Šis prietaisas kenkia labiau nei manėte: paaiškino, kodėl

Galite pamanyti, kad plaunantis rankas ir naudojantis karšto oro džiovintuvais viešuosiuose tualetuose, laikotės ne tik pagrindinių higienos principų, bet ir padedate gamtai. Jūs teisūs, tačiau šioje situacijoje yra paslėptas vienas „bet“. Mokslininkai teigia, kad rankų džiovintuvai išmeta daugybę bakterijų ant nuplautų rankų, todėl jų naudojimas nėra saugus kiekvienam iš mūsų, rašoma brightside.me.

Rankų džiovintuvai paskleidžia kelių rūšių mikrobus.

Rankų džiovintuvai išpopuliarėjo dėl to, kad juos lengva naudoti. Šių prietaisų ekologiškumas taip pat pridėjo keletą papildomų taškų. Tačiau mintis, kad jie iš tikrųjų gali būti mikrobų patrankos, sukėlė nuomonių karą. Norėdami išsiaiškinti, ar tai tiesa, ar ne, Konektikuto universiteto ir Kvinipiako universiteto tyrėjai skirtingomis sąlygomis paveikė keletą laboratorinių lėkštelių ir patikrino jas laboratorijoje.

Rezultatai parodė, kad lėkštelės, paliktos viešuosiuose tualetuose 2 minutėms išjungus rankų džiovintuvus, turėjo maždaug vieną bakterijų koloniją. Tačiau 30 sekundžių įjungus rankų džiovintuvą, situacija pasikeitė. Tie mėginiai turėjo net 18–60 mikrobų kolonijų.

Tolesnis tyrimas atskleidė, kad didžioji dalis bakterijų patenka iš tualetų oro. Dažniausiai ten yra batų, odos ir žarnų mikrobai. Odos bakterijos buvo rastos ant paviršių, kurie paprastai liečiami rankomis (pavyzdžiui, čiaupų ar durų rankenų), ant grindų buvo rasta batų bakterijų, o ant tualeto sėdynių buvo rasta išmatų bakterijų. Vandens nuleidimas padidina problemą.

Jei neuždarote dangčio prieš nuleisdami vandenį, jūs pats prisidedate prie mikrobų plitimo. Kadangi kiekvieną kartą nuleidžiant vandenį, į orą išleidžiama išmatų ar šlapimo bakterijų debesis. Jei dangtis pakeltas, visi šie mikrobai įsitaisys ant jūsų rankinės, drabužių ir padengs paviršių aplink klozetą. Taigi, jei nenorite prisidėti prie mikrobų plitimo, prieš nuleisdami vandenį, uždenkite tualeto dangtį.

Ar ši problema rimta?

Nors yra įrodymų, kad rankų džiovintuvai gali būti kalti dėl mikrobų išmetimo ant mūsų ką tik nuplautų rankų, vis dar yra keli klausimai ir kelios geros naujienos. Daugelis tyrimų metu rastų mikrobų yra gana nekenksmingi. Tikėtina, kad jie nesukelia rimtų ligų sveikiems žmonėms, o kai kuriais atvejais netgi gali duoti teigiamų rezultatų, pavyzdžiui, sustiprinti imuninę sistemą.

REKLAMA

Tačiau yra keletas žmonių grupių, kuriems reikia būti ypač atsargiems. Mes kalbame apie tuos, kurių imuninė sistema nusilpusi arba kurie atsigauna po sunkių ligų.

Alternatyva – popieriniai rankšluosčiai

Taigi, galite nepamiršti, kad naudojant oro džiovintuvus yra nedidelė tikimybė susirgti rimta liga. Bet jei norite, kad ši galimybė būtų kuo mažesnė, naudokite popierinius rankšluosčius. Remiantis šia ataskaita, atrodo, kad tai yra higieniškesnis būdas nusausinti rankas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų