Ar niekada nepagalvojote, kad Woody Alleno filmų dėka pažįstate Niujorką? O gal prisimenate aktorę Audrey Hepburn ir Gregory Peck jų „Atostogose Romoje“? Kino turizmas persikelia į internetinę erdvę, kur viskas apie kino filmavimo aikšteles buvo surašyta enciklopedijoje, movie-locations.com tinklapyje.
Kai John Hustonas atskleidė kunigo mergišiaus moralinius priekaištus filme „Iguanos naktis“ viename atokiame Meksikos paplūdimyje Puerto Vallarta, negalėjo žinoti, kad ši vieta taps turistų traukos centru.
Remdamiesi kino poveikio masinei kultūrai jėga ir žinodami, kad yra daugybė kultinių neatrastų vietų, movie-locations. com tinklapis savo lankytojams pristato tokias vietas ir netgi išleido knygą - savotišką enciklopediją, kurioje pasakojama apie įvairių filmų veiksmo vietas.
Gal į turą po Naująją Zelandiją, kur buvo filmuojamas „Žiedų valdovas“? Ten netgi buvo sukurtas Hobitų parkas, norint pasipelnyti iš multimilijoninės trilogijos, nors turbūt labiau patartina vykti į Kepler Mire fjordus ar į Sunday kalną kaip pagrindinis filmo herojus Elijah Frodo Wood.
Taip pat galite susiorganizuoti fetišistinį maršrutą San Franciske, kokį James Stewart išvaikščiojo sekdamas paslaptingąją Kim Novak Alfredo Hičkoko filme „Svaigulys“ (Vertigo, 1958).
Minėtame tinklapyje rinktis galite pradėti nuo šalies, o vėliau sistema parodys kokie filmai toje šalyje buvo filmuoti arba atvirkščiai pradėti paieškas nuo filmo ir tada žiūrėti šalį, taip pat yra galimybė ieškoti pagal režisierių, aktorių. Kai kur pridėtos netgi pasirinktos vietos fotografijos, pasakojančios kaip buvo filmuojama, kaip viskas atrodė anksčiau ir kaip atrodo ši vieta dabar.
Pasirinkus pavyzdžiui Seviliją, galima aplankyti filmavimo aikšteles, kur buvo filmuojami Lawrence of Arabia, britų epinis filmas arba Žvaigždžių karų Pirmasis epizodas. Pirmiausia Sevilijos miestas buvo paverstas arabišku, o vėliau Ispanijos aikštė buvo visiškai kompiuterizuota, kad atrodytų lyg kokia tolimoji galaktika.
Kita galimybė būtų sekti apokaliptines filmo „Bėgantis skustuvo ašmenimis“ vietas Los Andžele, pavyzdžiui nuvykti į Los Andželo centre esantį Bradbury pastatą (taip pat filmuotas filmuose „500 dienų kartu“ arba „Vilkas“) arba Ennis Brown namą, sukurtą Frank Lloyd Wright. Puslapis pateikia tikslias abiejų vietų koordinates.
Sekti „Indiana Džouns ir paskutinysis kryžiaus žygis“ pėdomis kainuotų šiek tiek brangiau, nes reiktų vykti į Utah dykumą iki Petros Jordanijoje, tęsti kelionę per Londoną, Granadą ir Veneciją...jau nekalbant apie Džeimsą Bondą kur visa filmo intriga remiasi jo nuotykiais po visą pasaulį.
Daug lengviau būtų keliauti „Bėk Lola bėk“ nufilmuoto Berlyne maršrutu arba pasivaikščioti Šerloko Holmso Londonu. Daugelis turizmo gidų Tokijo Hyatt viešbutį, nufilmuotą filme „Pasiklydę vertime“ jau yra įtraukę į lankomų vietų sąrašą.
Filmas „Talentingasis misteris Riplis“ buvo nufilmuotas ne viename Italijos pakrantės kaimelyje: Ischia, Procida ir Anzio, buvo tos vietos, kurias Anthony Minghella sujungė sekdamas pagrindinio personažo Mato Deimono kraujo pėdsakais.
Patiems smalsiausiems būtų įdomu sužinoti kaip susitvarkė Martinas Skorsezė norėdamas pavaizduoti 20 amžiaus pradžios Niujorką, tokiose vietose kaip Bronkso botanikos sodas arba Filadelfijos muzikos akademija.
Tinklapio movie-locations.com siūlomi maršrutai ne visuomet yra tokie jau įdomūs, na, pavyzdžiui ką, koks nors turistas, galėjo pamesti Didžiosios Britanijos Šefildo mieste? Na žinoma, visuomet atsiras filmo „Striptizo ereliai“ gerbėjas, norintis pamatyti, kur bedarbių eilėje, Donna Summer ritmu, stovėjo Robert Carlyle ir jo draugai, mėgėjiško striptizo, šokėjai.