Pasibaigus pirmiesiems stojimo į aukštąsias mokyklas etapams paaiškėjo, kad šių metų abiturientai baigiamuosius egzaminus laikė kur kas geriau nei pernykščiai, todėl norėdami patekti į išsvajotą specialybę turėjo su kuo pasivaržyti.
Pasak stojančiųjų atrankos grupės vyresniosios administratorės Reginos Padaigienės, šiemet buvo pateikta daugiau nei 40 tūkstančių prašymų studijuoti šalies aukštosiose mokyklose. Jos teigimu, šiais metais stojančiųjų egzaminų rezultatai buvo labai geri, todėl į vieną vietą buvo didelė konkurencija.
„Šiais metais įstoti sunkiau nei pernai ne tik todėl, kad beveik visi egzaminai buvo valstybiniai, sumažinta valstybės finansuojamų vietų, tačiau ir dėl to, kad stojančiųjų rezultatai geresni nei praėjusiais metais“, – pažymėjo R.Padaigienė.
Prašymuose studijuoti šalies aukštosiose mokyklose abiturientai vidutiniškai nurodė po 7–8 studijų programas. Daugiausia, pasak R.Padaigienės, buvo pageidavusiųjų studijuoti socialinius mokslus. Juos rinkosi daugiau nei pusė jaunuolių. Nemaža dalis ketino studijuoti technologijas, mažiau – humanitarinių ir kitų sričių mokslus.
Paskutinis šansas
Pakviestieji studijuoti privalėjo užsiregistruoti iki liepos 28-osios. Nesuskubusieji laiku pateikti dokumentų išbraukti iš įstojusiųjų sąrašo. Penktadienį buvo šaukiami ir tie, kuriems nepasisekė per pirmąjį bandymą. Į Kauno technologijų universitetą Panevėžyje per antrą etapą pakviesta dar aštuoniolika stojančiųjų.
„Kol kas negaliu pasakyti, į kokias vietas stojantieji pateko antruoju bandymu. Taip pat nežinau, kiek dar laisvų vietų liks. Viskas paaiškės rugpjūčio 5-ąją“, – paaiškino R.Padaigienė. Pasak jos, pirmajame etape buvo tokių abiturientų, kurie pateko ir į Kauno technologijos universiteto (KTU) mokamą vietą, ir į valstybės finansuojamą Kolegijoje, tad turėjo pasirinkti – mokėti už mokslą ar ne, taigi paliko šansą neįstojusiajam.
Nuo rugpjūčio 5-osios skelbiamas trečiasis priėmimo etapas.
Kaip teigė R.Padaigienė, KTU Panevėžio institute veikiausiai liks vos kelios laisvos vietos po dviejų etapų, nes kone visi įstojusieji jau pristatė dokumentus.
Šiais metais į technologijų programas priimti 46 studentai, į socialinių mokslų programas – 44. Pasak stojančiųjų atrankos grupės vyresniosios administratorės, šiais metais abiturientų balai buvo kur kas didesni nei pernai.
Domisi technologijomis
Panevėžio kolegijos priėmimo komisijos atsakingoji sekretorė Indrė Rasiulė taip pat teigė, kad šiųmečių abiturientų rezultatai kur kas geresni. Pasak jos, į valstybės finansuojamas vietas priimti 352 jaunuoliai studijuoti Kolegijoje, apie šimtui studentų už mokslą teks mokėti.
Pasak specialistės, į Kolegiją šiais metais priimta maždaug tiek pat studentų kaip ir pernai. Šiek tiek padaugėjo vietų į technologines specialybes, nes jos paklausios, bet mažiau priimta į pedagogines specialybes.
„Labai daug buvo norinčiųjų studijuoti technologines programas. Mažesnio susidomėjimo sulaukė pedagogikos sritis. Tai galėjo lemti, kad šiais metais buvo privalomas motyvacinis testas“, – kalbėjo I.Rasiulė. Rugpjūčio 16-ąją Kolegijoje bus priimami studentai tik į mokamas vietas.