„Mirties riksmas yra pats normaliausias dalykas, kurio galima tikėtis gyvenimo pabaigoje, tačiau jei nesi įpratęs jo girdėti, atrodo, kad tai baisiausias dalykas, kokį kada nors esi girdėjęs“, – viename vaizdo įraše, sulaukusiame beveik 2 mln. peržiūrų, sako Julie McFadden.
J. McFadden, Kalifornijoje gyvenanti hospiso slaugytoja ir internetinė mokytoja, vaizdo įraše aiškina, kad vadinamasis „mirties traškesys“ yra normalus procesas, kurį sukelia burnoje susikaupusios seilės, rašo abcnews.go.com.
„Visada maniau, kad mano mama, kai mirė, užspringo. Dabar pagaliau patikėjau, kad jai neskaudėjo. Ačiū tau", – vaizdo įrašą komentavo vienas žmogus.
„Gaila, kad negirdėjau to prieš tai, kai tai patyriau mirus mano tėčiui“, – rašė kitas komentatorius.
Paaiškino, kas yra „mirties žvilgsnis“
Būtent dėl tokių pokalbių, kurie padeda žmonėms mažiau bijoti mirties arba to, ką išgyvena jų artimieji, McFadden įkūrė savo „TikTok“ paskyrą, sakė ji laidai „Good Morning America“.
„Žinojau, kad noriu kalbėti su žmonėmis apie mirtį, nes aplinkiniai man sakė: „Tu turi papasakoti žmonėms apie tai, ką mums pasakoji“, – sakė M. McFadden ir pridūrė, kad jos pirmajame vaizdo įraše daugiausia dėmesio skirta aprašyti, kaip paprastai atrodo paskutiniai šeši mėnesiai žmogui, kuriam taikoma hospiso priežiūra.
Kai kurie iš labiausiai „TikTok“ tinkle paplitusių McFaddeno vaizdo įrašų buvo skirti įvairioms temoms – nuo vizijų, kurias žmonės mato mirdami, iki reiškinio, vadinamo „mirties žvilgsniu“, nuo spontaniškų judesių, kuriuos žmonės atlieka mirties patale, pavyzdžiui, ištiesia ranką ir apkabina žmogų, iki to, ar mirštantys žmonės badauja.
Viename vaizdo įraše McFadden paaiškina, ką ji sako pacientams, kurie jai sako, kad bijo mirti: „Nr. 1, aš niekada nesistengiu, kad jiems būtų geriau ar kad jie nebijotų.“
Kitame vaizdo įraše McFadden sako, kad rekomenduoja žmonėms iš anksto pagalvoti apie tai, kaip jie nori mirti.
„Nes jei žinosite, kaip norite mirti, tai padės jums apsispręsti, kaip norite gyventi, turint laiko, kuris jums liko“, – vaizdo įraše sako McFadden.
Dažniausias klausimas: ar artimieji kentėjo?
McFadden „GMA“ sakė, kad dažniausiai jos sekėjai jai užduoda klausimą, ar jų artimieji kentėjo mirdami.
McFadden sakė, kad nors ji nežino kiekvieno žmogaus aplinkybių, tačiau žino, kad daugelis dalykų, kurie paskutinėmis žmogaus gyvenimo dienomis atrodo kaip kančia, yra visiškai normalūs. Ji sakė, kad stengiasi žmonėms paaiškinti, jog žmogaus kūnas „sukurtas gyventi ir sukurtas mirti“.
„Manau, kad mirtis ir mirimas sukelia daug sielvarto ir traumų, nes žmonės tiesiog nesupranta, kas vyksta, – sakė ji. „Bet dauguma to, ką žmonės aprašo, yra tik tai, kaip atrodo gyvenimo pabaiga.“
McFadden tęsė: „Dėl šio „TikTok“ puslapio jaučiuosi labai laiminga, nes galiu šviesti žmones, kad greičiausiai jūsų mylimas žmogus nekentėjo... tai biologinė reakcija į kūno mirtį.“
McFadden pridūrė, kad kalbėdama apie mirtį, ji tikisi, jog pokalbis apie hospiso priežiūrą bus nukreiptas į tai, kaip ji padeda žmogui nugyventi gyvenimą taip, kaip jis nori, su parama ir rūpesčiu.
Ji taip pat sakė, kad tikisi, jog jos kalbėjimas apie mirtį tiesiog paskatins daugiau žmonių užduoti klausimus ir atvirai kalbėtis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!