• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau nuo penktadienio, liepos 1 d., nustojant veikti Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centrui (ULAC) vadovo posto netenka ir dar neseniai jį atsikovojęs prof. Saulius Čaplinskas. Įstaiga kartu su keliais kitais centrai Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) uždaroma įgyvendinant nacionalinių visuomenės sveikatos priežiūros įstaigų tinklo optimizaciją.

Jau nuo penktadienio, liepos 1 d., nustojant veikti Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centrui (ULAC) vadovo posto netenka ir dar neseniai jį atsikovojęs prof. Saulius Čaplinskas. Įstaiga kartu su keliais kitais centrai Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) uždaroma įgyvendinant nacionalinių visuomenės sveikatos priežiūros įstaigų tinklo optimizaciją.

REKLAMA

Apie tai, kad ketvirtadienis yra paskutinė jo darbo diena ULAC, S. Čaplinskas paskelbė ir socialiniame tinkle.

„Dėkoju visiems kolegoms, socialiniams partneriams, visuomenės informavimo priemonėms už ilgametį bendravimą ir bendradarbiavimą įgyvendinant užkrečiamųjų ligų prevenciją, šviečiant ir kuriant sveikesnę visuomenę ir jos gerovę. 

Rytoj [t.y. šiandien, ketvirtadienį] yra paskutinė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) veiklos diena. ULAC buvo pagrindinė specializuota institucija Lietuvoje vykdžiusi gyventojų sergamumo užkrečiamosiomis ligomis ir skiepijimų aprėpčių stebėseną, profilaktiką bei visuomenės informavimą. 

REKLAMA
REKLAMA

Per trylika veiklos metų (2009-2022) ULAC  medikai parengė 119 metodinių rekomendacijų specialistams,  įgyvendino per 30 nacionalinių ir tarptautinių projektų bei  užkrečiamųjų ligų prevencijos ir valdymo dalykų  apmokė per 10 tūkst. įvairių sričių specialistų iš visos Lietuvos. 

REKLAMA

ULAC medikai aktyviai bendradarbiavo su Europos ligų prevencijos ir kontrolės centru (ECDC), Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) bei kitomis Jungtinių Tautų ar Europos Komisijos agentūromis. Visoms joms ir dideliam būriui partnerių ir kolegų įvairiose pasaulio šalyse esame dėkingi už nuoseklią ir reikšmingą paramą, bendradarbiavimą, suteiktas tarptautines galimybes tobulinant specialistų profesines kompetencijas, kurios leido tvariai prisidėti prie pamatinių visuomenės gebėjimų saugoti savo sveikatą.  

REKLAMA
REKLAMA

2021 m. gruodžio 16 d. LR Seimo sprendimu Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras likviduojamas (reorganizuojamas). Toks sprendimas priimtas, Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkui A.Matului pasiūlius iš LR sveikatos priežiūros  įstaigų įstatymo nomenklatūros (24 str.) išbraukti Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centrą“, – rašė jis.

Buvo atleistas dar Verygos 

Portalas tv3.lt primena, kad dar lapkričio pradžioje po to palankaus teismo sprendimo S. Čaplinskas buvo grąžintas į ULAC vadovo pareigas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sprendimą atleisti S. Čaplinską priėmė dar buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, o dabartinis ministras A. Dulkys teigė neturintis pagrindo šio sprendimo pakeisti.

S. Čaplinsko atleidimas buvo motyvuojamas tuo, kad ULAC laiku neperdavė Užkrečiamųjų ligų ir jų sukėlėjų valstybės informacinės sistemos kitam ministerijos paskirtam valdytojui – Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC).

S. Čaplinskas šiuos kaltinimus neigė ir anksčiau yra vadinęs politiniu susidorojimu.

Bus prijungta prie kitų įstaigų

Primenama, kad nacionalinių visuomenės sveikatos priežiūros įstaigų tinklo optimizacija SAM vykdoma įgyvendinant Vyriausybės programos priemonių planą. Teigiama, kad po reorganizacijos bus efektyviau organizuojama šių institucijų veikla, racionaliau panaudojami žmogiškieji ir finansiniai ištekliai. 

REKLAMA

Planuojama, kad prie Higienos instituto (HI) bus prijungtas Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centras, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras ir Valstybinis psichikos sveikatos centras, o prie Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) – ULAC.

„Vykdant pokyčius, pirmiausia, peržiūrėtos institucijų vykdytos funkcijos, identifikuoti besidubliuojančios, neveiksmingai vykdomos ar nebūdingos visuomenės sveikatos priežiūros sistemai veiklos. Nustatytos aiškios įstaigų kompetencijos, atsisakant sveikatos sistemos prioritetų neįgyvendinančių, neaktualių, pridėtinės vertės sveikatos sektoriui nekuriančių funkcijų.

REKLAMA

Sujungus įstaigas, tikimasi, kad padidės ir specialistų bendradarbiavimas, dalijimasis informacija, bus greičiau priimami aktualūs sprendimai. Be to, atsiras galimybė padidinti biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimus, o tai padės pritraukti aukštesnės kvalifikacijos specialistus, sumažins jų kaitą“, – dar neseniai aiškino SAM.

Teigiama, kad daugumai pertvarkomų institucijų darbuotojų ir vadovų artimiausiu pasiūlyta nuo liepos 1 d. toliau dirbti SAM pavaldžiose įstaigose – HI arba NVSC. 

nedarbingumas metams priklauso
Tas vaflinskas ?. Ar dar vienas klaunas kaip valinska ?
Patarėju pas dulki, eis arba, į arklide, ten sėdi viena kutvela melzeja kur anksčiau lodavo, kad veryga viską blogai daro, tokie mausai ras minkštas kedutes
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų