• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Muziejų dienos proga nemokami renginiai

Šiemet tarptautinę muziejų dieną – gegužės 18 d., pirmadienį, Lietuvos dailės muziejus Vilniuje, Taikomosios dailės muziejuje (Arsenalo 3A), atveria  n e m o k a m a m  lankymui unikalią tarptautinę dailės parodą „Gamtos ilgesys. Europos peizažai“, kurią parengė Vilniaus ir Linco muziejai.

REKLAMA
REKLAMA

Nors pirmadieniais Lietuvos muziejuose ekspozicijos ir parodos uždarytos, tačiau šiemet, tarptautinę muziejų dieną, lankytojams dovanojamas 2009 metų Europos kultūros sostinių bendras projektas – muziejus atveria duris ir kviečia susipažinti su 200 gražiausių Europos gamtos ir sielos vaizdų.

REKLAMA

Taikomosios dailės muziejuje nuo 11 val. iki 18 val. lankytojai ne tik grožėsis Europos peizažais, bet ir dalyvaus ekskursijose bei kituose edukaciniuose renginiuose. Tarptautinėje dailės parodoje jų laukia ne tik vertingi eksponuojami kūriniai, bet ir įdomūs pasakojimai bei pokalbiai apie dailę, o aktyviausieji edukacinių renginių dalyviai bus apdovanoti vertingais parodos leidiniais. Nemokamos ekskursijos suaugusiems lankytojams vyks 12, 14 ir 16 valandomis.

REKLAMA
REKLAMA

Pažymėtina, jog nacionalinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ tarptautinė dailės paroda „Gamtos ilgesys. Europos peizažai“ yra svarbiausias Lietuvos dailės muziejaus (Vilnius) ir Aukštutinės Austrijos žemės muziejų (Lincas) bendras projektas. Lietuvos dailės muziejaus direktoriaus R. Budrio nuomone, „tarptautinė dailės paroda „Gamtos ilgesys. Europos peizažai“ yra ypatingas meno projektas, atveriantis Europos kraštų unikaliausius gamtovaizdžius, kurie kartu yra ir iš vidinės menininkų patirties atsivėrę europietiškieji sielovaizdžiai. Europos gamtinės erdvės, kokios bebūtų skirtingos, įvairios, parodoje atsiskleidžia ir bendraisiais europinės civilizacijos bruožais, lotyniškosios kultūros sklaidos linijomis“.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paroda lankytojams pristatomi unikaliausi 138 žymių dailininkų sukurti Europos kraštų gamtovaizdžiai nuo Adrijos iki Šiaurės jūros, nuo Britanijos salų iki Kaukazo kalnų. Anot parodos kuratoriaus L.Schultes,  „dauguma šiai parodai atrinktų peizažų atspindi ne tik Senojo pasaulio geografinę įvairovę, kelionių tikslus ar potyrius, bet ir išsvajotas vietas. Šiuo atveju jie tampa žmogaus jausmų sinonimais. Jie simbolizuoja nuotykius, laisvę, begalybę, šviesą, karštį ir aistrą, taip pat paslaptį, nykumą ir melancholiją. Paroda pateikia daug tokio ilgesio vietų – pažįstamų ir apaugusių klišėmis, bet taip pat nuošalių bei nepaliestų“.

REKLAMA

Kuratorė L.Bialopetravičienė tikina, kad parodos lankytojai „išvys ne tik gaivališkus, civilizacijos nepaliestus gamtos vaizdus – kalnus, laukus, miškus ar vandenis – bet taip pat kūrinius, atspindinčius žmonių gyvenimo scenas, architektūros fragmentus ar kitokius žmogaus rankų darbo objektus“. Neatsitiktinai kuratorių pasirinktas ir ekspozicijos dalių išdėstymas, kuris yra grindžiamas ne geopolitiniais principais, o universalesniais aspektais atskleidžiama Europos peizažų įvairove: didžiųjų Senojo žemyno regionų – Šiaurės, Pietų, Rytų, Vakarų ir Vidurio Europos šalių kultūrinėmis tradicijomis, mentaliteto savitumu, kraštovaizdžio skirtybėmis, peizažo žanro chronologine ir stilistine raida, dailininkų kūrybos originalumu bei vaidmeniu Europos meno istorijos kontekste.    

REKLAMA

Parodoje lankytojai pamato per 200 XVI – XX a. pr. peizažų iš Lietuvos dailės muziejaus, Aukštutinės Austrijos žemės muziejų (Lincas) rinkinių ir Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus, taip pat Latvijos nacionalinio dailės muziejaus, Estijos dailės muziejaus, Šiaulių „Aušros“ muziejaus,  Žemaičių muziejaus „Alka“.

Paroda Vilniuje, Taikomosios dailės muziejuje, bus uždaryta po tarptautinės muziejų dienos – gegužės 19 d. O Aukštutinės Austrijos žemės muziejų Pilies muziejuje (Lincas) paroda rodoma birželio 3 d. – spalio 26 d.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų