Tai – kenotafas – simbolinis paminklas, skirtas žmogui, kurio kūnas ilsisi svetur arba nebuvo surastas.
Paaiškino, kam skirtas paminklas su tokiu užrašu
Socialiniame tinkle „Facebook“ „Cemety.lt“ puslapyje buvo dalijamasi įrašu, kuriame buvo pavaizduotas Šėtos miestelio kapinėse aptiktas kenotafas.
Puslapio administratoriai sutiko su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais pasidalinti istorija, kas tas kenotafas ir kam jis skirtas.
„Kenotafas?“ – pirmą kartą pamatę, pagalvojome, kad tai pavardė.
Tik priėjus arčiau paaiškėjo – tai paminklas be palaikų, tarsi simbolinis kapas.
Ar jūs esate kada nors matę kenotafą? Žinojote, ką reiškia šis žodis?
Kenotafas – tai vieta atminimui, kai artimojo palaikai ilsisi kitur: gal kitoje šalyje, jūroje, o gal taip ir nebuvo rasti...
Tokie paminklai dažnai atsiranda iš vidinio poreikio turėti kur sustoti, uždegti žvakelę, pasikalbėti mintyse.
Šis užrašas paslėptas po vešliomis šakomis... Bet jo reikšmė – labai gili.
Kenotafai pradėti statyti Senovės Egipte ir Senovės Graikijoje. Šiuo metu kenotafai statomi ne tik kapinėse, bet ir visuomeninėse vietose – aikštėse, parkuose, skveruose, žūties vietose, keliuose.
Kenotafai skirstomi pagal žuvusiųjų skaičių į vienetinius, grupinius arba masinius, pagal statinio tipą į laikinus ir nuolatinius, pagal žuvusiųjų užsiėmimą – lakūnams, alpinistams, jūreiviams, astronautams pagerbti“, – buvo rašoma įraše.
Įrašo autorė: Vilija Čėsnė
Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su „Cemety“ rinkodaros specialiste Karolina Nečiūne ir pasiteiravus, ar jų komandos specialistams dažnai pavyksta išvysti kenotafus, ši prisipažino, kad ne.
„Tokius paminklus retas atvejis, kad pamatytumėme. Per mano keturis metus darbo – tokio dar nesu mačiusi“, – sakė ji.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!