• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sovietų pėdsakai Vietname

Gerokai prieš ekonomikos liberalizavimą, Tarybų Sąjungą Vietnamui darė nemažą įtaką. Tai matyti iš daugybės sovietų paliktų ženklų šalies sostinėje Hanojuje.

REKLAMA
REKLAMA

Istorija

SSRS ir Vietnamo santykių istorija siekia 1930-uosius, kai dviejų tautų draugystė buvo deklaruojama skambiais šūkiais, bet ne realiais veiksmais. Maskva parėmė šalies 1978 m. invaziją į Kambodžą, tačiau mažai prisidėjo prie Viet Minh judėjimo kovos prieš prancūzus ar amerikiečius.

REKLAMA

1980-aisiais tūkstančiai Vietnamo mokslininkų, daktarų ir kadrų studijavo Sovietų Sąjungoje. Pavyzdžiui, daktarė Nguyen Van Chau net aštuonerius studijų metus praleido Taškente ir Odesoje. Savo daktaro laispnį ji tuo tarpu apsigynė Maskvoje.

„Vietnamas po karo buvo labai nustekentas: gyvybiškai trūko kvalifikuotų specialistų. Vietnamo ir Tarybų Sąjungos santykiai klostėsi stabiliai, todėl daugelis Rusiją laikė antrąja savo tėvyne“, - teigė ponia Chau.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jos, Sąjungoje pastudijavę žmonės į tėvynę parveždavo kur kas daugiau nei žinias.

Alus ir sūris

Alų Vietname pirmieji pristatė prancūzai, tačiau jo gėrimo kultūrą čia įtakojo ir čekai su vokiečiais.

Daugelis vietnamiečių, kurie studijavo komunistinėse Čekoslovakijoje ar Rytų Vokietijoje, pamilo tenykštį alų. Todėl šiuo metu tarp viduriniosios šalies klasės itin populiarūs yra importinio alaus barai. Visų mylimiausias – čekiškas pilsneris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Maža to, šalies aludėse išpopuliarėjo ir rusiškas rūkytas sūris. Jis pajėgė nukonkuruoti net prancūziškus delikatesus.

Sovietiniai dviračiai

Prieš tai, kai Hanojaus gatves užplūdo „Honda“ skuteriai, daugelis žmonių mynė Baltarusijoje pagamintus kultinius „Minsk“ dviračius. Šiuo metu prakutę vietnamiečiai jau renkasi vakarietiškus dviračių gamintojus, tačiau „Minsk“ nuo Hanojaus gatvių anaiptol nepranyko.

REKLAMA

Dera paminėti, jog 90% susisiekimo priemonių šalyje tebėra dviratės. Kaip bebūtų, dar 1980-aisiais turtingiausieji Vietnamo piliečiai puikavo „Lada“ ar „Uaz“ automobiliais.

„Iš Rusijos – su meile...“

Vienas iš žymiausių Hanojaus statinių yra garsiojo Vietnamo revoliucionieriaus Ho Ši Mino mauzoliejus. Jį po šio valstybės veikėjo mirties šalies sostinei padovanojo Tarybų Sąjunga. Garsusis Ho Ši Minas, beje, 1961 ir 1969 m. lankėsi Lietuvoje.

Hanojuje nebuvo pamirštas ir Leninas. Jo garbei miesto Hai Ba Trung rajone pavadintas parkas. Be to, šalia Ho Ši Mino mauzoliejaus stūgso įspūdinga Lenino statula, kurią itin pamėgo Hanojaus balandžiai.

Ho Ši Mino mauzoliejusHo Ši Mino mauzoliejus

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų