2008-uosius žurnalas „Bravissimo“ sutinka su nauju, sausio mėnesio numeriu. Naujųjų metų proga net Ana Karenina (Eglė Špokaitė) žurnalo viršelyje šypsosi ir džiaugiasi gyvenimu. Ir ne veltui! Dar neišblėsus premjerinės „Bajaderės“ įspūdžiams, prieš pat Tris karalius rodoma „Aida“ (sausio 4 d.) skirta solisto Eugenijaus Vasilevskio jubiliejui, o ir dirigentui Vytautui Viržoniui ji yra kone „gyvenimo opera“ (Eglė Ulienė „Aida. Lemtingas sutapimas ar gyvenimo opera?“).

Sausy gražų jubiliejų švęs baleto trupės spiritus movens – meno vadovė Tatjana Sedunova. Tiesa, be specialių dedikacijų, jubiliejinių spektaklių ar vakarų... Bet nuo „Bravissimo“ dėmesio vis dėlto nepavyko išsisukti. Ir ačiū Dievui, nes Tatjana Sedunova – puiki pasakotoja (Justa Šlekaitienė „Tas nelengvas baleto lengvumas“). Pagaliau sausio 30 d. LNOBT paminės kompozitoriaus Rodiono Ščedrino 75-metį – jam dedikuojamas „Anos Kareninos“ spektaklis. Nors kompozitorius gimė visai ne sausį. O kada iš tiesų, sužinosite paskaitę žurnalą.

Sužinosite ir tai, apie ką kalbėjo operos kritikai savo II Tarptautiniame seminare, šįkart dedikuotame baroko operai ir todėl pavadintame „Dramma per musica“. Žinoma, jie kritikavo spektaklius, bet įdomu, kad į seminarą pakviestas prancūzų muzikologas džiaugėsi Vilniuje pailsėjęs nuo Paryžiuje būtina scenovaizdžio kliše tapusių videoprojekcijų (Vilniuje jis matė „Aidą“, „Orfėją ir Euridikę“ bei „Užburtąją fleitą“) ir atradęs įdomų Glucko „Orfėjo“ pastatymą. Ką į tai atsakė lietuvių kritikai, skaitykite straipsnyje „Jurašas ar Wilsonas? Diskutuoja kritikai“.

REKLAMA

„Bravissimo“ spausdina ir vieno iš seminaro pranešėjų tekstą – Damien Colas „Nuo legendos iki operos: Glucko Orfėjas“.

Taip pat žurnale rasite buvusios mūsų baleto primabalerinos Neli Beredinos interviu „Aš dar mokausi!“, pasakojimą apie Buenos Airių Colon teatrą (Kamilė Rupeikaitė). Įspūdžiais apie Kauno valstybinio muzikinio teatro naujausią pastatymą – G. Rossini „Sevilijos kirpėją“ – dalinasi Eugenija Žakienė („Rudeninis premjerų metas“), Operos ir baleto dienoraščius rašo Živilė Ramoškaitė ir Helmutas Šabasevičius.

Sužinosite, ką žada LNOBT, Kauno ir Klaipėdos valstybinių muzikinių teatrų bei Nacionalinės filharmonijos sausio repertuarai. O žaismės mėgėjus pradžiugins komiksas „Aida“ (dailininkė Gabrielė Baltrušaitytė) ir teatrinis kryžiažodis.

Beata Baublinskienė
„Bravissimo“


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų