipėdos dramos teatras).

Į apdovanojimą operos srityje pretenduoja Kęstutis Alčauskis už Evangelisto partiją Johanno Sebastiano Bacho „Pasijos pagal Joną“ inscenizacijoje (LNOBT), Sandra Janušaitė už Baterflai vaidmenį operoje „Madam Butterfly“ ir Zyglindos vaidmenį operoje „Valkirija“ (LNOBT) bei Mindaugas Zimkus už Grafo Almavivos vaidmenį operoje „Sevilijos kirpėjas“ (Kauno valstybinis muzikinis teatras).

Už geriausią darbą operetės srityje nominuotas miuziklą „Bučiuok mane, Keit“ režisavęs Aidas Giniotis, operetėje „Balius Savojoje“ (Klaipėdos muzikinis teatras) vaidmenis sukūrusios Rita Petrauskaitė ir Rasa Ulteravičiūtė.

REKLAMA

Baleto ir šokio srityje „Auksinius scenos kryžiumi“ gali būti apdovanoti Olga Konošenko už Gamzati, Balerinos, Karmen vaidmenis LNOBT spektakliuose „Bajaderė“, „Raudonoji Žizel“, „Karmen“ ir Nastasijos Filipovnos vaidmenį „Vilniaus baleto“ spektaklyje „Idiotas“, Eglė Špokaitė už Euridikės antrininkės vaidmenį operoje „Orfėjas ir Euridikė“ bei Igoris Zaripovas už kunigaikščio Myškino vaidmenį spektaklyje „Idiotas“ ir vaidmenį spektaklyje „Trimatrix. Trys judėjimai“.

Į apdovanojimą teatro vaikams srityje pretenduoja Antano Kučinsko operos „Bulvinė pasaka“ kūrybinė grupė (Klaipėdos muzikinis teatras), spektaklio pagal Juozo Erlicko eiles „Bilietas iš dangaus“ kūrybinė grupė (Valstybinis jaunimo teatras) ir miuziklo „Juozapas ir jo svajonių apsiaustas“ kūrėjai (Keistuolių teatras).

Lėlių teatro srityje „Auksiniams scenos kryžiams“ nominuoti Eglės vaidmenį Vilniaus teatro „Lėlė“ spektaklyje „Eglė žalčių karalienė“ sukūrusi Elvyra Piškinaitė bei spektaklio režisūrą ir scenografiją kūręs Vitalijus Mazūras, o taip pat muziką spektakliui „Dvi padūkėlės pelytės“ (Kauno lėlių teatras) sukūręs kompozitorius Antanas Jasenka.

„Debiuto“ kategorijoje į apdovanojimą pretenduoja Akvilė GarbenčiūtėLuizos Lein vaidmenį spektaklyje „Bučiuok mane, Keit“, Miglė Polikevičiūtė už Doros vaidmenį spektaklyje „Seksualinės mūsų tėvų neurozės“ (LNDT) ir Paulius Tamolė už Siero vaidmenį spektaklyje „Poliklinika“ (Menų spaustuvė).


Rašyti komentarą...
s
siūlymas
2008-03-18 14:44:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Choreografams kryžiaus neskirti, nes nėra įsimintinų darbų. Užtenka jau buvo Otelas. Tegul pasistengia, kitais metais gaus. Nenuvertinkim tų kryžių.
Atsakyti
0

s
siulymui
2008-03-19 07:24:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
O gal geriau tiesiog komisijai kompetencijos ipusti? Nes geriausio pernai metu sokio darbo - Vycio Jankausko puikaus naujo spektaklio - sarase nera.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų