Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visi puikiai žino posakį sveikata – didžiausia vertybė. Deja, tikrąją šių žodžių reikšmę dažniausiai suvokiame tik tuomet, kai užklumpa liga ar negalia. Norint to išvengti, reikia nuo pat mažens ugdyti vaikams sveikos ir saugios gyvensenos įgūdžius, skatinti juos saugoti ir stiprinti sveikatą, būti atsakingiems, propaguoti mokyklų bendruomenėse sveiką gyvenseną kaip kasdienį ir įprastą gyvenimo būdą.

REKLAMA

Vaisiai ir daržovės – būtini

Mityba – vienas svarbiausių gyvensenos veiksnių, darančių poveikį sveikatai. Daugelio lėtinių neinfekcinių ligų, o ypač kraujotakos sistemos, susiformavimas dažniausiai siejamas su nepakankamu daržovių ir vaisių vartojimu. Vaisiai ir daržovės kaip ir grūdinės kultūros produktai sudaro „Maisto pasirinkimo piramidės“ pagrindą, svarbiausią rekomenduojamų didesnės biologinės vertės maisto produktų dalį.

Pusryčiauti privalu

Pusryčiai – vienas svarbiausių dienos valgymų. Jie turi sudaryti 25 – 30 proc. per parą suvartojamo maisto energinės vertės. Vaikai, valgantys sočius pusryčius, jaučiasi žvalesni, energingesni, geriau mokosi.

Prieš metus 12-oje Vilniaus miesto mokyklų atlikto tarptautinio tyrimo „Mokyklinio amžiaus vaikų sveikata ir gyvensena“ duomenimis, daržoves kasdien vartojo tik 22,4 procentų mokinių, mergaitės dažniau negu berniukai (atitinkamai 29,5 procentų ir 15,7 procentų). Vaisius kasdien vartojo trečdalis apklaustųjų, mergaitės dažniau negu berniukai (atitinkamai 37,3 proc. ir 24,4 proc.).

REKLAMA
REKLAMA

Tai, kad vaikų mityba nėra visavertė liudija faktas, jog dalis jų kasdien vartojo mažos maistinės vertės maisto produktus, kurie sudaro „Maisto pasirinkimo piramidės“ viršūnę ir kurių vartojimą reikėtų riboti.

Karaliauja čipsai ir šokoladas

Apklausos duomenimis, kasdien saldainius ir šokoladą valgė kas ketvirtas (23,3 proc.) mokinys, tortą, pyragaičius ir sausainius – 7,5 proc., bulvių traškučiais užkandžiavo 5,4 proc. vaikų, kokakolą ir kitus gazuotus gėrimus kasdien vartojo kas dešimtas mokinys (10,2 proc.). Apklausos duomenimis, kas rytą išeidami į mokyklą pusryčiauja tik 61,0 proc. mokinių.

Aktyvūs 15,5 proc. mokinių

Penktadalis pripažino niekada nevalgantys pusryčių. Fizinis aktyvumas taip pat svarbus kaip ir visavertė mityba. Labai gaila, kad šiais laikais vaikai iškeičia aktyvią fizinę veiklą į kitus jiems įdomius užsiėmimus – kompiuterinius žaidimus, televizoriaus žiūrėjimą. Pagal PSO fizinio aktyvumo rekomendacijas, vaikas kiekvieną dieną turėtų ne mažiau kaip vieną valandą užsiimti aktyvia fizine veikla. Apklausos metu buvo nustatyta, kad fiziškai aktyvūs – tik 15,5 proc. mokinių.

REKLAMA
REKLAMA

Konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“

Siekiant skatinti vaikus rinktis sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą, Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras Vilniaus mieste, Vilniaus ir Šalčininkų rajonų bendrojo ugdymo mokyklose organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos inicijuotą vaikų, mokinių, pedagogų ir sveikatos priežiūros specialistų konkursą

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų