Šie kūdikių vardai laikomi nykstančiais: jų greitai gali nebelikti

Šie kūdikių vardai laikomi nykstančiais – pastaraisiais metais jų populiarumas labai sumažėjo. Tyrimų duomenimis, Didžiojoje Britanijoje greitai nebeliks Benų ir Laurenų.

Vardų analitikai „Flowercard“ remdamiesi JK statistikos departamento duomenimis sudarė sąrašą vardų, kurie šalyje jau turėtų būti įrašyti į raudonąją knygą.

Mergaitiškų vardų sąrašo viršuje – Kerstė, o greičiausiai iš populiarumo viršūnės traukiasi berniukiškas vardas Mičelas. „Birmingham Live“ teigimu, tėvai savo mergaitėms nebeduoda tokių vardų, kaip Laurena, Šona ir Šanon. Berniukiškų vardų tarpe taip pat nebepopuliarūs vardai yra Benas, Kalumas ir Kieranas, rašoma dailystar.co.uk.

Štai 10 JK nykstančių berniukiškų ir mergaitiškų vardų sąrašas.

Greičiausiai nykstantys mergaitiški vardai:

 1. Kerstė
 2. Džordana
 3. Šona
 4. Šanon
 5. Kortnė
 6. Laurena
 7. Džema
 8. Džodi
 9. Džeidė
 10. Nataša

Greičiausiai nykstantys berniukiški vardai:

 1. Mičelas
 2. Kieranas
 3. Rosas
 4. Brendonas
 5. Kregas
 6. Benas
 7. Džordanas
 8. Kalumas
 9. Kailas
 10. Skotas

O kokie vardai dabar madingiausi? JK statistikos departamento duomenimis Oliveris ir Olivija išlieka patys populiariausi vardai Anglijoje ir Velse.

Jų atstovė sakė: „Oliveris ir Olivija vis dar yra topų viršūnėse nuo pat 2019 metų, bet analizė rodo, kad vardo pasirinkimas nemažai priklauso nuo mamos amžiaus. Jaunesnės mamos dažnai renkasi modernesnius mergaitiškus vardus, pavyzdžiui, Harper – šio vardo populiarumas labai pakilo nuo tada, kai Bekhamai taip pavadino savo dukrą 2011 metais. Berniukiškų vardų tarpe populiarūs trumpiniai – pavyzdžiui, Fredis. Tuo tarpu vyresnės mamos renkasi labiau tradicinius vardus – tai gali būti, pavyzdžiui, Džekas arba Šarlotė.

Pop kultūra taip pat veikia visą šią situaciją. Nuo tada, kai 2017 metais išėjo pirmasis dainininkės Dua Lipa singlas, vardas Dua populiariausiųjų sąraše pakilo iš 126 vietos į 63 2019 metais.“


Rašyti komentarą...
M
Marija
2021-07-19 15:00:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Juk tai ne Lietuviški vardai,o angliški.Kam duodat mums,nes mums neaktualu.Isiverčiat ir pateikiat,nes bebeturit ką rašyti.
Atsakyti
-25

3
333
2021-07-19 23:30:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
O man "dzin" kad kažkas darosi ten, mane domina lietuviški vardai ir Lietuvoje, o ne tai, kas dedasi už jūrų marių
Atsakyti
-9

B
Bitė
2021-07-20 01:20:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Niekinis pezalas. Kokia situacija Lietuvoje šiuo atžvilgiu?
Atsakyti
-12

SKAITYTI KOMENTARUS (18)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų