Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gegužės 1 dieną Vilniaus gyvos muzikos klube „Tamsta“ įvyko vieno svarbiausių Lietuvos jaunimo muzikos grupių konkurso „Euro Rock“ finalas.

REKLAMA

Jo metu išaiškėjo, kas iš finalininkų laimėjo pagrindinį prizą – kelionę į „Euro Rock Seminar“ Vokietijoje, Prancūzijoje ir Anglijoje, antrąjį prizą – dalyvavimą tarptautiniame muzikos projekte „WM>08: Please, Don't Wash Separately! (III)“ Vokietijoje ir du muzikos instrumentų salono „Tamsta“ prizus. Visi konkurso finalininkai laimėjo kelialapius į Baltijos šalių jaunimo muzikos konkursą „Baltic New Music Chart“ ir teisę pasirodyti specialiame „Euro Rock“ koncerte muzikos ir menų festivalyje „Be2Gether“.

REKLAMA
REKLAMA

Jau penkerius metus rengiamame konkurse šiemet dalyvavo 19 grupių iš Vilniaus, Kauno, Alytaus, Ukmergės, Plungės, Telšių ir kitų miestų. Konkursantams teko praeiti gana rimtą kelių pakopų atranką. Pirmiausia jie pateikė po du demonstracinius įrašus, kuriuos vertindama kompetentinga komisija atrinko 12 pusfinalininkų. Trijų pusfinalių koncertuose „Tamsta“ klube atliktas trumpas 15 minučių programas komisijos nariai vertino dešimties balų sistema. Iki 4 balų kiekvienas komisijos narys skyrė už kūrybiškumą ir meistriškumą, iki 2 balų – už grupės scenos įvaizdį. Suvedus rezultatus paaiškėjo 5 finalininkai: „.D.S..“ (8,00 balai), „Freaks on Floor“ (7,73), „Graveyard“ (7,23), „Cool Gardens“ (7,16) ir „This“ (7,10).

Finalo dalyviai rimtai padirbėjo ir per koncertą sausakimšame „Tamsta“ klube pasirodė žymiai geriau nei pusfinaliuose. Komisijos narių nuomonės kaip niekada anksčiau nebuvo vieningos – į pagrindinio prizo laimėtojus buvo siūlomos net trys grupės. Atsižvelgiant į prizų specifiką ir grupių ypatumus, buvo nuspręsta pagrindinį prizą – kelionę į „Euro Rock Seminar“ – skirti grupei „Freaks on Floor“, o antrąjį prizą – dalyvavimą projekte „WM>08: Please, Don't Wash Separately! (III)“ – suteikti grupei „Cool Gardens“. Kad nebūtų nuskriausti nei originaliausią repertuarą atliekantis instrumentinio roko trio „.D.S..“, nei muzikalumu komisijos simpatijas pelnę „This“, muzikos instrumentų salonas „Tamsta“ įsteigė papildomą prizą. „.D.S..“ gavo 400 Lt kuponą apsipirkti salone „Tamsta“, o „This“ – naują profesionalų mikrofoną.

REKLAMA
REKLAMA

Konkursą ir jaunų grupių keliones į kūrybines dirbtuves bei koncertus užsienyje finansuoja daugiametis „Euro Rock“ rėmėjas – Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūra „LATGA-A“. Šiemet prie paramos taip pat prisidėjo Vilniaus miesto savivaldybės Tarptautinio bendradarbiavimo taryba ir Švietimo mainų paramos fondas. Jau kelerius metus pusfinalių ir finalo koncertai sėkmingai vyksta konkursą globojančiame „Tamsta“ klube. Prestižinis Baltijos šalių jaunų grupių konkursas „Baltic New Music Chart“ kasmet priima dalyvauti visus „Euro Rock“ finalininkus, o muzikos ir menų festivalyje „Be2Gether“ šiemet bus surengtas specialus „Euro Rock“ koncertas.

Nemažai ankstesnių metų „Euro Rock“ laimėtojų sėkmingai vysto muzikinę karjerą. 2005 metais grupė „Axis“, o šiais metais „Živilė ir grupė“ nugalėjo „Baltic New Music Chart“. Pernai metų nugalėtojai „Wozu“ ruošiasi vasaros koncertiniam turui po Europą. Rekordinį 8,92 balo įvertinimą 2004 metais gavę „IR“ ką tik grįžo iš Vokietijos, kur buvo pagrindinė „Elbe Day“ muzikos festivalio Torgau mieste žvaigždė, o už kelių dienų grupė išvyksta koncertuoti geriausiuose Suomijos muzikos klubuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų