Gruodžio 16 d., Vilniuje, pamatysime vienos geriausių pasaulio dramaturgijos pjesių interpretaciją, parengtą režisierius, kurio kūrybinis darbas sukelia didelį kritikų ir žiūrovų susidomėjimą daugelyje pasaulio šalių:

Andrėjus Končialovskis šiemet atšventė savo 70-metį. Jis filmuoja Rusijoje ir JAV, yra daugelio prestižinių kino apdovanojimų laureatas, tris kart nominuotas „Oskarui“. Jam priklauso tokie filmai kaip „Pirmasis mokytojas“, „Dvaro lizdas“, „Romansas apie įsimylėjusius“, „Sibiriada“. JAV pastatyti filmai: „Mari mylimieji“ su Nastassja Kinski, „Tango ir Kešas“ su Sylvesteriu Stallone. Filmas „Pabėgęs traukinys“, atnešęs pasaulinę šlovę, pagal Akira Kurosava scenarijų, įrašytas į pasaulinę kino enciklopediją. 1977 m. Maskvos kino festivalyje Andrėjus Končialovskis gavo prizą už indėlį į pasaulinę kinematografiją.

Andrėjus Končialovskis skiria laiko ir teatro pastatymams. Jo darbų sąraše puikuojasi operos „Evgenijus Oneginas“ ir „Pikų dama“ La Scala ir Paryžiaus Bastilijos operos scenose, „Karas ir taika“ – „Metropolitan Opera“ ir Marijos teatre. Dramos spektakliai: „Karalius Lyras“ Varšuvoje su Danieliu Olbrychskiu, A.Strindbergo „Freken Julija“ Maskvos teatre. Ne kartą grįžo prie A.Čechovo kūrybos: „Žuvėdra“ buvo pastatyta Paryžiaus teatre „Odeon“ ir „Mossovet“ teatre Maskvoje.

REKLAMA

Ir štai dabar, 24 ir 31 spalio, viename geriausių Rusijos teatrų – „Mossovet“ – įvyks spektaklio „Dėdė Vania“, pagal A.Čechovo pjesę, premjera. 1970 m. A.Končialovskis nufilmavo to paties pavadinimo filmą, kur pagrindinį vaidmenį atliko Inokentijus Smoktunovskis. Filmas iškovojo daug tarptautinių kino festivalių apdovanojimų ir tapo vienu geriausių darbų A.Končialovskio kūryboje.

Gruodžio pradžioje spektaklis „Dėdė Vania“ pakviestas į teatro festivalį Italijoje. Iškart po šios kelionės, gruodžio 16 d., „Ūkio Banko Teatro Arenoje“, spektaklį pamatys Lietuvos teatro mėgėjai. Bilietais prekiaus „Tiketa“.

Spektaklis „Dėdė Vania“ (A.Čechovas) (rusų kalba)

Premjera – 2009 m. spalio 24 d., Maskvos teatras „Mossovet“

Režisierius - Andrėjus Končialovskis

Dailininkas – Rustam Chamdamov

Kompozitorius – Eduard Artemev

Vaidina: Aleksandr Filipenko, Julija Visockaja, Natalija Vdovina, Irina Kartasheva, Pavel Derevianko;,Aleksandr Domogarov, Jurij Čerkasov, Aleksandr


Rašyti komentarą...
W
Wow !!!
2009-10-21 15:51:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
spektaklis - bomba. Apie Čechovą jau nekalbėsim - genijus. Režisierius - super. Man labai patink jo ,,Dėdės Vanios" ekranizacija, laikoma bene geriausia šio kūrinio interpretacioja. Dailininkas - wow ! Kompozitorius - genijus (prieš daug metų esu mačiusi jį gyvą viename renginyje filharmonijoje). Aktoriai - tobuli (tarp jų ir Režisieriaus žmona Julija Vysockaja). Vot eto da, kaip pasakytų rusai.
Atsakyti
0

p
poka
2009-10-22 15:46:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
turėtu būti liuks pastatymas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų