Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
39
Virgos kepami tortai palieka be žado

Šiaulietės Virgos kuriami tortai nepalieka abejingų, nes tokių parduotuvėje, vargu, ar įsigysite. Puošti vaisiais, gyvomis gėlėmis, cukrinėmis figūrėlėmis ar drakono formos – reikia tik išsirinkti labiausiai patinkantį stilių.  

39

Šiaulietės Virgos kuriami tortai nepalieka abejingų, nes tokių parduotuvėje, vargu, ar įsigysite. Puošti vaisiais, gyvomis gėlėmis, cukrinėmis figūrėlėmis ar drakono formos – reikia tik išsirinkti labiausiai patinkantį stilių.  

REKLAMA

Iš Vilniaus kilusi, tačiau Šiauliuose gyvenanti Virga, pasivadinusi „Smaližiaus kepiniais“, savo kulinarinę kelionę pradėjo dar vaikystėje, kuomet stebėjo tortus kepančią močiutę. Taip pamažu vis bandydavo tortus kepti pati, kol galiausiai prieš maždaug 9 metus nusprendė juos kepti ir kitiems.

„Iš pradžių tikriausiai kiekviena kepėja kepa tik savam draugų ratui. Visi pradėdavo klausinėti iš kur toks tortas, kur pirkau. Atsakydavau, kad tai mano kūrinys. Iš lūpų į lūpas ir eidavo reklama. Taip buvo pačioje pradžioje“, – pasakoja ji.

REKLAMA

Suprato, kad be tortų nebegali

Gyvenimas susiklostė taip, kad prieš 2 metus Virga iš Vilniaus gyventi persikraustė į Šaulius, tad dėl to tortų kepimas buvo šiek tiek pristabdytas. Tačiau vieną naktį jai kilo mintis, kuri nedavė ramybės:

„Prasidėjo karantinas, darbai persikėlė į namus ir negalėjai niekur išeiti ar kažko padaryti. Tiesiog naktį suvokiau, kad aš nebegaliu be tortų. Kitą rytą tiesiog sau išsikepiau ir padekoravau tortą. Pamažu vis kepdavau, fotografuodavau ir keldavau nuotraukas į savo puslapį. Po truputėlį taip ir įsivažiavau“.

REKLAMA
REKLAMA

Virga sako, kad niekada nemėgo darbuotis su konditeriniu švirkštu ir puošti tortų taip, kaip juos įprastai daro kiti.

„Aš esu toks žmogus, kuris nesvarbu ką darytų, mėgsta daryti gerai ir pagal save. Nemėgstu kartotis. Net jeigu būna, kad išsirenka tortą ir atsiunčia pavyzdį, aš viską pergalvoju, papasakoju mintį žmogui ir tada dekoruoju.

Labai džiaugiuosi, kai pasako, kad bus mano gimtadienis, man patinka tulpės ir noriu torto su jomis. Tada reikia galvoti, kad išpildyti tokį norą, kaip tas gėles perkelti ant torto. Man labai patinka, kai galiu daryti tortus gana laisvai ir nereikia jų atkartoti saldainiukas į saldainiuką ar detalė į detalę. Žmonės dažniausiai nustemba ir sako, kad nesitikėjo tokio dizaino, nes dažniausiai nieko panašaus parduotuvėje nusipirkti nepavyktų“, – atskleidžia ji.

Kiekvienas tortas – unikalus

Neseniai vienoje populiarioje „Facebook“ grupėje Virga pasidalijo įspūdingu 3D tortu-slibinu. Moteris sako, kad šis tortas atsirado visiškai atsitiktinai:

REKLAMA
REKLAMA

„3D tortų idėja gimė visiškai netikėtai. Mano vaikui labai patiko filmukas „Kaip prisijaukinti slibiną“ ir norėjo būtent drakono torto. Atsidariau to veikėjo nuotrauką ir pradėjau lipdyti“, – pasakoja ji.

Moteris priduria, kad tokiems tortams svarbiausi įgūdžiai ir laikas – juos gaminant nereikia skubėti ir taisyti net mažiausias detales iki tol, kol jos atrodys taip, kaip reikia.

Paklausus, kokie visgi tortai yra populiariausi, Virga sako, kad į šį klausimą atsakyti sunku, nes dažniausiai kiekvieno žmogaus pasirinkimas ir norai yra vis kitokie:

„3D tortai jau buvo populiarūs prieš kurį laiką. Dabar karaliauja kitokio tipo tortai. Be to, kokį tortą rinksis priklauso ir nuo šventės – ar tai bus gimtadienis, vestuvės ar dar kita šventė. Sunku net pasakyti, ar jie populiarūs. Žmonės renkasi tokį tortą, kuomet nori kažko įdomesnio.“

Kiekvienas Virgos tortas skiriasi savo papuošimu. Moteris sako, kad galėtų eiti lengvesniu keliu ir rinktis papuošimą, kuris užtruktų vos 30 minučių, tačiau tai ne jai:

REKLAMA
REKLAMA

„Aš su vienu tortu esu užgaišusi 4 valandas dekoruodama, kai reikėjo atkartoti mezgimo raštą. Tai buvo prieš pat Kalėdas ir galbūt tai buvo ilgiausias dekoras per visą mano karjerą. Visos figūrėlės yra daromos iš cukrinės masės“, – dalijasi ji.

Virgos talentą yra įvertinę ne tik klientai, bet ir Druskininkų „Tortų turnyro“ konkurso komisija. Prieš 3 metus šiame konkurse ji pelnė „Simpatijų“ prizą, o praėjusią vasarą tame pačiame konkurse laimėjo 3-ąją vietą.

Svajoja apie atskiras patalpas

„Aš esu, matyt, tiesiog toks žmogus, kuriam patinka išbandyti kažką naujo, tiek ir tortų skonius“, – juokiasi Virga.

Dabar moteris siūlo klientams 15 tortų skonių, iš kurių jie gali išsirinkti savo mėgstamiausią. Tačiau ji turi dar daugiau tortų receptų, nes vieną klientams siūlomą skonį pakeičia kitu.

„Kai vienas ar kitas skonis nepatraukia klientų dėmesio, aš jį išbraukiu ir pakeičiu jį kitu. Iš viso naudoju apie 20 receptų, bet jie varijuoja. Nenoriu siūlyti žmonėms 2 skonių ir nuolat tuos pačius tortus ir kepti“, – sako ji.

REKLAMA
REKLAMA

Dabar kas savaitę Virga sulaukia po 6-8 prašymus iškepti tortus, o Vilniuje jų per savaitę sulaukdavo dešimtimis, tačiau moteris nenusimena, nes tai tik pradžia. Paklausta apie ateities planus, moteris atskleidžia, kad jų turi kelis:

„Labiausiai norėčiau išmokti lipdyti tikroviškas gėles iš cukraus masės. Link šios svajonės po truputį judu. Man taip pat labai patinka tuos pačius tortus pateikti kuo moderniau, kad jie nebūtų tokie, kaip pas visus. Man norisi, kad ir pats tortas žmogui būtų tarsi dovana per jo paties gimtadienį.

Dar svajoju įsirengti atskiras patalpas ir pradėjau judėti link to. Visgi, nežinau, kiek tai užtruks. Taip pat norėčiau pradėti vesti dekoravimo mokymus ir dalintis savo žiniomis, nes dabar man visada labai smagu gauti žinutes, kuriose prašo patarimų, kaip kepti ar dekoruoti tortus“, – dalijasi ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų