Siaubo apimtas Vilniaus darželis – ligos eina viena po kitos

Tymai Lietuvoje plinta vis didesniu greičiu ir jau kėsinasi į silpniausius – mažylius net vaikų darželiuose. Vilniuje valstybiniame darželyje vienoje grupėje net du trimečiai susirgo tymais. Aiškėja, kad jie nebuvo skiepyti, mat tėvai skiepų savo atžaloms tiesiog atsisakė. O iš kur virusas atkeliavo, iki šiol niekas nesupranta. Sveikatos apsaugos ministerija ragina žmones nežaisti su šia pavojinga liga ir skiepyti bent vaikus.

Darželio „Puriena“ trimečių vaikų grupėje – tymų protrūkis. Susirgo iš karto du vaikai iš skirtingų šeimų. Viso darželio tėvai sunerimę dėl savo atžalų saugumo. Štai vienas mažylis ėmė karščiuoti kaip tik tuo metu, kai pradėjo aiškėti, kad toje pačioje grupėje jau serga du mažamečiai.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pavojinga liga nusitaikė į Vilniaus darželinukus

„Jie savaitę prieš susirgo, žinia iki mūsų tik po savaitės atėjo. Klausimų daug visiems kyla, yra informacijos, kad ir skiepai gali 100 proc. neapsaugoti. Šokas buvo, dabar jau apsiraminome, gydytojų pasiklausėme. Skiepyti vaikai“, – pasakojo vieno iš vaikų tėvas.

Mažyliai tymais susirgo prieš pusantros savaitės, o užsikrėtė, anot visuomenės sveikatos specialistų, galimai Vasario 16-osios šventės masinių renginių metu. Abu jie buvo nepaskiepyti, mat tėvai skiepų atsisakė.

„Tėvų pasirinkimas, skiepyti ar ne, bet tas pasirinkimas neturėtų sukelti nesaugumo jausmo kitiems tėvams. Buvo tikrai daug klausimų, gali susirgti, negali susirgti“, – įsitikinęs vienas iš tėvų.

Pirmieji susirgusių vaikų ligos simptomai buvo kaip peršalimo. Tik vėliau tyrimai parodė, kad tai pavojingas virusas – tymai.

„Mamos įtarimai kai buvo, tai sakė, kaip peršalimas, nebuvo didelių pokyčių, kad prasčiau jaustųsi“, – tikina darželio direktorė Rita Brazauskienė.

Tymų siaubo apimto darželio darbuotojai ir auklėtiniai vos spėjo atsigauti po praėjusį mėnesį siautusios gripo epidemijos. Ir štai dabar vėl – naujas pavojingas virusas, tad vėl reikalinga patalpų dezinfekcija.

REKLAMA

„Sužinojome iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistų. Paskambino, kad įtarimai, jog tyrimų protrūkis pas mus. Bet dar nebuvo patvirtinta, rekomendavo padaryti profilaktiką, dezinfekuoti grupes, pakeitėme patalynę, vėdinamės nuolat, šlapiuoju būdu valomės grupę. Stebėsime vaikučius, kurie buvo sąlytyje su vaikais, kurie susirgo ir tada rekomenduosime tėveliams būtinai pasiskiepyti, jei tokių vaikų yra“, – teigia darželio vadovė.

Dėl praeities liga jau laikytų tymų Lietuvoje plitimo Sveikatos apsaugos ministerijos valdininkai kaltina tėvus, kurių pastaraisiais metais vis daugiau nusprendžia savo vaikų neskiepyti.


Rašyti komentarą...
D
Dalia
2019-03-06 14:55:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jus pasiteiraukite tevu kuriu vaikai lanko sita darzeli, sake visiska nesamone, nera jokiu siaubu :D Maziau tikekite ziniasklaida, o pasidomekite patys.
Atsakyti
-8

T
Tomas
2019-03-06 15:45:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šiandien dienai Lietuvos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorius numato vaikams iki 18 mėnesių 13-kos infekciju 35 skiepų dozes 18-koje vakcinų. Gerbiami Lietuvos profesoriai ir mokslininkai prašau jūsų parodyti kur moksliniai tyrimai, kurių išvadose teigiama, kad ši kombinacija neturi ryšio ir nesukelia autoimuninių ir kitų sunkių ligų (tokių kaip vėžys arba negrįžtami galvos smegenų pažeidimai) ir komplikacijų mūsų vaikams, kurių pasekmės lieka visam likusiam gyvenimui ir jiems reikalinga nuolatinė artimųjų slauga ir išlaikymas... arba NE, nes juos istinka mirtis nuo skiepu. Pasak ULAC direktorių Čaplinską Lietuvoje kasmet atliekama iki 800 000 skiepijimų dūrių. Pasak vakcinų gamintojus iš pateikiamos informacijos skiepų preparatų lapelių (labai retos 1 iš 10 000, retos nuo 1 iš 10 000 iki 1 iš 1000 paskiepytų asmenų) išeina, kad kasmet Lietuvoje (savo arba savo tėvu sutikimu) labai sunkias ir sunkias reakcijas į skiepus patiria nuo 80 iki 800 žmonių, jų tarpe mažamečių vaikų. Klausimas: kodėl jos neužregistruotos? Per 10 tokių metų suluošinta arba turi sunkius sveikatos sutrikimus arba mirę nuo skiepų tik Lietuvoje gaunasi nuo 800 iki 8000. ... Pakalbam apie tame skaičiuje esančių vaikų teises?! Arba kiek per 10 pastaruju metų Lietuvoje mirė pvz nuo tymų komplikacijų?
Atsakyti
-10

M
M
2019-03-06 17:39:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nuo tymu skiepijama 15men. vaikai, tad jaunesni arba vaikai, kurie del tam tikru priezasciu negalejo buti paskiepyti yra rizikos grupeje. Ir kai daug zmoniu neskiepyta, liga plinta ir uzkrecia nekaltus maziukus.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (85)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų