REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Patyręs sodininkas atskleidė būdą, kaip lengvai ir pigiai atsikratyti šliužų sode, naudojant virtuvės spintelėje turimus produktus.

Patyręs sodininkas atskleidė būdą, kaip lengvai ir pigiai atsikratyti šliužų sode, naudojant virtuvės spintelėje turimus produktus.

REKLAMA

Davidas Domoney yra garsus sodininkas, kartu su Alanu Titchmarsh jie kuria sėkmingą serialą „Love Your Garden“. Jis taip yra augalų ekspertas TV laidoje „This Morning“.

„Mes visi turime problemų soduose dėl šliužų, o jei ieškote puikaus būdo, kaip juos sustabdyti per daug neišlaidaujant, šis patarimas jums tikrai patiks“, – aiškino Davidas neseniai socialinėje žiniasklaidoje paskelbtame vaizdo įraše.

Išsaugokite kiaušinių lukštus

„Mes visi juos naudojame virtuvėje... Tai kiaušiniai! Paslaptis – išsaugokite kiaušinių lukštus, – sakė jis. – Kepate kiaušinienę ar gardų pyragą – neišmeskite kiaušinių lukštų.“

„Prieš mesdami į kibirą, nuplaukite lukštus, kad nebūtų kvapo, – aiškino Davidas. – Susmulkintus aštrius kiaušinių lukštus paberkite aplink sodriai kvepiančius augalus, kuriuos puola kenkėjai – šliužams ir sraigėms nepatinka šliaužti per aštrius daiktus.“

REKLAMA
REKLAMA

Norėdami pasinaudoti Davido triuku, pakaitinkite kiaušinių lukštus orkaitėje ar mikrobangų krosnelėje, kad atsikratytumėte vidinio kiaušinio lukšto sluoksnio, rašo express.co.uk.

REKLAMA

„Sukaupkite kuo daugiau kiaušinių lukštų. Jie turi savotišką vidinę dangą, o jums reikia ją išdžiovinti, – aiškino Davidas. – Kaitinkite juos 10-15 minučių. Mikrobangų krosnelėje lukštus kaitinu penkias minutes.“

Ištraukę iš orkaitės, labai smulkiai sutraiškykite lukštus ir laikykite juos uždarame konteineryje.

„Pasirūpinkite kiaušinių lukštų atsargomis iš anksto, o ne tada, kai kenkėjai ims pulti sodą. Apibarstykite savo augalus ir apsaugokite juos nuo šliužų ir sraigių“, – pridūrė Davidas.

Sodininkystės entuziastai negailėjo Davydui pagyrų už šį paprastą triuką.

„Tai nuostabu, jūs iš esmės sukūrėte aštrų barjerą, kurio šliužai neperžengs“, – gyrė vienas.

„Kiaušinių lukštų sumalimas į smulkius miltelius taip pat naudingas jūsų augalams“, – pridūrė kitas vartotojas.

Nesąmonė, bandžiau kaip ėdė taip ir ėda gėles
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų