Be to, rinkdamiesi ir sodindami žiemines veisles, suteikiate augalams papildomą pranašumą lyginant su vasarinėmis veislėmis. Keletas paslapčių, kurios užtikrins, kad jūsų daržas kitą pavasarį ir vasarą taps tikra šių daržovių derliaus oaze.
1. Ankstyvas derlius. Pasodinus rudenį, augalai spėja įsišaknyti dar prieš žiemą, o atėjus pavasariui, jie pradeda sparčiai augti vos tik atšilus orams. Tai reiškia, kad galėsite mėgautis derliumi anksčiau nei tie, kurie sodins pavasarį.
2. Stiprūs augalai. Sodinimas iš rudens ir žieminių veislių pasirinkimas suteikia česnakams ir svogūnams laiko suformuoti tvirtą šaknų sistemą, kas padaro juos atsparesnius ligoms ir kenkėjams.
Tyrimai ir ilgametė patirtis rodo, kad augalai, turintys gerai išvystytą šaknų sistemą, yra mažiau linkę sirgti ir gali geriau konkuruoti dėl maistinių medžiagų dirvoje, tai suteikia jiems didelį augimo potencialą, kadangi jie natūraliai gali paimti iš dirvos reikalingą drėgmę ir išvengti sausrų su kuriomis susiduria vėliau pavasarį pasodinti vasarinių veislių česnakai ir svogūnai.
3. Natūralus šaltasis periodas. Žieminės veislės yra žinomos dėl savo atsparumo atšiaurioms žiemos sąlygoms. Tai yra natūralus žieminių veislių pranašumas, nes ilgesnis augimo laikotarpis ir žiemos šaltis skatina ropelių augimą, kuomet vasarą džiaugsitės derliumi, kuris išsiskirs didesnėmis ir sultingesnėmis česnakų galvutėmis.
Tai ypač svarbu, jei siekiate užauginti stambesnius česnakus tiek savo virtuvei, tiek pardavimui.
Kaip pasiekti geriausių rezultatų?
1. Sodinimo laikas. Pasirinkite tinkamą laiką – rugsėjo pabaiga ar spalio vidurys yra optimalus metas. Tai yra momentas, kai gamta daro stebuklus: dirva dar šilta, bet oro temperatūra pakankamai vėsi, kad augalai pradėtų įsišaknyti, bet nepradėtų dygti per anksti.
2. Dirvos paruošimas. Prieš sodinimą, tinkamai paruoškite dirvą – ją išpurenkite, patręškite ir pašalinkite piktžoles. Taip pat dirvą rekomenduojama pagerinti kompostuotu arklių mėšlu. Tai užtikrins, kad augalai gaus visas reikalingas medžiagas sėkmingam augimui.
3. Sodinimo gylis ir atstumas. Sodinukus sodinkite 6-8 cm gylyje, tačiau priemoliuose – sekliau (3–4 cm) nuo skiltelės viršūnės iki dirvos paviršiaus. Palikite 10-15 cm atstumus tarp augalų ir apie 20-30 cm tarp eilučių. Tai suteiks jiems pakankamai vietos augti.
4. Mulčiavimas: Nepamirškite pasodintus augalus uždengti mulčiu – tai padės išlaikyti šilumą dirvoje ir apsaugoti nuo šalnų, bei temperatūros svyravimų.
Šie paprasti, bet veiksmingi patarimai padės jums maksimaliai išnaudoti rudens sodinimą ir mėgautis gausiu bei sveiku derliumi pavasarį!
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Cibuliai peržiemoję lauke išeis į žiedynus.