REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugiau nei 150 milijonų žmonių visame pasaulyje gali sirgti infekciniu hepatitu C ir to net nežinoti, bet, laimei, jį galima išgydyti.

Daugiau nei 150 milijonų žmonių visame pasaulyje gali sirgti infekciniu hepatitu C ir to net nežinoti, bet, laimei, jį galima išgydyti.

REKLAMA

Per kraują plintantis virusas, vadinamas „tyliuoju žudiku“, dažnai progresuoja taip lėtai, kad gali likti nepastebėtas dešimtmečius.

Infekcija paprastai nerodo jokių simptomų, kol virusas nepadaro pakankamai žalos sukeldamas kepenų ligą. Simptomai gali būti nuovargis ir sunkumas susikaupti, o virusas taip pat susijęs su širdies ir kraujagyslių ligomis, psichikos sveikatos problemomis, inkstų ligomis ir raumenų ir kaulų skausmais, rašo mirror.co.uk.

Veiksmingi antivirusiniai vaistai gali išgydyti daugiau nei 95 procentus žmonių su minimaliu šalutiniu poveikiu, o tai reiškia, kad jį galima pašalinti.

Maždaug 118 000 žmonių Jungtinėje Karalystėje sirgo lėtiniu hepatitu C 2019 metais, ir negydant, jis galėjo tapti visą gyvenimą trunkančia infekcija. Tačiau taikant šiuolaikinius gydymo būdus, dažniausiai tai įmanoma išgydyti, nes daugumos sergančių gyvenimo trukmė yra normali. Užsikrėsti galima per infekuoto asmens kraują.

REKLAMA
REKLAMA

Hepatito C simptomai

Daugelis žmonių serga hepatitu C, patys to nežinodami, nes nėra jokių realių simptomų, kol kepenys nėra smarkiai pažeistos.

Ir kai galiausiai pasirodo įspėjamieji požymiai, juos galima supainioti su kita būkle. Pasak NHS, hepatito C simptomai gali būti sekantys:

REKLAMA
  • panašūs į gripą, tokie kaip raumenų skausmai ir aukšta temperatūra (karščiavimas),
  • apetito stoka,
  • nuolatinis nuovargis,
  • pilvo skausmas,
  • pykinimas ir vėmimas.

Vienintelis būdas tiksliai sužinoti, ar juos sukelia hepatitas C, yra tyrimai.

 

Kaip susergama hepatitu C

Hepatitas C gali būti trumpalaikė liga, tačiau daugumai žmonių ūminė infekcija sukelia lėtinę, teigia ligų kontrolės ir prevencijos centrai.

Paprastai virusas plinta per kraują. Kai kurie infekcijos plitimo būdai yra šie:

  • dalijimasis nesterilizuotomis adatomis – dažniausiai narkotikams švirkšti,
  • dalijimasis dantų šepetėliais ar skustuvais,
  • nėščios moters perduodama dar negimusiam kūdikiui,
  • nesaugių lytinių santykių metu – nors tai atsitinka labai retai.

Didžiojoje Britanijoje dauguma hepatito C infekcijomis užsikrečia žmonės, kurie švirkščiasi narkotikus arba tai darė praeityje. Statistika rodo, kad maždaug pusė švirkščiamuosius narkotikus vartojančių asmenų buvo užsikrėtę virusu.

tai man visios ligos...nes visos panasios savo simtomais mazdaug...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų