• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

39-erių Ekaterina su lietuviu vyru ir 7-mete dukra gyvena Jungtinėje Karalystėje, tačiau visa širdimi palaiko savo šeimą, kuri šiuo metu nuo karo slepiasi Charkove esančiose slėptuvėse. Jie kasdien mato raketas, girdi sprogimus ir kaukiančias sirenas. Moters teigimu – nėra nei akimirkos, kada ji negalvotų, ką šiuo metu išgyvena jos tėtis ir brolis su šeima. 

4

39-erių Ekaterina su lietuviu vyru ir 7-mete dukra gyvena Jungtinėje Karalystėje, tačiau visa širdimi palaiko savo šeimą, kuri šiuo metu nuo karo slepiasi Charkove esančiose slėptuvėse. Jie kasdien mato raketas, girdi sprogimus ir kaukiančias sirenas. Moters teigimu – nėra nei akimirkos, kada ji negalvotų, ką šiuo metu išgyvena jos tėtis ir brolis su šeima. 

REKLAMA

„Šiandien, pirmadienį, yra pati baisiausia diena Charkovui“, – atsidūsta pašnekovė Ekaterina, kuri sutiko papasakoti apie tai, kokiomis sąlygomis šiuo metu slėptuvėje gyvena jos šeima.

„Esu ukrainietė, ten gimiau aš ir mano brolis. Mama yra biologė, tėtis – odontologas. Kai buvau visai maža, gyvenome Vokietijoje, tačiau nuo 11 metų gyvenimą kūrėme Ukrainoje. Turime daug giminių Ukrainoje.

Šiuo metu ten, karo zonoje, gyvena mano tėtis, brolis su šeima ir ketverių dukryte Polina, seneliai, pusbroliai su vaikais. Aš protu nesuvokiu to, kas dedasi. Ta nežinomybė, kuri yra širdyje, prilygsta didžiausiam siaubui“, – pasakoja Ekaterina, šiuo metu su lietuviu vyru gyvenanti Jungtinėje Karalystėje.

REKLAMA
REKLAMA

Su vaikais slepiasi rūsiuose

Moteris su siaubu stebi kiekvieną vaizdą socialinėje erdvėje, su baime įsijungia žinias, nes nei akimirkai negali negalvoti apie Charkove esančius artimuosius.

REKLAMA

Pašnekovės teigimu, jos šeima šiuo metu slepiasi rūsyje, slėptuvėje. Jie spėjo ten įsikurti dar ketvirtadienį, kai prasidėjo pirmosios atakos, tačiau situacija su kiekviena diena ten tik blogėja. „Visa laimė, kad su Ukraina ryšys nestringa ir mes galime bendrauti, kitaip tikrai išeičiau iš proto.

Štai mano šeima, esanti Charkove, negali susisiekti su giminaičiais iš Rusijos – visi skambučiai yra blokuojami.

Mano šeima yra labai išsigandusi. Jie ne tik nežino, kas laukia rytoj ar poryt, tačiau jie nežino, kas bus po valandos. Už langų jie nuolat girdi sirenas, šūvius, sprogimus. Charkove yra ne viena viduryje miesto įstrigusi raketa, kuri bet kada gali sprogti“, – drebančiu balsu pasakoja pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA

Nėra nei šildymo, nei vandens

Ekaterinos brolio šeima su mažamete mergyte šiuo metu slepiasi nuo karo rūsyje, gyvena iš maisto atsargų, kurias turi jie arba kitos šeimos, su kuriomis dalijasi slėptuve. „Ten, kur jie glaudžiasi yra elektra, tačiau nėra šildymo, nėra vandens. Vaikai miega su drabužiais. Jie neturi kur nusiprausti, gamtinius reikalus atlieka prie namo, lauke, kai būna tylu ir nieko aplink nėra, nes pavojus gresia visą parą.

Mažoji Polina, kuriai ketveri, šypsosi, ji dar nesupranta, kokia nelaimė ištiko jos šalį, tačiau kaskart susigužia vos išgirdusi sprogimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mažylė priversta miegoti šaltyje, ašaros bėga pažiūrėjus, kaip ji kenčia. Juk tie vaikai dėl nieko nekalti...“, – gūžčioja moteris ir prisipažįsta nesanti rami dėl šeimos ateities.

Išlaužia slėptuves ir šaudo

Pašnekovės teigimu, į kai kurias slėptuves be jokio perspėjimo įsiveržia kariai ir pradeda šaudyti į civilius. „Jie tiesiog išstumia duris ir ateina su ginklais. Mieste padėtis labai prasta, baisu net nosį iškišti.

REKLAMA

Šeima pasakojo, kad į vieną slėptuvę, kurios durys buvo atrakintos, įsiveržė kariai ir pradėjo šaudyti. Kitose slėptuvėse, rūsiuose, moterys pradeda gimdyti, nes negali tokiam dalykui pasirinkti laiko.

Dar baisu, kad dauguma ukrainiečių šeimų išsibarstę po visą šalį – vieni spėjo pabėgti į kitus miestus, kiti liko ten, kur buvo. Ten gyvenant žmonės jaučia nuolatinę baimę tiek dėl savo saugumo ir gyvybės, tiek dėl artimųjų, kurie nežinia kur gali būti.

REKLAMA

Niekas nesirenka, kas taps aukomis. Žūsta visi, kas pasitaiko ne laiku ir ne vietoje.“

Rusai netiki, kad vyksta karas

Moteris neslepia – turi giminių ir Rusijoje, tačiau ten situacija piešiama visiškai kitokia. „Kai kalbėjomės su giminaičiais iš Rusijos, dauguma net nesuprato, ką mes čia kalbam. Jie buvo įsitikinę, kad Ukrainoje vyksta pratybos, mokymai, o šaudoma tik į specialius objektus. Jie negalėjo patikėti, kai pamatė siųstus vaizdo įrašus iš Ukrainos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tik tada, kai pamatė iš nuotraukų ir vaizdų, kad jų dalis šeimos kenčia tikrą karą, suprato, kiek tai rimta ir pavojinga.

Į vadinamąsias pratybas, nors tai tikras karas, iš Rusijos buvo siunčiami visiškai jauni vaikinai.

Kai kuriems 20-22 metai. Žinau atvejų, kad jie patys pasiduoda, supratę, kad reikės kariauti. Yra rusų, kurie persirengia civiliais ir apsimeta ukrainiečiais, kad tik nereikėtų kariauti“, – žiniomis dalinasi pašnekovė.

Vyksta siaubingi dalykai, o svarbiausia – čia žūsta nekalti žmonės.“

Pašnekovė teigia, kad net ir dabar, kai visas pasaulis jau žino apie karą, Rusijoje viskas slepiama po devyniais užraktais. „Kalbama tik apie Donbasą, apie kitus miestus niekas nepasakoja, ten žmonėms yra neprieinama kitokia informacija, kad tik nesužinotų, ką iš tiesų daro rusai.“

Putinas
Pakarti

Prie
Kremliaus ir
Bybi
Įkišti
Į
Burna
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų