Šių stulbinančių vietų pajūryje nežino daugelis: vaizdas čia atima žadą

Neringa – 2021 metų Kultūros sostinė. Šiemet čia duris atvėrė naujasis gintaro muziejus, tarp Pervalkų kaimo ir Nidos esančių kopų įrengti neįprastos formos suoliukai. Apie šiemet lankytinas vietas Neringoje pasakojo projekto „Neringa – Lietuvos kultūros sostinė“ kūrybinės programos koordinatorė Angelina Stabingienė.

Anot projekto koordinatorės, keliaujant apsižvalgyti Neringoje būtina užsukti į Parnidžio kopą, Pervalkuose esantį Naglių gamtinį rezervatą, kuriame galima pasivaikščioti pajūrio smėlynų ruožuose. Dėl stiprių vėjų šiose kopose susidaro įspūdingos daubos ir išgraužos, kai kur iš po smėlio išlenda senųjų dirvožemių fragmentai.

Parnidžio kopa jau nuo seno žinoma kaip kvarco šaltinis – jo smėlyje randama maždaug 85 procentai.

Šiemet Neringoje taip pat duris atvėrė ir naujasis Mizgirių gintaro muziejus, kuris turi tikrai įdomią istoriją.

„Šiais metais mes labai džiaugiamės, kad kaip tik savaitgalį duris pravėrė naujas Mizgirių gintaro muziejus, jis – vienas iš naujesnių ir interaktyvesnių muziejų, kuriame yra privati gintaro kolekcija. Jame galima pamatyti, pakilnoti gintarą, juo  pagroti ar jo net paragauti“, – sako A. Stabingienė.

Muziejaus viduje galima pamatyti ir gintarmedžius – ant medžio kamienų sustingusius sakų varveklius, taip pat ir žmogaus galvos dydžio gintaro grynuolį Lietuvoje – jis sveria apie 3 kilogramus.

Siūlo aplankyti švyturius

A. Stabingienė sako, kad atmintyje tikrai įsirėžia Kuršių Nerijos švyturiai – Nidos bei Pervalkos švyturys.

„Nidą sergsti dvi aukštomis pušimis apaugusios kopos. Viena jų – Urbo kalnas. Įlipus į šį kalną galėsite pamatyti senąjį Nidos švyturį. Labiausiai siūlyčiau ir naktinį pasivaikščiojimą prie šio švyturio. Jo šviesos signalus jūroje galima matyti už 40 kilometrų, o naktį tai tikrai įspūdingai atrodo.

Tikrai ne mažiau įspūdingas ir Pervalkos švyturys, kurį galima pasiekti tik laivu, kadangi jis įrengtas mariose ant nedidelės dirbtinai supiltos salos. Jis matomas ir iš Kuršių nerijos kranto“, – sako projekto koordinatorė.

Meniška poilsio vieta

Prie Urbo kalno kopų galime išgirsti ir Kuršių marių bangavimą. Tarp šių kopų šiemet atverti ir dviviečiai įmantresnio dizaino suoliukai, ant kurių galima atsigulti ir stebėti Kuršių nerijos kraštovaizdį. Apie šią poilsio zoną pranešė ir Kuršių nerijos nacionalinis parkas.

„Tai dar viena parko naujiena, o kartu, puiki idėja savaitgalio žygiams ir atradimams! Net ant 5 kopų tarp Pervalkos ir Nidos išsirikiavo meniniai akcentai. Čia ne tik patogiai pailsėsite po sunkaus kopimo viršun, bet taip pat susipažinsite su Didžiojo kopagūbrio ir jo viršūnių formomis, kurias slepia tankus miškas.

REKLAMA

Ar jau tekę pabuvoti ant Skirpsto, Karvaičių, Preilos, Vecekrugo ir Giedružės kopų? Jei ne, dabar pats metas! Nuo jų atsiveria gražiausios Baltijos jūros, Kuršių marių ir nerijos miškų panoramos!“ – taip rašo Kuršių nerijos nacionalinis parkas „Facebook“ paskyroje.

A.Stabingienė teigia, kad šios poilsio vietos buvo įrengtos lankytojų iniciatyva.

„Lankytojai karantino metu labai teiravosi, kur galima būtų lauke praleisti laiką, todėl galima sakyti, kad jų iniciatyva buvo pastatyti įmantresnio dizaino suoliukai tarp kopų, ant kurių galima patogiai atsigulti, paremti nugarą skaitant knygą ir grožintis Neringos kraštovaizdžiu“, – teigia ji.


Rašyti komentarą...
m
mnbv
2021-07-14 16:29:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
tikrai tos trys nuotraukos apstulbino,sukėlė nuostabą.O kas pasakys ar iš tikrųjų?:)))))
Atsakyti
0

m
mnbv
2021-07-14 16:31:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
tikrai tos trys nuotraukos apstulbino,sukėlė nuostabą.O kas pasakys ar iš tikrųjų?:)))))
Atsakyti
0

A
Auris
2021-07-22 09:21:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Buvom Nidoi grazi verta ten vaziuoti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų