Indonezijos narai kovoja su pandemija: valo šiukšles iš vandenyno gelmių

Narė siekia dar vienos šiukšlės. Šalia grožėjimosi jūros gelmėmis, vandenyno tyrinėtojai Filipinuose tenka ir kur kas nešvaresnė užduotis – surinkti į dugną nugulusias atliekas.

Tokių šiukšlių kaip maišelis ar plastikinis butelys jūros gelmėse – ne viena ir ne dvi. Pastaruoju metu padaugėjo ir veido kaukių bei kitokių apsaugos priemonių.

Ir tam, kad čia jūroje, šalia Filipnų krantų štai šie gyvūnai galėtų ramiai gyventi, reikia kažkam šias šiukšles surinkti.   

Nardytoja Samantha Arnold sako: „Jūra nuo mūsų asmeniškai pailsėjo. Tačiau ją užpuolė naujas šiukšlių antplūdis: veido kaukės, skydai ir apsauginiai kostiumai, kuriuos dėvi žmonės.“   

Pandemijos padariniai akivaizdūs ir jūroje. Nors koronavirusui siautėjant ji kiek pailsėjo, tačiau dabar šiukšlių krūvos auga.

Šalia įprastų plastiko atliekų, nardytojai pastaruoju metu ypač daug aptinka išmestų apsaugos priemonių, kurios nugula į jūros gelmes.   

Nardymo instruktorė Carmela Sevilla sako: „Manau, kad čia bus dar daugiau veido kaukių, nepaisant valdžios pastangų atskirai rūšiuoti jas. Mes jas dėvėsime dar kurį laiką.“  

Kol jūra susirūpinę tyrinėtojai viliasi, kad šiukšlių kiekiai apmažės ir skatina valdžią įrengti atskiras šiukšliadėžes būtent apsaugos priemonėms, situacija prasta ne tik Filipinuose, tačiau ir visame regione.

Mat 81 proc. visų vandenynuose surandamų atliekų yra būtent aptinkamos Aziją skalaujančių vandenynų ir upių gelmėse bei krantuose.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų