Joninių išvakarėse norisi būti ten, kur prieš akis banguoja žaliuojančios pievos, tolumoje mėlynuoja miškai, nesigirdi miesto triukšmo, tačiau pilna paslaptingų gamtos garsų. Toks atotrūkis gali būti ir koncertas – šiuolaikinių Afrikos kompozitorių kūrybą ir tradicinę muziką atliekančio ansamblio „Africa sonante“ (Pietų Afrika) programa „Kryžkelės“.
Ji skambės Klaipėdos koncertų salėje birželio 23 dieną, trečiadienį, 18 valandą.
Ansamblio vadovas – Pietų Afrikos obojininkas Kobus Malan domisi įvairių kultūrų muzika ir siekia suderinti ištobulintų vakarietiškų ir archajiškų tradicinių instrumentų skambesį. Pernai jis išleido kompaktinę plokštelę „Obojus Afrikoje“. Koncerte išgirsime obojų skambant kartu su afrikietišku lamelofonu mbira, molio būgneliu udu, arfa kundi, kitais styginiais ir mušamaisiais instrumentais. Tai bus itin reta proga gyvai išgirsti šių egzotiškų instrumentų skambesį. Kartu su obojininku muzikuos etnomuzikologas Charles Mugerwa ir gitaristas bei tradicinės muzikos žinovas Anthony Caplan.
Tad šventinį vakarą muzikos dėka nukeliausime į Afriką, kur saulei leidžiantis žmonės pabaigia dienos darbus ir ima muzikuoti: „kalbantys būgnai“ sutartais ritmais kviečia kaimo vyrus į sueigą, grupelė moterų palaukėje uždainuoja, aikštelėje ima burtis būgnininkai, šokėjai ir dainininkai, kurie nesiskirsto iki paryčių. O kol jie įsisiūbuoja iš kaimo pakraščio aidi fleitos melodija. Visa tai netrukus apgaubia tamsa ir užlieja keli muzikos garsų sluoksniai, o juos papildo varlių kurkimas ir paukščių giedojimas.