REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
8
Nuo medžių lajų tako veda naujas dviračių kelias ( nuotr. autorių)

Norintiems iš arčiau pažinti gamtos grožiu ir vertingais kultūros objektais garsėjantį Anykščių regioninį parką, nuo šiol tai padaryti bus dar paprasčiau: Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba (VSTT) inicijavo, o Anykščių regioninio parko direkcija įrengė naują  dviračių kelią nuo Medžių lajų tako link kitoje Šventosios upės pusėje esančio Karalienės liūno.

8

Norintiems iš arčiau pažinti gamtos grožiu ir vertingais kultūros objektais garsėjantį Anykščių regioninį parką, nuo šiol tai padaryti bus dar paprasčiau: Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba (VSTT) inicijavo, o Anykščių regioninio parko direkcija įrengė naują  dviračių kelią nuo Medžių lajų tako link kitoje Šventosios upės pusėje esančio Karalienės liūno.

REKLAMA

„Ar miške aš čia stoviu, ar danguj, ar rojuj? Kur tik žiūri, vis gražu: žalia, liekna, gryna“ – šiomis, visiems puikiai žinomomis, Antano Baranausko eilėmis apipintas Anykščių kraštas. Abipus Šventosios upės slėnio įsikūręs, šilo apsuptas miestas žavi unikaliu savo kraštovaizdžiu.

Kvapą gniaužiančios kilpos bei vaizdingos atodangos supa Šventosios upė miestą ir padalina jį į dvi dalis: važiuojant dviratininkų jau pamėgtu kairiojo kranto dviračių taku galima pasigėrėti Anykščių šilelyje žaliuojančiais pušynais, apžiūrėti Anykščių regioninio parko gamtos vertybes. Važiuodami dešiniuoju Šventosios upės pažintiniu sveikatingumo taku – pasieksite Puntuko brolį ir Karalienės liūną, rašoma pranešime spaudai.

REKLAMA
REKLAMA

Lengvesnis lankomiausių objektų pasiekimas

Kaip pasakoja Anykščių regioninio parko direktorius Kęstutis Šerepka, anksčiau iš Anykščių dviračiais atvykusiems ir su visomis krašto gamtos vertybėmis norintiems susipažinti dviratininkams ties Lajų taku tekdavo apsisukti, nes persikelti per upę bei tęsti savo kelionės nebuvo galimybės.

REKLAMA

Dabar Dvarionių kaime jau įrengtas pėstiesiems ir dviratininkams skirtas 80 metrų ilgio pakabinamas tiltas, o dešiniajame upės  krante nutiestas naujas kilometro ilgio dviračių takas, formuojantis mažąjį dviračių žiedą, kuriuo lankytojai iki Anykščių galės atvažiuoti dviračiu, persikelti per upę ir kita puse grįžti atgalios.

„Palei pakrantę įrengtas pažintinis kairiojo kranto Šventosios sveikatingumo takas sujungia dvi pėsčiųjų ir dviračių trasas, tad pradėję kelionę Anykščiuose, patogiai pasieksite bene lankomiausius Anykščių krašto objektus: Puntuko akmenį ir Lajų taką, – pasakoja Anykščių regioninio parko direktorius Kęstutis Šerepka. – Įrengus linų tiltą per Šventąją, pėstieji ir dviratininkai gali persikelti į dešinį upės krantą, o naujai įrengtas dešinio kranto dviračių takas veda iki legendomis apipinto Karalienės liūno – vieno didžiausių gėlo vandens šaltinių Lietuvoje. Norintiems pailsėti ir pasimėgauti gamta, čia įrengta atokvėpio vieta, yra galimybė saugiai palikti dviračius ir laipteliais nusileidus į stataus slėnio šlaito papėdę pasigrožėti unikaliu gamtos kampeliu.“

REKLAMA
REKLAMA

Planuoja daugiau pokyčių

Ateityje planuojama tęsti dviračių tako įrengimą Šventosios upės dešiniajame krante iki Anykščių miesto, sujungiant dabar tiesiamą dviračių taką su jau esamu dviračių taku Anykščių mieste, Žvejų gatvėje, kad būtų sudarytos galimybės keliauti ir kairiuoju, ir dešiniuoju Šventosios upės krantu, aplankant pakeliui esančias gamtos bei kultūros paveldo vertybes.

„Tam, kad keliauti dviračiais būtų patogiau, visi dviračių takai bus sujungti tarpusavyje. Dešiniajame Šventosios krante nutiesus penkių kilometrų dviračių taką, bus suformuotas bendras dešimties kilometrų žiedinis dviračių maršrutas, vedantis per vaizdingas Anykščių regioninio parko teritorijos vietas“, – sako K. Šerepka.

„Norėdami pabūti ilgiau gamtoje, lankytojai pėsčiomis naujuoju dviračių taku eina iki Karalienės liūno, tad takas pritaikytas tikrai ne tik dviratininkams. Džiugu, kad naujai nutiestas dviračių takas ne tik prisideda prie dar geresnės Anykščių infrastruktūros plėtros, bet ir skatina aktyvesnį laiko leidimą gamtoje. Anykščių regioniniame parke, šalia Medžių lajų tako ir Puntuko akmens įrengėme didesnę automobilių parkavimo aikštelę, tad miesto gyventojais ir svečiai čia gali saugiai palikti automobilius ir nuo Lajų tako dviračiais keliauti po Anykščius“, – priduria jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų