REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pastaruoju metu daugelis tėvų neslepia pykčio dėl antibiotikų trūkumo. Šią problemą pripažįsta ir Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, tačiau, deja, situacija negerėja.

Pastaruoju metu daugelis tėvų neslepia pykčio dėl antibiotikų trūkumo. Šią problemą pripažįsta ir Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, tačiau, deja, situacija negerėja.

REKLAMA

Tėvai, norėdami padėti savo vaikams, nebežino ko griebtis – vieni antibiotikų ieško po visos šalies vaistines, o kiti ryžtasi viešai prašyti svetimų žmonių, kurie galėtų padėti gauti antibiotikų.

Kreipėsi į žmones

Prieš kelias dienas socialiniame tinkle „Facebok“ pasirodė jautrus nusivylusio tėčio Aurimo (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) skelbimas su prašymu padėti sergančiam vaikui, kuriam ypač trūksta svarbių antibiotikų, kuriuos išrašė gydytojas.

 

Jis viešai skelbė, jog apvažiavo daugybę vaistinių, tačiau receptinių antiobiotikų niekur nerado.

REKLAMA
REKLAMA

Praradęs viltį kreipėsi į žmones klausdamas, galbūt kas nors dirba vaistinėse, gali padėti arba turi namuose likučio, nes tablečių sūnui reikėjo pakankamai daug.

REKLAMA

Atsiliepė šimtai žmonių 

Viešumas ypač padėjo nusivylusiam tėčiui – jo įrašu pradėjo dalintis šimtai internautų, jo prašymas buvo išgirstas.

„Užvakar buvau praradęs viltį gauti išrašytus antibiotikus Lietuvos vaistinėse, todėl kreipiausi į žmones.

Pas mus visus lieka po kelias tabletes ir jas kažkada išmetame pasenusias, todėl pagalvojau, kad yra gerų žmonių, todėl jie atsilieps.

Ir kas labiausiai mane nustebino, tai žmonių nuoširdumas ir noras padėti. Atsiliepė daugybė žmonių, o įrašu pasidalijo Lietuvos mados bei scenos žvaigždės,“ – pasakojo vilnietis.

REKLAMA
REKLAMA

 

Problema kelia nerimą

Vyro įrašu pasidalijo daugiau nei 900 žmonių, tačiau „Facebook“ buvo nuspręsta pašalinti šį įrašą su perspėjimu užblokuoti vyro paskyrą.

Vis tik jis sako, kad tai nesprendžia problemos, mat padėtis tiek Lietuvoje, tiek visoje Europoje išlieka labai prasta. „Mes gavome vaistus ir dėl to džiaugiuosi – tai tik įrodo, ką galime visi kartu padaryti.

Vis tik, deja, antibotikų stipriai trūksta ir ši problema kelia didelį rūpestį“, – sako vyras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 

Pripažįsta dėl nepatogumų 

Lietuvos pediatrų draugijos pirmininkas, VUL Santaros klinikų vaikų gydytojas gastroenterologas prof. dr. Vaidotas Urbonas patikino, kad dabartinė situacija apsunkina darbą ir prašė tėvų supratingumo.

„Dar nėra taip, kad kažkas numirė ar luošas tapo, kad trūko kažkokių vaistų, bet nepatogumų yra. Gal daugiau ambulatorinėje grandyje nepatogu tėvams – gydytojas išrašo vaistą, o tėvai pyksta, kad jo negali gauti. Tai norėtųsi tėvų supratingumo, nes gydytojas irgi nežino, koks preparatas yra toje vaistinėje, į kurią ateis tėvai“, –  kalbėjo gydytojas.

REKLAMA

Paklaustas, ar, jo manymu, šiai problemai spręsti pakanka sveikatos politikų dėmesio, pašnekovas tarstelėjo, kad vaikų sveiktai iš ministerijos dėmesio tikrai nepakanka, tačiau šiuo atveju, atrodytų, daroma tai, kas įmanoma.

„Jie bando pagal savo galimybes šį klausimą spręsti, iš Lenkijos importavo vaistus palengvintomis sąlygomis. Bet jei visur to trūksta, tai tenka taikytis. Nes juk antibiotikų gamyklos patys neturime, negalime paprašyti, kad jie dirbtų trimis pamainomis“, – konstatavo V. Urbonas. 

REKLAMA

Dulkys: tai – ne vienos Lietuvos problema

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad su vaistų trūkumu susiduria ne tik Lietuva, tą lėmė sutrikęs medžiagų tiekimas į Europą.

Pasak sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio, yra sutrikęs veikliųjų medžiagų patekimas į Europos teritoriją. Taip pat, vaistų gamintojų aiškinimu, po pandemijos metu kai kurių vaistų poreikis buvo gerokai sumažėjęs, o dabar jis vėl staigiai išaugo, todėl stringa ir pati gamyba.

Ministras taip pat pabrėžė, kad vaistų trūkumą lemia ir iššūkiai logistikoje, pakuočių gamyboje.

Trūkumas? Juokinga. O tai dėl ko tas trūkumas? Nes visi vaistai išvešti į Ukrainą. Ukraina gi labiau rupi nei savo žmonės.
Mažas sūnus labai dažnai sirgo (visomis ligomis) gerklės uždegimu. Reikėjo gan stiprių antibiotikų ir jų 1987-1995 buvo visur. Nes kitaip vaikas uždustų, numirtų. O ką jie daro dabar, sunku net suprasti! Idomu kaip būtų, jei sirgtų jų vaikai, anūkai? Tiesiog esu įsitikinęs, kad, matomai, yra atskira vaistinė jiems.. O jūs bėgiokit po Lietuvą ir ne tik, ir ieškokit vaistų. Tai, galimai, yra nusikaltimas prieš žmones! Ir nereik kišt tos evropos...
O tie komponentai,veikliosios medžiagos gaunamos iš Kinijos.Ir viskas tuo pasakyta.Dalis buvo gaunama ir iš Rusijos.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų