Klaipėdos dramos teatras šiuo metu bene daugiausiai gastroliuojantis – ne tik Lietuvoje, bet gal ir visoje Europoje.

Paslaptis čia nedidelė: kadangi Dramos teatro pastatas uždarytas ilgai rekonstrukcijai, visi iki vieno spektakliai rodomi svečiuose – net pačioje Klaipėdoje. Ištisinės gastrolės. Aktoriai pusiau juokais, pusiau rimtai kėsinasi pirkti cirko palapinę – klasikinį šapito. Vis šioks toks stogas...

Spalio 14–18 dienomis Klaipėdos dramos teatras svečiuosis Vilniuje, Valstybiniame jaunimo teatre bei Nacionaliniame dramos teatre. Vilniečiams bus pristatomi trys spektakliai.

Pirmasis jų – premjerinis, garsaus prancūzų kino režisieriaus, dramaturgo ir scenaristo Franciso Veberio komedija „Vakarienė su idiotu“. Su Francisu Veberiu daugelis jau pažįstami iš kiek kitų sferų – jis yra Lietuvoje žinomų ir pamėgtų filmų „Žaisliukas“, „Aukštas blondinas juodu batu“, „Tėtušiai“, „Užsičiaupk“ režisierius, daugumai savo filmų rašęs ir scenarijus. „Vakarienė su idiotu“ taip pat turi ir savo kino versiją, žinomą anglišku pavadinimu „The Dinner of Idiots“ (1998). Mėgstami Franciso Veberio aktoriai – Jeanas Reno, Gerardas Depardieu ir, žinoma, legendinis komikas Pierre Richardas. Klaipėdietiškoje versijoje pagrindinį vaidmenį vaidina Vytautas Anužis, spektaklį režisavo Rolandas Atkočiūnas.

REKLAMA

Dramos „Viskas apie moteris“, sulaukusios milžiniško pasisekimo, autorius Miro Gavranas neapsikentė ir parašė antrąją seriją – dramą „Viskas apie vyrus“, kurią Klaipėdos dramos teatrui režisavo Arvydas Lebeliūnas. Spektaklis, drįsčiau teigti, subalansuotas specialiai damoms – bet tinka ir jų ištikimiems palydovams vyrams. Regis, vyrų pasaulis niekuo nenusileidžia moteriškajam: toks pats intriguojantis, dramatiškas, o neretai ir tragikomiškas... Svarbi pastaba: spektaklis tik suaugusiems!


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų