Ketvirtadienį Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Paveikslų galerijoje atidaroma Algimanto Miškinio dailės kolekcijos Rytų meno rinkinio paroda, kurioje bus galima pamatyti dirbinį, datuojamą IV tūkst. m. pr. Kr.
Lankytojai galės išvysti apie 380 vaizduojamosios, dekoratyvinės bei taikomosios dailės darbų. Tai daugiausia Tolimųjų Rytų (Kinijos, Japonijos, Indijos, Birmos, Tibeto, Nepalo, Mongolijos ir kt.) meistrų kūriniai, keletas darbų yra iš Artimųjų Rytų (Irano), pranešama muziejaus interneto svetainėje.
Laukia išsamesnio tyrinėjimo
Didžiąją ekspozicijos dalį sudaro vaizduojamasis ir dekoratyvusis menas: skulptūra, tapyba, akvarelė, grafika, tekstilė, porceliano ir fajanso indai, kūriniai iš akmens.
Ekspozicijos dirbiniai daugiausia vaizduoja dievus, daoistų nemirtinguosius, budistų arhatus ir paprastus žmones kasdieniškose situacijose.
Seniausias dirbinys datuojamas IV tūkst. m. pr. Kr., naujausias – XX a. I p.
Kolekcijos pagrindą sudaro XIX a. kūriniai. Tačiau itin tiksliai datuoti, nurodyti, kokiai šaliai ir kiek kūrinių gali būti priskirta, šiuo metu dar negalima – kadangi rinkinys dar laukia išsamesnio tyrinėjimo.
Nemažą eksponatų grupę sudaro metalo plastikos dirbiniai, dirbiniai iš akmens, medžio, porceliano ir fajanso. Taip pat eksponuojami keli skirtingos stilistikos baldai, karpiniai ir kt.
Atskirą eksponatų grupę sudaro aliejinės tapybos ir akvarelės darbai ant šilko, popieriaus, taip pat garsių XVIII–XIX a. japonų dailininkų (Utagawos Kunisados, Suzukio Harunobu, Katsushikos Hokusajaus, Utagawos Hiroshigos) ksilografijos.
Padovanota Kaunui
Pirmą kartą architekto, architektūros istoriko kauniečio prof. Algimanto Miškinio privati kolekcija buvo pristatyta Vilniaus Taikomosios dailės muziejuje pernai. Ji kaupta nuo 1960 m. Kolekcijoje yra apie 32 tūkst. eksponatų.
Prieš keletą metų visą sukauptą kolekciją A. Miškinis padovanojo Kaunui.
A. Miškinis žinomas miestų statybos, planavimo, svarbių statinių projektavimo, taip pat urbanistinio paveldo srityse. Jis yra išleidęs daug akademinių veikalų, per šimto Lietuvos miestų ir miestelių urbanistinės raidos studijų, publikacijų spaudoje.
Architektas garsėja savo atidžiu, kryptingu meno vertybių kolekcionavimu.