Skubios pagalbos skyriaus vedėjas Paulius Uksas pasakoja, kad vaiką į RVUL Skubios pagalbos skyrių atvežė jo tėvai, nes būtent jų ligoninė buvo arčiausiai.
Ištiko anafilaksinis šokas
„Atvežtas vaikas buvo labai vangus, menkai reagavo į aplinką – anafilaksinis šokas yra pavojingas gyvybei, todėl jo ištiktam bet kokio amžiaus žmogui būtina skubi medikų pagalba. Šiuo atveju iki Vaikų ligoninės jis greičiausiai nebūtų spėjęs nuvažiuoti, todėl tėtis priėmė labai teisingą sprendimą vykti į artimiausią ligoninę.
Mūsų skyriaus komanda iš karto ėmėsi būtinų veiksmų – suleido adrenalino tirpalo, priešalerginių vaistų, pradėjo skysčių infuziją ir naudojo kitas priemones simptomų gydymui.
Praėjus maždaug pusvalandžiui vaiko būklė stabilizavosi, tada paskambinome GMP ir paprašėme jį pervežti į Vaikų ligoninę tolesniam gydymui.
Panašūs įvykiai mūsų skyriuje yra išskirtiniai, todėl išleidę mažąjį pacientą buvome laimingi, kad reagavome nieko nelaukdami ir išgelbėjome gyvybę. Mums tai – didžiausias atlygis darbe.
Labai noriu padėkoti visai komandai už puikų darbą – skubiosios medicinos gydytojui Giedriui Montrimui, skubiosios medicinos rezidentui Nikitai Kononov, bendrosios praktikos slaugytojoms Anželai Kaplun ir Brigitai Verkauskei, slaugytojo padėjėjai Olgai Polonskajai ir visam kitam personalui, kuris prisidėjo.
Labai Jumis didžiuojuosi ir džiaugiuosi būdamas šios komandos dalimi", – sako RVUL Skubios pagalbos skyriaus vedėjas.
Ką daryti įgėlimų atveju?
RVUL primena, ką daryti įvairių įgėlimų atveju, ir kada kreiptis į gydymo įstaigą:
Jeigu įgėlė bitė, vapsva ar mašalas:
- iš karto pašalinkite geluonį, naudokite švarų aštriabriaunį daiktą, pavyzdžiui, peilį ir juo nubraukite geluonį (nenaudokite pinceto);
- jei yra galimybė, įgeltą galūnę laikykite pakeltą;
- įgeltą vietą šaldykite tekančiu vandeniu ar ledo gabalėlių: sumažės skausmas, tinimas, niežėjimas;
- galite išgerti priešalerginių, priešuždegiminių vaistų.
Jeigu įsisiurbė erkė:
- suimkite erkę už galvos kuo arčiau odos ir neskubėdami traukite į viršų, geriausia naudoti pincetą;
- ištraukę erkę dezinfekuokite įsisiurbimo vietą antiseptiku arba nuplaukite šiltu vandeniu su muilu;
- pasižymėkite kalendoriuje įkandimo dieną ir 30 dienų stebėkite, ar keičiasi odos spalva įsisiurbimo vietoje, ar plinta bėrimas, stebėkite bendrą savo būklę;
- nenaudokite dezinfekcinio ar kito skysčio, kol neištraukėte erkės: priešingu atveju padarysite daugiau žalos („skandinama“ erkė išskirs daugiau užkrato į žaizdą).
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!