Ruošiatės puošti namus Kalėdoms? Ekspertė pažėrė idėjų perliukų

Jau netrukus namus užpildys šventinė Kalėdų dvasia ir nuotaika. Jai sukurti ne vienas pasitelkia muziką, filmus, gardų maistą ir, žinoma, įvairius papuošimus. Kaip dekoruoti namus, kad juose būtų daugiau jaukumo? Iš kur semtis originalių idėjų? Apie visą tai ir dar daugiau – iš dekoratorės Agnės Dovidaitienės lūpų.

7

Kaip naujienų portalui tv3.lt sako pati Agnė, dekoru ji kvėpuoja visą gyvenimą, o prieš kelerius metus mėgstama veikla tapo ir mylimu darbu.

„Mane žavi nuolatinė kūryba. Beveik visos mano idėjos gimsta prieš užmiegant. Nuo pirminės idėjos iki mažiausios smulkmenos – viską sudėlioju mintyse, o ryte tik belieka tai įgyvendinti rankomis. O koks saldumas užplūsta, kai visai netikėtai sugalvoji kažką naujo, dar niekur nematyto...“, – entuziastingai kalba dekoratorė.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Dekoratorė pasidalijo namų puošimo idėjomis: taip sukursite tikrą kalėdinę dvasią

Agne, nenumaldomai artėja bene gražiausios metų šventės. Kaip būtų galima originaliai papuošti namus, kad juose būtų jauku ir gera laukti Kalėdų stebuklo?

Originalumą sukursite pasirinkę netikėtas spalvas ir sprendimus. Pavyzdžiui, vietoj Kalėdų vainiko pasidarykite kalėdinę žvaigždę. Eglę statykite į statinę ar kibirą. Viena sugalvota originali detalė gali tapti pagrindiniu akcentu arba atspirties tašku visam dekorui.

Dekoracijų dairykitės ne prekybos centruose, o mažesnėse parduotuvėlėse, interneto platybėse arba tiesiog pasivaikščiokite po sendaikčius ar močiutės palėpę. Neskubėkite, nepirkite bet ko, mėgaukitės procesu, nes jis yra neatsiejama Kalėdų stebuklo dalis.

Kokios tendencijos šiemet vyrauja dekore? Į ką siūloma atkreipti dėmesį?

Pirmiausia, tai spalvos. Šių metų populiariausia – prigesinta mėlyna. Taip pat vyraus sodri vyšninė, pilka, ruda. Niekur nedings ir klasika – žalia. Ji puikiai derės su visomis išvardintomis spalvomis.

Jau ne pirmi metai, kai žmones atsigręžia į tvarumą, natūralumą. Ne išimtis ir šie metai. Atsineškite dalelę gamtos į namus.

Tendencijos egzistuoja ir dovanų pakavime. Tapo neaktualus dovanų pakavimas ryškiuose, blizgiuose popieriuose. Šiemet populiaru rinktis ne tik neutralias, žemės spalvas, bet ir popierių keisti į medžiagos skiautes – linas, drobė, medvilnė – viskas tinka. Idealu, jei pasirinksite panaudotą tekstilę.

REKLAMA

Galbūt yra kokios rekomenduojamos spalvos, kurios labiausiai tinka sukurti šventinę nuotaiką?

Mano manymu, Kalėdos yra bene vienintelis toks stebuklingas laikas, tokia šventė, per kurią galima viskas, čia taisyklės neegzistuoja, svarbu sukurti jaukumą, šventinę dvasią.

Visada tiks jau įprastos Kalėdoms – auksinė, balta, sidabro spalvos. Neprašausite pasirinkę ir žemės atspalvius, ar net juodą. Nebijokite jos, ji kerinti! Būtent juodos spalvos pagalba sukursite stilingas šventes. Na, ir žinoma, kaip be žalios. Ji suteikia gyvybės, ji būtina.

Bet, jei norisi, atrodo, taip visiems atsibodusios raudonos, tuomet drąsiai. Ypač, jei namie gyvena vaikai. Sukurti jiems tas tikrąsias, tradiciškai raudonas Kalėdas tiesiog būtina bent kartą.

Vieni Kalėdų eglutę puošia vos prasidėjus gruodžiui, kiti laukia Kūčių vakaro. Kaip šiais metais būtų galima papuošti eglutę, kad ji būtų išskirtinė?

Išskirtinė ir viena tokia ji bus visada, jei puošite savo ar vaikų rankų darbo žaisliukais. Tai gali būti nuo namuose pasigamintų imbierinių sausainių iki nertų ar megztų rankdarbių. Padarykite girliandas iš kankorėžių arba mažų vilnonių kojinyčių, nebijokite eksperimentuoti.

Taip pat pastebiu, kad žmonės vis dažniau renkasi stiklinius žaisliukus. Jie primena vaikystę, jų trapumas suteikia tą stebuklingą nuotaiką, jais papuošta eglutė bus tikrai ypatinga.

Na, o norintiems modernesnio vaizdo, siūlau namo parsinešti ne vieną eglutę, o kelias mažesnes. Puoškite jas tik žybsinčiomis lemputėmis ir to tikrai pakaks. Juk vien jau į namus atkeliavusi žaluma, kiek sukuria jaukumo ir magijos.

Kalėdinės dekoracijos parduotuvėse dažniausiai kainuoja gana nemažai. Ką patartumėte norintiems neišlaidauti, bet sukurti jaukią aplinką namuose?

Naudokite tai ką randate gamtoje ir namuose. Taip vienareikšmiškai būsite ir originalūs, ir nepatirsite išlaidų.

Panaudokite malkų krūvelę. Ištraukite minkštus apklotus, pagalvėles. Į dubenį pridėkite riešutų ar meduolių ir jį vis papildykite visą Kalėdų laikotarpį.

REKLAMA

Kartais juk reikia tiek nedaug. Tvarkingai paklotos lovos, daug pagalvėlių, uždegtos žvakės ir paliktų kailinių šlepečių šalia. Ir jau tikros Kalėdos!

Kol kas sunku prognozuoti, kokios laukia Kalėdos kalbant apie epidemiologinę situaciją šalyje, tačiau šventinės šeimos vakarienės greičiausiai vyks bet kokiu atveju. Į ką svarbu atkreipti dėmesį dekoruojant stalą?

Būtent dėl susiklosčiusios padėties tegul šiemet mūsų šventinis stalas būna ypatingas. Juk turime tam daugiau laiko nei įprastai. Galime pasidaryti net mini repeticiją, padėlioti dekoracijas ant to stalo, kur vyks šventiniai pietūs, pažiūrėti, kaip visos detalės suskambės kartu. Tuomet išaušus tai stebuklingai dienai, būsime ramūs, be papildomų rūpesčių.

Būkite originalūs ir čia. Niekada neprašausite panaudoję eglės, gebenės, šermukšnių šakeles, cinamono lazdeles. Paprasta idėja – neišlaidaukite stalo servetėlėms. Tiesiog suplėšykite medžiagos gabalą ir dailiai jį sulankstykite, neapsiūti krašteliai suteiks tik papildomo žavesio. Servetėlių žiedams galite panaudoti imbierinių sausainių formeles. Paprasta, bet taip jauku.

Būtinai uždekite žvakių, jos sukuria tikrą magiją. Tegul jos būna su Kalėdas primenančiais kvapais – cinamonas, citrusiniai vaisiai, vanilė. Juk kvapas turi tokį didelį poveikį nuotaikai.

Naudokite vaisius. Pavyzdžiui, serviruojant kiekvieną lėkštę, į ją ar šalia padėkite po obuolį ar granatą. Vaizdui užbaigti priglauskite dar eglės šakelę. Laimėsite dvigubai – pradžioje tai bus puiki dekoro detalė, o po to galėsite ir suvalgyti.

Galbūt turite ir galite su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais pasidalinti kokia nors savo idėja, kaip šiais metais puošite namus?

Jau pradedu idėjomis dalintis savo „Instagramo“ paskyroje ir darysiu tai visą gruodžio mėnesį. Šiais metais planuoju neapsiriboti vien egle, puošiu visus namus. Naudosiu daug eglišakių, pinsiu vainikus.

REKLAMA

Savo žaisliukų kolekcijai šiemet leisiu pailsėti. Eglė bus subtili, galvoju puošti tik lemputėmis, tačiau po ja, pasirinkta tematika, kursiu Kalėdinę pasaką savo mergytei. Kelias dekoracijas darysiu savo rankomis, kelias planuoju įsigyti, o visą kitą naudosiu iš to, ką jau esu sukaupusi per eilę metų.

Kokias pastebite dažniausias namų dekoravimo klaidas? Ko vis tik geriau būtų vengti?

Pirmiausia, atsižvelkite į savo namus, jie jums padiktuos tiek stilistiką, tiek spalvinę gamą.

Svarbiausia išlaikykite vientisumą. Nenukrypkite nuo pasirinktos temos. Tegul tie patys akcentai, spalvos atsispindi tiek eglutės dekore, tiek ir visuose namuose.

Pastebiu, kad žmonės mėgsta panaudoti viską, ką turi. Prisiminkite auksinę taisyklę – mažiau yra daugiau. Eglutė jau pati iš savęs turi savo natūralų grožį. Neužgožkite jos, o leiskite jai sužibėti.

Na, o pats pagrindinis dalykas, kurio visiems ir norėčiau palinkėti, tai, rengiantis šventėms, svarbiausia nepersistengti ir nepaversti šio laikotarpio rūpesčiu.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų