naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kiek šeimoms kainuoja vaiko pasiruošimas Eucharistijos Sakramentui arba kitaip – pirmajai šventai Komunijai? Ar tiesa, kad už pamokas Vilniuje, trunkančias nuo spalio iki gegužės, reikia pakloti daugiau nei 100 eurų?

Kiek šeimoms kainuoja vaiko pasiruošimas Eucharistijos Sakramentui arba kitaip – pirmajai šventai Komunijai? Ar tiesa, kad už pamokas Vilniuje, trunkančias nuo spalio iki gegužės, reikia pakloti daugiau nei 100 eurų?

REKLAMA

Naujienų portalo tv3.lt kalbintas vienos Vilniaus parapijos klebonas bei katechetė teigė, kad šeimos finansinė padėtis ir pinigų trūkumas nėra kliūtis leisti vaiką priimti Eucharistijos (pirmosios komunijos) Sakramentą. Pasak pašnekovų, už finansines galimybes gerokai svarbiau yra šeimos noras ir nusiteikimas. 

Katedroje – 120 eurų

Į naujienų portalą tv3.lt kreipėsi moteris, kuri teigė, jog jos vaikui pasiruošimas pirmajai komunijai Vilniaus katedroje atsieis 120 eurų. Ji neslėpė pykčio, jog tokia suma yra pakankamai didelė ir tikrai ne kiekviena šeima gali tiek sumokėti.

Savo ruožtu katedros katechetė Virginija Jankūnienė naujienų portalui tv3.lt sakė, kad kiekvieną kartą pokalbio su vaiko tėvais metu yra pabrėžiama, kad finansai ir pinigai nėra kliūtis ir trugdis ruoštis pirmajai komunijai.

REKLAMA

„Mūsų oficialiame puslapyje nurodyta, kad rekomenduojama auka už pasiruošimą šiam sakramentui – 120 eurų. Į šią sumą įskaičiuotos pratybos, maldynėlis, vadovėlis, kanceliarinės priemonės, Pirmosios Šv. Komunijos drabužių nuoma, Trinapolio rekolekcijų patalpų nuoma, katecheto išlaikymas, Pirmosios šv. Komunijos šventės paruošimas.

REKLAMA

Mes visada labai lanksčiai žiūrime į kiekvieną atvejį ir viską sprendžiame individualiai. Vieniems pritaikome nuolaidas, kiti ateina ruoštis visai nemokamai.

Ugdymo planas bei pamokų trukmė visose parapijose yra vienoda, skirtis gali tik pamokų grafikas.“

Ir 50 eurų, ir nemokamai

Vilniaus Pal. Jurgio Matulaičio parapijoje pasiruošimas pirmajai Komunijai taip pat prasidės visai netrukus – rugsėjo pabaigoje. Čia pamokas ves katechetė, o numatyta auka už mokslo metus – 50 eurų.

REKLAMA

Savo ruožtu Vilniaus švento Arkangelo Rapolo bažnyčios klebonas Miroslav Grabovski teigė, kad jokios numatytos oficialios aukos nėra. „Bažnyčia ruošia vaikus be jokios papildomos aukos, o reikalingas prekes pasiruošimui, tokias kaip maldynėlis ar rožančius, šeimos perka savarankiškai.

Juk vaikai su tėvais ateina į mišias, tai kažkiek paaukoja mišių metu – tiek ir pakanka. Jeigu tėvai nori, pasibaigus pamokoms, prieš šventę, gali pasirūpinti bažnyčios puošyba, bet čia tik tuo atveju, jeigu patys tėvai nori“, – sakė klebonas.

REKLAMA
REKLAMA

Šioje parapijoje pamokos vyksta ir lietuvių, ir lenkų kalbomis, vaikų susirenka iki 100, tačiau pastarasiais metais, po pandemijos, stebima, kad pirmajai komunijai ruošiasi vis mažiau vaikų.

Tuo tarpu Kauno katedros klebonas tv3.lt sakė, kad auka paprastai priklauso nuo to, kiek vaikų susirenka.

Sumą nustato klebonas

Vilniaus Arkivyskupo Metropolito Gintaro Grušo gairėse, pasirašytose 2017 metais, nurodyta, kad parapijos klebonas, pasitaręs su ekonomine taryba, nustato tėvams aukos dydį katechezės vykdymo išlaidų padengimui (metodinė medžiaga, patalpų išlaikymas, aukos katechetui).

Tėvai / globėjai, negalintys skirti aukos už vaikų paruošimą ar galintys skirti tik jos dalį, turi kreiptis į kleboną ir užpildyti prašymą dėl katechezės dalinio ar pilno išlaidų padengimo iš parapijos lėšų.

Kiek ta ponia išleidžia šventėms , pirkdama vyną ar kitus taurius gėrimus, o pedikiūrui, o manikiūrui, kirpyklai,,,, Čia tai tikraiusiai neskaičiuoja O katechetai, klebonai tai jiems nei už šviesą mokėti nereikia,nei valgyti, katechetės iš vis galėtų labdaros tikslais dirbti. Matot dar joms algos reikia...Labai linksma ,jei nebūtų graudu,,,nuo tokių straipsnių Iš tokios pasipiktinusios ponios iš vis neimčiau pinigų, tegu juos pasilaiko sau....
I20 eurų suma už pasiruošimo pirmajai komunijai pamokėles gali šokiruoti tik visiškai nuo realybės atitrūkusį žmogų. Parapija stengiasi viskuo pasirūpinti ir mokymosi vieta, vadovėliu, maldinėliu ir net apranga šventės metu, jokių rūpesčių nepalikdama tėvams. Deja kai kas šito negali suprasti Parapija išsilaiko iš tikinčiųjų parapijiečių aukų. Įdomu kiek ta šokiruota vilnietė yra paaukojus parapijai per metus.
Dar viena "dlbjb"
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų