Šliužai soduose pridaro krūvą žalos: apgraužia gėles, kitus augalus, dėl ko jie tik silpnėja, o artėjant žiemai tai – prasta žinia, mat augalai bus jautresni šalčiui. O ir nesiimant jokių veiksmų, problema tik gilėja, mat vienas šliužas per sezoną gali padėti iki 400 kiaušinėlių.
Jų naikinimui sodininkai griebiasi įvairiausių būdų: vieni perka įvairiausias priemones specialiai skirtas šliužų naikinimui, kiti išbando natūralias priemones, pavyzdžiui, gamina spąstus, į kuriuos šliužai sukrenta ir nebeiššliaužia.
Kaip atsikratyti šliužų?
Nors sodą 100 procentų apsaugoti nuo kenkėjų ir juos visiškai išnaikinti – praktiškai neįmanoma misija, jų skaičių galima sumažinti, kaip sako Irena, labai paprastu būdu.
Sodininkė Irena naujai atrastą būdą išbandė tik šiemet, tačiau jau žino, kad naudos jį ir toliau, mat šliužų sumažėjo drastiškai.
„Kiti sako, kad visokių augalų, daržovių auginimas padeda, rašo, kad šliužai labai nemėgsta česnakų ir svogūnų, bet nors jų ir neliečia, viskas, kas aplink, kenčia nuo šliužų. Man daug labiau pasiteisino kavos tirščiai.
Kiek domėjausi, šliužams nepatinka kai kurie kvapai, o kava skleidžia intensyvų aromatą. Pabarstau jų aplink augalus, bet ne prie pat, maždaug 30 cm nuo augalų ir veikia kuo puikiausiai.
Jei turiu kur po ranka, prismulkinus paberiu ir kiaušinių lukštų, padarau tokią dvigubą apsaugą. Nežinau, ar čia tik mano įsitikinimas, ar kas, bet šliužų tikrai sumažėjo“, – patarimais dalijosi sodininkė.
Jos teigimu, svarbu nepamiršti, kad kavos tirščiai nėra ilgaamžiškas sprendimas – veikiami išorinių veiksnių, pavyzdžiui, lyjant ar aptaškant juos laistant augalus, jie nebeveikia taip efektyviai, todėl tirščių reikia paberti iš naujo.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!