Žinia gyventojams: mirtiną ir itin užkrečiamą ligą nustatys per dieną

Tuberkuliozė, kuri yra viena iš dešimties pagrindinių mirties priežasčių pasaulyje, nuo šiol Lietuvoje bus diagnozuojama taikant pažangiausius metodus.

Jie, pacientui kreipusis į gydymo įstaigą, leis ligą nustatyti ir gydymą pradėti dar tą pačią dieną. Savo ruožtu, gydytojai kovai su liga galės skirti absoliučiai visus efektyviausius vaistus, kuriuos naujausiomis rekomendacijomis patvirtino Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).

Tokie pakeitimai numatyti sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos patvirtintame apraše.

Anot ministro A. Verygos, tuberkuliozė yra viena labiausiai paplitusių infekcijų pasaulyje. Tuo metu, Lietuva pagal šios infekcinės ligos paplitimą yra tarp pirmaujančių Europos Sąjungoje (ES), todėl kovai su ja turi būti metamos išskirtinės pajėgos.

„Negailestinga statistika, kai Lietuvoje nuo tuberkuliozės kas penktą dieną miršta žmogus, rodo problemos mastą, tad padėtis turi keistis iš esmės.

Tam numatėme, kad greitąjį molekulinį genetinį tyrimą finansuosime Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis, ko iki šiol nedarėme. Taip užtikrinsime, kad jis bus atliekamas visiems pacientams, kai tam yra indikacijų. Taip pat PSDF lėšomis įsigysime vaistus, kurie iki šiol Lietuvos pacientams negalėjo būti skiriami“, – sako A. Veryga.

Ministro teigimu, šios kompleksinės priemonės, apraše nustatytos gydymo schemos atitinka pačias naujausias PSO rekomendacijas. Tai leis užtikrinti, kad Lietuvoje tuberkuliozės gydymas niekuo nesiskirs nuo taikomo kitose šalyse.

Apraše numatyta, kad, atliekant greitąjį molekulinį genetinį tyrimą, ne tik bus patvirtinama, ar pacientas serga, bet ir iš karto įvertinama, kokia yra ligos forma, t. y., vaistams jautri ar atspari. Taip iškart gydytojai pacientui galės skirti jo atvejui gydyti tinkamus vaistus.

Paprastai tariant, efektyvus gydymas vaistais bus pradėtas taikyti nedelsiant, kas, tikėtina, svariai pagerins gydymo rezultatus.

REKLAMA

Patvirtinus tuberkuliozės diagnozę, pacientas bus siunčiamas į gydymo įstaigą. Atsižvelgus į kiekvieną individualų atvejį, bus sprendžiama, ar pacientui reikalingas stacionarinis gydymas ar jam pagalba gali būti teikiama ambulatoriškai.


Rašyti komentarą...
N
Nuomonė
2019-08-26 11:30:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tos ligos plinta nuo vaikščiojančių, važinėjančių viešuoju transportu ligonių.
Nėra tinkamos prevencijos ir gydymo.
Atsakyti
0

M
M
2019-08-26 23:31:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Juk visa laika gydoma ir stebima ta liga,dar naujove atrado
Atsakyti
0

P
Pasakos
2019-08-26 23:59:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Anksciau priverstinai gyde tuberkulioznikus..
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų