• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Anglijoje gyvenančios 29-erių Jūratės Bliumaitės gyvenimas sudužo į šipulius išgirdus siaubingus gydytojo žodžius: „Jums hepatitas C“. Su tokiais simptomais, kuriuos šiuo metu jaučia Jūratė, moteris nebegali toliau gyventi pilnavertiško gyvenimo – ši liga ją naikina iš vidaus.

Anglijoje gyvenančios 29-erių Jūratės Bliumaitės gyvenimas sudužo į šipulius išgirdus siaubingus gydytojo žodžius: „Jums hepatitas C“. Su tokiais simptomais, kuriuos šiuo metu jaučia Jūratė, moteris nebegali toliau gyventi pilnavertiško gyvenimo – ši liga ją naikina iš vidaus.

REKLAMA

Tačiau tam, kad būtų pradėtas gydymas, moteris turi laukti iki liepos mėnesio, nes eilės pas gydytojus yra didžiulės.

Laukti iki liepos mėnesio Jūratė nebegali, nes ši liga progresuoja greitai ir jai yra reikalingas skubus gydymas, tačiau kainos privačioje gydymo įstaigoje yra milžiniškos ir moteris tokios sumos neturi, todėl dabar prašo žmonių pagalbos.

Visas moters kūnas nusėtas gumbais

Simptomai Jūratei prasidėjo prieš dvejus metus. Jai vis durdavo į kairį šoną, tačiau to skausmo moteris nesureikšmino, nes nemanė, kad gali būti kažkas rimto. Prieš keletą mėnesių – spalį, moteris grįžo iš darbo ir ant savo kūno rado didžiulius gumbus. Jie buvo ant šlaunų, blauzdų bei kojų pirštų. Tuos gumbus jai ir niežėjo, ir degino vienu metu.

REKLAMA
REKLAMA

Jūratė labai išsigando, nuėjusi į vonią prisileido karšto vandens ir po keleto minučių jie pranyko, tačiau vietoj jų, tose vietose atsirado mėlynės. Kitą dieną situacija kartojosi, trečią taip pat.

REKLAMA

Tuomet Jūratė užsirašė pas savo šeimos gydytoją, pas kurį apsilankė po savaitės, parodė jam vaizdo įrašą, kuriame matosi, kaip greitai tie gumbai kyla.

„Tada šeimos gydytojas man išrašė tepalo nuo egzemos. Žinoma, man jis nepadėjo, o gumbai pradėjo atsirasti jau ir ant rankų – nuo pirštų galiukų iki alkūnės. Nuvykus pas dermatologą, man išrašė tablečių nuo alergijos, tačiau situacija ta pati – man nei kiek nepagerėjo.

Galiausiai man atliko kraujo tyrimą ir sužinojau, kad man trūksta vitamino D. Gėriau stiprias tabletes, kartą į savaitę ir po 4 savaičių mane gydytojas pasikvietė, kad patikrintų, ar vitamino D lygis kyla, tačiau pasirodo, kad mano organizmas vitamino D nei kiek nepasisavino.

REKLAMA
REKLAMA

Tuomet man dar kartą atliko kraujo tyrimą, tačiau jau dėl hepatito C ir kepenų funkcijos. Po šio tyrimo išgirdau lemtingus žodžius, kad man – hepatitas C ir kad reikia nustatyti, kokia jo rūšis, nes ši liga skirstoma į dar 4 rūšis, tačiau vizitą pas hepatologą man paskyrė tik liepos mėnesį – anksčiau vietų nėra.

Šiuo metu net negaliu dirbti, nes mano darbas yra lauke, o išėjus į lauką, per kelias sekundes man ant kūno atsiranda gumbai. Fiziškai nėra įmanoma toliau gyventi su tokiomis sveikatos problemomis“, – su skausmu kalba Jūratė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Hepatitu C užsikrėtė gimdymo metu

Hepatito C virusą žmogus gali nešiotis ir 15 ar 10 metų ir nejausti jokių simptomų, tačiau jei imuninė sistema nusilpsta, požymiai pasireiškia greičiau ir matosi ryškiai. Londone Jūratei gydytojas pasakė, kad ji turi lėtinį hepatitą C ir jis yra visoje kraujo sistemoje.

„Šį virusą turiu maždaug 5–6 metus, nes turėjau labai sunkų gimdymą. Jis gimė netgi 5 kilogramų, kai aš pati tuo metu svėriau vos 53 kilogramus. Gimdžiau parą ir anksčiau keturiomis savaitėmis, nes vaikas vystėsi per greitai ir tai buvo nesuderinama su mano organizmu.

REKLAMA

Gimdymo metu man du kartus perpylė kraują. Tai yra vienintelis būdas, kaip galėjau užsikrėsti šia liga. Hepatitu C dar galima užsikrėsti vartojant narkotikus, per adatas, darantis tatuiruotę, tačiau šie variantai man atkrenta.

Mano ilgametis partneris ir sūnus buvo tikrinti dėl hepatito C ir jų atsakymai buvo neigiami, todėl esu garantuota, kad susirgau tada, kai man buvo perpiltas kraujas“, – apie tai, kokiu būdu užsikrėtė šia liga su liūdesiu pasakoja Jūratė.

REKLAMA

Išgirdusi diagnozę puolė į ašaras

Sužinojusi diagnozę Jūratė puolė į ašaras, nes tiksliai nežinojo, kas tai per liga, kaip galėjo užsikrėsti ir koks likimas jos laukė.

Vos sužinojusi diagnozę ji galvoje nusipiešė baisiausius scenarijus, nes gydytojas jai nieko nepaaiškino – visos informacijos apie ligą bei gydymą moteris ieškojo pati, su partnerio pagalba.

„Ligoninėje taip pat buvo įvairių nesklandumų. Tik praėjus dviem savaitėms mano kraujo tyrimai buvo išsiųsti ir buvo pateikta užklausa, kad man bus reikalingas hepatologas, nors laukti šokioje situacijoje jau negalima.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ligoninės darbuotojai taip pat buvo pametę ir mano kraujo mėginį. Gavau žinutę, kad mano tyrimai yra pamesti ir nieko daugiau. Jokios informacijos. Ką daryti toliau? Ar man reikės kraujo tyrimą atlikt iš naujo? Niekas nebuvo aišku. Tačiau galiausiai viskas išsisprendė.

Niekaip nesuvokiu, kaip galima taip atmestinai dirbti. Jie matė, kad mano situacija rimta, tačiau patekti pas gydytoją anksčiau šansų nėra“, – nusivylimo neslepia moteris.

Hepatitą C pagydyti įmanoma

Hepatitas C kiekvienam žmogui pasireiškia skirtingai. „Mano požymiai gali nesutapti su kitų, nes viskas priklauso nuo imuninės sistemos. Man įvyko alerginės reakcija, kitam žmogui gali pradėti slinkti plaukai.

REKLAMA

Man taip pat buvo pasikeitusi šlapimo spalva, aš spjaudžiausi krauju, nes hepatitas C ryja organus, jis liečia stemplę ir tas kraujas eina iš stemplės. Galbūt man jau yra pažeistos kraujagyslės“, – vos laikydama ašaras kalba Jūratė.

Daugeliui žmonių atrodo, kad hepatitas C – jau yra mirties nuosprendis. Ši liga anksčiau buvo nepagydoma, tačiau tobulėjanti medicina padarė stebuklus ir šiais laikais jau yra išrasti netgi kelių rūšių vaistai, kurių pagalba šią ligą pagydyti įmanoma.

REKLAMA

Vaistai yra skiriami pagal žmogaus kraujo grupę. Šiuo atveju Jūratei koją kiša ir jos reta kraujo grupė – B negatyvi, kurią pasaulyje turi vos 2 procentai žmonių. Gali būti ir taip, kad vienus vaistus organizmas atmes ir reikės kitų, o vaistai yra labai brangūs.

Kiek moteriai kainuos privataus hepatologo gydymas – tiksliai nėra aišku. „Tam, kad su juo pakalbėčiau telefonu ir paaiškinčiau  visą situaciją, aš sumokėjau 300 eurų, kai buvau apsilankiusi gyvai, sumokėjau 270 eurų, o tam, kad ištirtų mano kraują sumokėjau dar 214.

Su gydytoju diskutavome apie mano pajamas ir jis pasakė, kad man išsimokėti šių paslaugų šansų nėra“, – tikina Jūratė.

Plačiau apie savo ligą Jūratė dalinasi savo GoFundMe puslapyje:  https://gofund.me/f6313ece

Postas parasytas geriausios televizijos lietuvoj,
Manau seip is lempos nerasytu nepatikrine ar tai tiesa ar melas .
Man tai įdomu kodėl TV3 užsiima nagrinėti tokias nesąmones.Ar žino kaip veikia medicina UK .Kodėl ji tyrimus darosi privačiai ,o sėdi greitojoje ambulatorinėje pagal boje ir kelias valandas atsakinėja į klausimus fb .Tenka dirbti ir greitojoje, bet dar neteko matyti ,kad žmogus sėdėtų telefone.Patarčiau prieš rašant pasidomėti tikra situacija ,o ne iš piršto laužtais pasakojimais.
Sveiki, jūsų pastraipa neatitinka realybes jos... su šita mergina bendravau metus laiko.... šitiek melagingos gyvenimo neesu girdėjusi... kodel nepasakojo apie auto ivyki kuris ivyko pries 5-erius metus.?? Kaip furos priekaba atsikabino, ir trenkėsi I mašina o Jurate per langa iškrito, ant asfalto vairuotojas žuvo, to pasekoje mergina gulejo komoje ilga laika, ir neteko dantų... kodel dantis lygai prikišo... juk jos visos lygos prasidejo po auto ivykio.... kodel nepasakoja kaip su narkomanų drauge trindavosi... Juk ji nera vieniša, gyvena su draugu daug metu... darba idomu ar ji turejo, prarado dar pernai vasara! Del prasidejusiu inkstu irimu, del kuriu iš lovos išlipti negalėjo, negalėjo nieko valgyti, daug ko gerti... kur irodymai kokie? Kodel nieko nepaviešinote ? Ji pagal jos pasakojimus turetu buti leisgyve ir ligonineje prie aparatu pajungta! Tegul mergina pasiema pinigus siūlomus teismo del padarytos žalos ir furos kompanijos ir tures iš ko gydytis! Melagiu melage aferiste! Čia jums panašu I gumbus ir geltona oda?! Ar visa informacija kuria jums siunte iš interneto surado???!!! ANGLIJOJE LIGONINE TIKRAI NEIŠLEIS zmogaus vemenciu krauju! Ir tuštinančiu juodomis fekalijomis !!!! Irodymu prašo visi žmonės kurie aukojo! Viešu! Nuo pat vasaros pradžios kai pradejo inkstai irti! Pagal jos teigimu su inkstais ji daug metu problemu turi! Prašau visu Peterborough lietuvių vardu įrodymų! Nuo savo melagišciu,per vyrus lipimu, valkatavimu turi dabar ko nusipelne! Pinigus aukokite kam tikrai to reikia, šita lyga UK gydo!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų