Laiškuose Lietuvai – V. Povilionienės, A. Sabonio bei V. Adamkaus mintys

Kaip atrodytų knyga, į kurią būtų sudėti laiškai Lietuvai, kuri kurėtų dvasią ir įkvėptų mylėti bei didžiuotis savo šalimi? Kaip atrodytų knygą, kuri atspindėtų Lietuvos tautos sąmonę, lūkesčius, nuotaikas ir istorinę atmintį? Koks jausmas apimtų vartant tokią knygą, kurioje savo ranka gražiausias mintis užrašė išeiviai iš Lietuvos, tėvai, seneliai, ką tik rašyti pramokę vaikai, savo tėvyne tebetikintys žmonės? Tokia knyga jau parašyta ir vadinasi ji „Tūkstantmečio žiedas".

Šių metų kovo 9 d. 14 val. Seimo Europos informacijos biure (Seimo III rūmai), o 17 val. Vilniaus įgulos karininkų ramovėje vyks knygos „Tūkstantmečio žiedas" pristatymas. Pasak knygos sudarytojos ir leidėjos gydytojos Aurelijos Davydavičienės, mintis išleisti tokią knygą kilo minint Lietuvos vardo tūkstantmečio sukaktį.

„Iš pradžių nutarėme pakviesti Kaune įsikūrusias visuomenines organizacijas, paprastus žmones įsimintinos sukakties proga rašyti Lietuvai viltingus ir meilės kupinus laiškus, išreikšti juose savo linkėjimus. Apie idėją informavome per radiją, televiziją ir ji nuvilnijo per visą šalį. Žmonės ėmė siųsti popierinius ir elektroninius laiškus iš visos Lietuvos", - pasakojo knygos sumanytoja. Jos teigimu, pirmiausia laiškus buvo sugalvota sudėti į albumą, vėliau – talpinti internetiniame puslapyje, o kai jų sparčiai gausėjo, gimė mintis išleisti knygą.

REKLAMA

Knygoje sudėta daugiau nei 1200 laiškų, kuriuos Lietuvos vardo 1000-mečio proga rašė ir kūrė visa tauta: jaunimas, šeimos iškilūs politikai, savivaldybių merai, švietimo, kultūros įstaigos, valstybės institucijos ir visuomeninės organizacijos, taip pat 30 užsienio lietuvių bendruomenių. „Knygoje galima rasti poeto Justino Marcinkevičiaus, dainininkės Veronikos Povilionienės, prezidento Valdo Adamkaus, buvusio „Žalgirio„ trenerio Vlado Garasto, krepšininko Arvydo Sabonio, Seimo narių, ministrų, rektorių, verslininkų ir daugybės paprastų žmonių laiškus savo šaliai“, - sakė A. Davydavičienė.

Anot knygos sudarytojos ir leidėjos, mintis pradėti akciją kilo, nes norėjosi patikrinti, kuo alsuoja Lietuva. „Norėjome įsitikinti, kad turime daug savo šalimi nenusivylusių žmonių. Kiek mūsų vis dar tiki šviesia Lietuvos ateitimi? Manome, kad projektas pavyko, tai rodo vis dar tebeplaukiantys laiškai ir prašymai tęsti akciją", - knygos atsiradimo priežastis išvardijo A. Davydavičienė. Akcijos tarybos narys Artūras Klementavičius pasakojo, kad jis dalyvavo peržiūrint laiškus, maketuojant juos taip, kad viena tema, mintis derėtų prie kitos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų