Turite plačius klubus? Mokslininkai jums turi gerų žinių

Turint taip vadinamą „alaus pilvuką“ ar „gelbėjimosi ratą“ – tai yra, daugiau pilvo riebalų – ankstyvos mirties rizika didėja, tačiau turint plačius klubus ar storesnes šlaunis gyvenimo trukmė gali pailgėti, rodo naujausias tyrimas.

Mokslininkai ištyrė daugiau nei dviejų su puse milijono žmonių duomenis ir nustatė, kad kiekvieni papildomi 4 centimetrai ant talijos yra susiję su 11 procentų didesne tikimybe mirti anksčiau laiko. Juosmens apimtis yra nutukimo ir tokių ligų kaip antro tipo cukrinis diabetas bei įvairios širdies ligos rizikos rodiklis.

Naujas novatoriškas tyrimas neseniai buvo paskelbtas „British Medical Journal“. Tyrimo autorius buvo Tauseefas Ahmadas iš Kanados, Toronto universiteto mitybos mokslų katedros.

„Žmonės turėtų labiau susirūpinti savo juosmeniu, o ne tik sutelkti dėmesį į svorį ar KMI. Liemuo yra geresnis pilvo riebalų rodiklis. Pilvo riebalai kaupiasi aplink pilvo organus, o jų perteklius yra susijęs su padidėjusiu cholesterolio kiekiu, aukštu kraujospūdžiu, širdies ligomis, diabetu ir insultu. Todėl turint daugiau pilvo riebalų gali padidėti rizika mirti nuo šių ligų“, – sakė tyrimo autorius.

Tuo metu mokslininkų išvados rodo, kad šlaunų ir klubų apimtis ankstyvą mirties riziką sumažina, rašoma dailystar.co.uk. Kiekvienas klubų apimties padidėjimas 10 centimetrų yra susijęs su 10 procentų mažesne mirties rizika dėl įvairių priežasčių. Todėl klubų ir šlaunų riebalai yra laikomi naudingi.

Anot NHS, nepriklausomai nuo ūgio ar KMI, vyrai turėtų stengtis mesti svorį, jei juosmuo viršija 94 centimetrus, o moterys – jei viršija 80 centimetrų


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų