• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Britų vyriausybė neigia, kad jos taikomos priemonės suvaldyti imigracijos mastus gali "nuskriausti" Jungtinės Karalystės universitetus ir ekonomikai padaryti milijardus svarų sterlingų nuostolio kasmet.

REKLAMA
REKLAMA

Beveik septyniasdešimt universitetų vadovų pasirašė laišką ministrui pirmininkui, kuriame perspėja, kad vyriausybės įvestos studentų vizų išdavimo reformos atbaidys norinčius siekti aukštojo mokslo Jungtinės Karalystės universitetuose.

REKLAMA

Universitetų vadovai ragina planuojamos vizų išdavimo reformos netaikyti užsienio studentams, kurie už mokslą Jungtinėje Karalystėje kasmet sumoka apie aštuonis milijardus svarų sterlingų.

Tačiau vyriausybės pozicija, regis, nepajudinama: ministrai atrėžia, kad "tikrų" studentų vizų reforma neturėtų atbaidyti.

REKLAMA
REKLAMA

Imigracijos politikos ministras Damianas Greenas aiškina, kad taikydama naująją tvarką vyriausybė siekia apriboti studentų vizomis prisidengiančių imigrantų skaičių.

D.Greenas aiškina, kad Nepriklausoma nacionalinės statistikos agentūra, kuriai buvo patikėta apskaičiuoti migracijos srautus Jungtinėje Karalystėje, rėmėsi tarptautinėje erdvėje taikomu "imigranto" apibrėžimu: tai žmogus, įvažiuojantis į valstybę ilgesniam nei vienerių metų laikotarpiui. Šią klasifikaciją palaikantis imigracijos departamentas linkęs nepritarti universitetų vadovų siūlymams užsienio studentams suteikti laikinų imigrantų statusą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot D.Greeno, jeigu iš statistinių duomenų būtų pašalinti šalyje studijuojantys užsieniečiai, sušlubuotų visuotinis pasitikėjimas statistika.

Universitetų vadovai savo laiške pateikia duomenis, kad kas dešimtas užsienietis jaunuolis renkasi studijuoti Didžiosios Britanijos aukštosiose mokyklose. Anot jų, užsienio studentų mokesčiai, kurie šiuo metu siekia apie aštuonis milijardus svarų sterlingų, iki 2025 metų veikiausiai padvigubėtų.

REKLAMA

Laiške pareiškiama abejonė vyriausybės vykdoma migracijos politika: anot laiško autorių, tikėtina, kad dėl naujųjų ribojimų studijų užsienyje siekiantys jaunuoliai veikiau rinksis Jungtinių Valstijų, Australijos, Kanados ar Vokietijos universitetus.

Migracijos statistikos duomenimis, pateiktais gegužės 24 dieną, į Jungtinę Karalystę vis dar įvažiuoja 2,5 karto daugiau užsienio piliečių, nei numatyta vyriausybės migracijos mažinimo planuose. Kaip ir anksčiau, dažniausiai atvykstama su pretekstu studijuoti.

REKLAMA

Pagal naujas vizų išdavimo taisykles, studentams užsieniečiams nebeleidžiama drauge vežtis išlaikytinių, išskyrus tuos atvejus, kai studijos trunka dvyliką mėnesių ar ilgiau. Be to, kur kas griežčiau planuojama vertinti ir prašymus likti dirbti Jungtinėje Karalystėje baigus studijas.

Parengta pagal www.bbc.co.uk informaciją

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų