Vaizdas miesto centre panevėžietei sukėlė šleikštulį: „Baisiau negali būti“

Buitinių konteinerių, atliekų rūšiavimo ir jų išvežimo tema neišsemiama. Į naujienų portalą JP kreipėsi skaitytojai, kurie piktinosi šalia šiukšlių konteinerių suverstomis buitinėmis ir kitomis atliekomis, kurių esą komunalininkai išvežti neskuba.

7

Nemažos šiukšlių krūvos šalia konteinerių buvo užfiksuotos Respublikos g. 28 ir Laisvės a. 1 kiemuose. Deja, pūpsančias šiukšlių krūvas šalia konteinerių galima pamatyti ir kitose vietose.

Iš tų krūvų kišo nemaži nebenaudojami buitiniai rakandai, klozetai, čiužiniai, aplūžusios kėdės ir buitinės atliekos, netilpusios į atliekų konteinerius.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Šiukšlės Panevėžio miesto centre

Bendrovės „Panevėžio specialusis autotransportas“ Atliekų tvarkymo skyriaus vadovė Judita Vingilytė teigia, kad šiukšles prie konteinerių meta patys gyventojai, o pastarieji piktinasi, jog šiukšlių konteinerius tuštinti įmonės darbuotojai galėtų ir dažniau. Be to, galėtų nepalikti šalia konteinerių pūpsančių šiukšlių krūvų.

Matė ir žiurkę

Apie tokią netvarką – šiukšlių krūvas – naujienų portalui JP pranešė nekilnojamojo turto Respublikos g. 28 turinti panevėžietė Živilė R.

„Turiu nekilnojamojo turto adresu Respublikos g. 26 ir 28. Kieme stovi šiukšlių konteineriai, o šalia jų stūkso stirtos šiukšlių. Į įmonę „Panevėžio specialusis autotransportas“ skambinau kelis kartus. Mane išklausė ir pažadėjo, kad perduos informaciją. Tačiau laukiau, kada išveš šiukšles, bet niekas neskuba. Vieną dieną net žiurkę lakstančią mačiau. Be to, smarvė tokia, kad nosį riečia. Varnos nešioja šiukšles… Baisiau negali būti“, – piktinosi netvarka panevėžietė.

Centre sąvartynas

Panevėžietė teigė, kad tokia betvarkė – miesto gėda.

„Kodėl tai vyksta miesto centre? Viskas aplinkui tvarkoma, atsinaujina. Vieta graži, bet ši problema neišsprendžiama. Tikriausiai į tuos konteinerius šiukšles neša ir šalia esančių įmonių darbuotojai, ir gyventojai. Gal vertėtų pagalvoti apie požeminius konteinerius, kurie nedarkys aplinkos, o ir šiukšlių krūvų nebus šalia jų. Toks įspūdis, kad čia gyvena valkatos ir nesitvarko“, – sakė Živilė R. ir stebėjosi, kodėl miesto centras virsta sąvartynu.

REKLAMA

Šiukšles išvežė

Įmonės „Panevėžio specialusis autotransportas“ Atliekų tvarkymo skyriaus vadovė J. Vingilytė naujienų portalui JP teigė, kad iš Respublikos g. 28 kiemo šiukšlių atliekos išvežtos.

„Jos išvežtos ir iš šios vietos, ir iš Laisvės a. 1. Blogai tai, kad gyventojai nesilaiko Atliekų tvarkymo taisyklių ir krauna įvairias atliekas neleistinose vietose – šalia konteinerių, o tai neleistina. Patys gyventojai padaro nelegalius sąvartynus. Iš kiemo Respublikos g. 28 šiukšles išvežti – labai sudėtinga. Kadangi vyksta remonto darbai Kranto gatvėje ir sunkiasvorėms ir didžiagabaritėms šiukšliavežėms įvažiuoti į kiemą nepatogu. Pavyko sutarti su gatvę remontuojančiais darbininkais ir šiukšlės buvo išvežtos“, – aiškino J. Vingilytė.

Statys perspėjimus

Pasak Atliekų tvarkymo skyriaus vadovės, Laisvės a. 1 kieme situacija – sudėtingesnė.

„Ten apskritai įvažiuoti, dėl vykstančių remonto darbų, negalima. Todėl teks statyti perspėjimus, kad gyventojai šiukšlių nekrautų neleistinoje vietoje. Beje, ten net konteinerių nėra, bet gyventojai vis tiek, į buvusią konteinerių stovėjimo vietą, pila šiukšles. Keistai elgiasi žmonės. Juk niekas nepila atliekų prie savo gyvenamosios vietos durų, po medžiais. Reikia tik supratingumo ir nunešti šiukšles, ten kur reikia – į konteinerius“, – teigė J. Vingilytė.

Vaizdo kameros padeda, bet laikinai

Įmonės „Panevėžio specialusis autotransportas“ darbuotoja mano, kad šiukšlintojus ne vietoje suvaldo vaizdo kameros.

„Turime kilnojamas vaizdo kameras ir jas įrengiame šalia buitinių atliekų konteinerių. Jos situaciją suvaldo, nes galime nubausti tuos, kurie pila šiukšles neleistinose vietose. Kito varianto, kaip statyti vaizdo kameras – nėra. Kol žmogus nenubaustas, jis elgiasi neleistinai ir šiukšlėmis atsikrato pildamas jas, kur pačiam patogiau.

Tačiau žmonės nesupranta, kad daro blogą darbą ir elgiasi neleistinai. Be to, akcentuoja, kad neišvežame šalia konteinerių supiltas šiukšles, bet jų ten neturėtų išvis būti. Kai atliekų krūvos vėl atsiranda, sako, kad jas vis tiek išveš“, – susijaudinusi kalbėjo J. Vingilytė ir teigė, kad šiukšlės iš konteinerių išvežamos nustatytų laiku – pagal grafikus ir pripažino, jog vaizdo kameros padeda laikinai, kol jos įrengtos netoli konteinerių.

Šaltinis: jp.lt, AUTORIUS: RAIMONDA MIKUČIONYTĖ


Rašyti komentarą...
J
JUOZAS
2021-06-16 11:55:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
NA AGRARINE VALSTYBE UZTAT
Atsakyti
0

I
Iš Vilniaus
2021-06-17 12:27:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai užkabinti pranešimą, kurioj vietoj bus konteineriai ir kokio dydžio baudos už tvarkos nesilaikymą. Ar tai jau persudėtinga ?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų