Svarbiausia – sudominti
„Viskas, kas susiję su darbu, jo paieška, darbdaviais, jaunimą patraukia kur kas mažiau, nei kitos veiklos. Kai jaunuoliai baigia projektą, klausiame, kas jiems buvo įdomiausia. Dažniausiai visi paminti tiesiogiai su Darbo birža nesusijusius dalykus.
Svarbiausius vidinius pokyčius pastebime ir mes – didesnį dalyvių pasitikėjimą savo jėgomis matome iš atviresnio bendravimo, šypsenos, pasisveikinimo, nebijojimo žiūrėti pašnekovui į akis. O pasitikėjimas savimi ir ateities planavimas – itin svarbūs ieškant darbo arba mokantis“, – pasakoja Kristina Stankutė-Gaulienė.
Nors „Pasitikėk savimi“ – netradicinis ir jau su kaupu pasiteisinęs projektas, padedantis niekur nedirbantiems ir nesimokantiems 16–25 metų jaunuoliams, grįžti į darbo rinką arba į švietimo įstaigas, K. Stankutė-Gaulienė neslepia – noriai į projekto veiklas įsitraukia toli gražu ne visi:
„Stengiamės, kad visos mūsų veiklos būtų kuo įdomesnės. Bet pastebime, jog sunkiausia įtraukti į veiklą. Jei tai pavyksta, jau po kelių savaičių įvyksta persilaužimas ir kontaktą su jaunu žmogumi išlaikyti daug lengviau. Todėl jau išmokome – kiekvieną naują grupę pasitinka neseniai projektą baigęs jaunuolis, kuris papasakoja, ką dalyvavimas „Pasitikėk savimi“ jam suteikė.“
Ir į savivaldybę, ir į teatrą
„Tikrai pasitaiko jaunų žmonių, kurie ateina į projektą labai uždari, sunkiai bendrauja. Kur kitur, jei ne čia, jie turi galimybę pasisemti reikalingų socialinių įgūdžių? Juk mokykloje tokių dalykų nemoko. O mes visada stengiamės tokius žmones pagloboti, skatiname juos įsitraukti į kuo daugiau veiklų, vežamės į visas išvykas ir žygius“, – pasakoja pašnekovė.
Projekto dalyviai keliauja susipažinti su savivaldybės, policijos, vietinių įmonių darbu. Drauge žygiuoja ne tik į gamtą, bet ir teatrą: „Turime daug išvykų ir sulaukiame nemažai svečių. Pas mus nuolat kas nors vyksta“, – sako K. Stankutė-Gaulienė ir pastebi, kad projektui daug įdomumo suteikia ir Alytaus miesto bendruomenės centras, -„bendraujame nuo pat pradžių, ten turime savo lektorių. Centre sudarytos labai geras sąlygas jaunimui, nes yra atvira erdvė, neformali aplinka, kur per pertrauką galima ir pažaisti stalo futbolą, ir tiesiog ramiai pabendrauti.“
Dauguma įsidarbina Alytuje
Nebe pirmus metus vykstantis projektas jau subrandino ir nemenką sėkmės istorijų derlių. Vieni jame dalyvaudami atranda pasitikėjimą savimi, kiti susiranda darbą, o treti susipažįsta ne tik su naujais draugais, bet ir sutinka antrąją pusę.
„Tarp didžiausių privalumų ne tik naujos galimybės ir įgūdžiai, bet ir naujos pažintys. Stengiamės, kad grupes sudarytų žmonės, kurie nėra pažįstami, o jau po kelių mėnesių pastebime, kad jaunuoliai susibendrauja. Žinome, kad dauguma bendrauja ir po projekto pabaigos“, - teigia pašnekovė.
Tarp projekto paskatintų teigiamų pokyčių ir patys svarbiausi jauno žmogaus gyvenime – darbo susiradimas: „Šiemet, net nepabaigę projekto, darbą rado labai nemažai jaunų žmonių. Dauguma įsidarbino čia pat, Alytuje. Be to, pastebime, kad šį pavasarį nebuvo tiek daug išvažiavusiųjų ieškoti laimės į užsienį, kaip pernai. Skaičiuojame, jog nuo 2014 m. net 18 projekto dalyvių įstojo mokytis į aukštąsias mokyklas.“
Sekite Kryptis karjerai naujienas Facebook paskyroje!