REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ekspertai įspėja, kad yra du pagrindiniai simptomai, kurie aiškiai išduoda, kad užsikrėtėte ne gripu, o COVID-19.

Ekspertai įspėja, kad yra du pagrindiniai simptomai, kurie aiškiai išduoda, kad užsikrėtėte ne gripu, o COVID-19.

REKLAMA

Tai ypač svarbu, nes vėstant orams daugėja gripo atvejų, tačiau sparčiai plinta ir COVID-19 infekcija, rašo express.co.uk.

Ekspertai pažymi, kad virusui mutuojant ir atsirandant vis naujoms jo atmainoms, simptomai šiek tiek keičiasi, tačiau bendras nuovargis ir gerklės skausmas yra ženklas, kad vertėtų pasidaryti testą.

Profesorius Tim‘as Spector‘as, „Covid Zoe“ programėlės įkūrėjas, įspėjo, kad šiuo metu koronaviruso atvejų pastebima dvigubai daugiau nei gripo atvejų.

Nuovargis ir gerklės skausmas

Jis teigė, kad du simptomai – nuovargis ryte ir gerklės skausmas – gali būti infekcijos požymiai ir pridūrė, kad gerklės skausmas dažniau pasireiškia žmonėms, sergantiems COVID-19, o ne peršalimo ligomis.

REKLAMA
REKLAMA

„Twitter“ jis įspėjo, kad žmonės į šiuos du požymius neturėtų numoti ranka, nes tai gali išduoti, kad sergate koronavirusu:

„Šiuo metu COVID-19 atvejų Jungtinėje Karalystėje yra dvigubai daugiau nei peršalimo atvejų – šis santykis dar niekada nebuvo toks didelis.

REKLAMA

Simptomai yra daugmaž tokie patys, tik paprastai kankinantis nuovargis ir gerklės skausmas išduoda COVID-19. Tikėkimės, kad ši banga greitai baigsis.“

Jis taip pat pridūrė: „Jei galite, pasitikrinkite. Jei negalite pasitikrinti ir manote, kad peršalote, laikykitės atokiau nuo kitų žmonių, kol jaučiate ligos simptomus.“

Virusas mutuoja

Profesorius taip pat įspėjo, kad virusas mutuoja ir atsiranda naujos atmainos, nuo kurių neapsaugo vakcinos ar persirgus įgautas imunitetas.

REKLAMA
REKLAMA

Liepos mėnesį jis sakė: „Nauji tyrimai rodo, kad naujos BA.4 ir BA.5 atmainos yra atsparios susidariusiam imunitetui.“

Ekspertas Yonlong Cao, kalbėdamas su „New Atlas“ apie naujas atmainas, sakė: „Matant šią tendenciją, tai gali reikšti, kad SARS-CoV-2 ir toliau mutuos daug greičiau nei anksčiau, o naujos atmainos plis dar sparčiau.“

Molekulinis virusologas Mark‘as Johnson‘as pridūrė: „Manome, kad tai vyksta todėl, kad atsiranda žmonių, kurių imunitetas negeba kovoti su virusu. O virusas, kadangi jam nėra jokių kliūčių plisti iš žmogaus žmogui, greičiau mutuoja.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų