• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dažnas iš mūsų kiekvieną rytą pradedame ypatingu ritualu – garuojančiu ir maloniai kvepiančiu kavos puodeliu. Per pietus kartojame ritualą ir vėl užsikaičiame arbatinuką kavos puodeliui. Tačiau, kiek tokių puodelių galima išgerti per dieną? 

Dažnas iš mūsų kiekvieną rytą pradedame ypatingu ritualu – garuojančiu ir maloniai kvepiančiu kavos puodeliu. Per pietus kartojame ritualą ir vėl užsikaičiame arbatinuką kavos puodeliui. Tačiau, kiek tokių puodelių galima išgerti per dieną? 

REKLAMA

Apie tai, kaip kavos naudą, grėsmes ir optimalų kavos puodelių skaičių per dieną papasakojo Vilniaus dietologijos centro gydytoja dietologė Eglė Kliukaitė-Sidorova.

Gali suteikti daug naudos

Gydytoja dietologė tikina, kad, iš esmės, kava yra puikus gėrimas. Pagrindinis aspektas, kuris paliečiamas kalbant apie kavą, – kofeinas. Pasak jos, jis gali itin pozityviai veikti organizmą.

„Kuomet kalbame apie kavą, tai daugiausiai akcentuojame kofeiną. Jis, būdamas stimuliuojančiu alkaloidu, gali padidinti širdies ritmą, pagerinti nuotaiką, padidinti budrumą ir sumažinti mieguistumą.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat gali padidinti fizinį pajėgumą, padidindamas energijos lygį ir sumažindamas nuovargį.

Dar kofeinas veikia kepenų funkciją. Iš tiesų, tyrimai rodo, kad kava gali turėti teigiamos įtakos kepenų sveikatai, gali padėti sumažinti kepenų uždegimą ir kitus neigiamus kepenų rodiklius. Taip pat kava gali pagerinti žarnyno peristaltiką“, – tikino gydytoja dietologė.

REKLAMA

Ji pridūrė, kad svarbu pasigilinti ir į kitas medžiagas, kuriomis pasižymi kava. Jos pakrauna organizmą vitaminais bei gali padėti kovojant su tam tikromis ligomis:

„Kas labai svarbu, kad kava, kaip gėrimas, turi ne tik kofeino, bet ir antioksidantų, polifenolių, mineralų, tokių, kaip magnis, manganas. Taip pat turi B2 vitamino, maistinių skaidulų. Pati kava gali būti subalansuotos mitybos dalis. Teigiama, kad poveikis sveikatai, poveikiui tam tikroms ligoms, tai su saiku geriant kavą, pastebėta mažesnė 2 tipo cukrinio diabeto, Alzheimerio, Parkinsono ligos, kepenų cirozės, vėžio rizikos.“

REKLAMA
REKLAMA

 

Optimalus kavos puodelių skaičius

Visgi, nors kava gali išties pozityviai atsiliepti organizmui ir būti jam naudinga, svarbu nepadauginti. Eglė Kliukaitė-Sidorova atskleidė, koks kavos puodelių skaičius per dieną yra laikomas norma.

Optimalus kavos vartojimo kiekis priklauso nuo individualių veiksnių, pavyzdžiui, kūno svorio, sveikatos būklės, jautrumo kofeinui, į juos galima atsižvelgti.

Tačiau dauguma suaugusių sveikų žmonių gali saugiai vartoti kavą neviršijant 400 miligramų kofeino per dieną. O tai gali atitikti 3-4 puodelius kavos per dieną“, – kiekį įvardijo gydytoja dietologė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visgi, moteris iškart suskubo pabrėžti, kad per dažnas kavos vartojimas gali sukelti nemalonius simptomus:

„Jeigu gauname jo daugiau, išgeriame daugiau puodelių, tai gali sukelti nerimą, nemigą, dažnesnį širdies plakimą.

Svarbiausia laikytis saiko. Taip pat reikia atkreipti dėmesį į kavos paruošimo būdą ir priedus, kad būtų išlaikyta jos sveikatingumo nauda“.

Kai kuriems kavos gerti nereikėtų

Nors dauguma žmonių gali gerti kavą ir dėl to pernelyg nesukti sau galvos, tačiau yra tų, kuriuos gydytoja dietologė perspėjo apie žalingą kavos poveikį.

REKLAMA

 

„Nėštumo laikotarpiu reiktų rinktis mažesnę kavos dozę, neviršyti 200 miligramų kofeino per dieną, kas gautųsi 1-2 puodeliai kavos.

Taip pat kavos gėrimas nerekomenduojamas ir tiems žmonėms, kurie turi didelį jautrumą kofeinui arba turi miego sutrikimus, hipertenziją, gastroezofaginį refliuksą“, – pasakojo ji.

Na tai ir alus sVeika, ir vynas. Paieškojus visokių mikroelementų ir vitaminų rasime.O jei dar tyrimą aludariai užsakys- paaiškės, kad tai gyvybės eliksyras!!!
Norit būt be sveikatos,gerkit kavą.Ir dar keistas parasymas,sveika išgert kavos 3-4 puodelius kavos.Bet,as gal i vieną puodelį isidedu tiek kavos,kad vienas puodelis atstoja keturis puodelius kavos.Parasytu kiek saukstelių kavos dėt į 250 ml puodelio kavos ?
Tai reiškia netoleruojat kofeino
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų