Romualda URBONAVIČIŪTĖ Vakar Šiaulių universitete paskelbti pirmieji priėmimo į magistrantūrą (II pakopos studijas) rezultatai.
Priėmimas į 27 studijų programas
Kaip informavo Šiaulių universiteto studijų prorektorius Juozas Pabrėža, pasibaigus priėmimui į universiteto magistrantūros studijas jau galima paskelbti pirmuosius rezultatus. „Magistrantūros studijos yra vienas iš mūsų universiteto prioritetų. Nors paskutiniaisiais metais mes vargstame su bakalauro studijomis dėl liberaliai laukinės krepšelių sistemos, bet kadangi tos sistemos nėra antrosios pakopos studijose, jau kelinti metai stabiliai išlaikome tokius pat skaičius“, - teigė prorektorius.
Pasak J. Pabrėžos, šiemet vyko priėmimas į 27 antrosios pakopos – magistrantūros - studijų programas ir visų programų į valstybės finansuojamas vietas buvo konkursas.
Populiariausios – naujos programos
Ypač paklausios buvo naujosios studijų programos, kurios pradėtos vykdyti praėjusiais metais ir šiemet. Kadangi jų populiarumo rodikliu galima įvardyti stojančiųjų įrašytą pirmąjį pageidavimą, tai finansų ir investicijų ekonomiką pirmuoju pageidavimu rinkosi daugiausiai – buvo aštuoni pretendentai į vieną valstybės finansuojamą vietą.
Į viešojo valdymo studijų programą pirmuoju pageidavimu buvo 7 pretendentai į vieną valstybės finansuojamą vietą, istorijos ir politikos – keturi pretendentai. Populiari buvo ir naujausioji šių metų studijų programa bioedukacija – trys pretendentai į vieną valstybės finansuojamą vietą.
Paklausios buvo ir tradicinės magistrantūros studijų programos, jose taip pat buvo konkursai į valstybės finansuojamas vietas. Tai kūno kultūros ir sporto edukologija, informatika, vadyba, mechanikos inžinerija, dizainas ir kitos.
Lyderis – Socialinių mokslų fakultetas
Analogiška situacija ir su fakultetais: tarp jų akivaizdus lyderis yra Socialinių mokslų fakultetas - pareikšta daugiau kaip 330 pageidavimų, po jo rikiuojasi Edukologijos fakultetas, Technologijos ir Humanitarinių mokslų fakultetai.
„Galima teigti, kad priėmimas į antrosios pakopos studijų programas yra gana sėkmingas, nors galutinių rezultatų dar nėra, tačiau akivaizdu, jog ne mažiau bus įstojusiųjų ir į valstybės nefinansuojamas – mokamas – vietas, - sakė studijų prorektorius J. Pabrėža. - O tai yra įrodymas, kad universitetas eina geru keliu, nes nuolat peržiūrimos, pertvarkomos ir rengiamos naujos studijų programos, kurios, kaip paaiškėja priėmimo metu, yra visos reikalingos.“ Planuojama, kad studijas rugsėjo 1 dieną Šiaulių universitete pradės toks pat, kaip ir ankstesniais metais, magistrantų būrys.
Džiuginančios stojimo tendencijos
J. Pabrėža atkreipė dėmesį, kad jau kelinti metai pastebima tendencija, jog magistrantūros studijas Šiaulių universitete renkasi kitų šalies aukštųjų mokyklų absolventai – Vilniaus dailės akademijos, Vilniaus Gedimino technikos universiteto.
Prorektoriui pritarė universiteto Karjeros centro direktorė ir priėmimo komisijos atsakingoji sekretorė Lina Bivainienė: „Kai pasidomime, kodėl kituose universitetuose baigusieji bakalauro studijas renkasi magistrantūrą mūsų universitete, paaiškėja, kad šie jauni žmonės Šiaulius pasirinko gyventi ir dirbti. Tai rodo, kad žmonės čia grįžta ir įsitvirtina.“
L. Bivainienė teigė, kad matomos ir kitos tendencijos. Pavyzdžiui, tai, kad pastaraisiais metais į universitetą grįžta ir į magistrantūrą stoja bakalauro studijas baigusieji prieš dvejus-trejus-ketverius metus.
Vieni jų renkasi tas pačias ar artimas bakalauro studijoms programas, kiti ir ne visai artimas. Tai rodo, pasak Karjeros centro direktorės, kad stojantieji pradėjo atsakingai formuoti savo ateitį.