REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Milijonai gyventų amžinai, jei tik galėtų, bet kas, jei bent jau galėtumėte gyventi ilgiau? Kai kurie ekspertai tvirtina, kad vienas gėrimas gali padėti sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką ir prailginti gyvenimo trukmę.

Milijonai gyventų amžinai, jei tik galėtų, bet kas, jei bent jau galėtumėte gyventi ilgiau? Kai kurie ekspertai tvirtina, kad vienas gėrimas gali padėti sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką ir prailginti gyvenimo trukmę.

REKLAMA

„European Journal of Preventive Cardiology“ publikuoti tyrimai parodė, kad vienas įprastas namuose dažnai randamas gėrimas gali būti ilgesnio gyvenimo paslaptis. Įprastos ir dažnai mirtingos ligos aplanko senatvėje ir sėja nerimą, todėl žmonės dažnai ima ieškoti būdų, kaip gyventi kuo ilgia. 

Gėrimas, prailginantis gyvenimą

Insultas ir širdies ligos yra vienos iš mirtiniausių ligų Jungtinėje Karalystėje. Širdies ligos yra pagrindinė vyrų mirties priežastis šioje šalyje, nusinešusi daugiau 40 tūkst. gyvybių.

Dabar tyrimai rodo, kad populiarus gėrimas gali padėti gyventi ilgiau ir sveikiau, tačiau svarbu ne tik tai, kokį gėrimą pasirinksite – turite įsitikinti, jog jis tinkamas.

REKLAMA
REKLAMA

Neįtikėtina, bet ekspertai teigia, kad arbatos gėrimas gali būti naudingas sveikatai. Tyrimo metu buvo ištirta daugiau nei 100 tūkst. žmonių, sirgusių vėžiu, patyrusių miokardo infarktą ar insultą. Tyrimas buvo suskirstytas į dvi grupes: tuos, kurie gėrė arbatą tris ar daugiau kartų per savaitę ir tuos, kurie jos negėrė.

REKLAMA

Per septynerius metus atliktas tyrimas parodė, kad tie, kurie reguliariai gėrė šį gėrimą, 20 procentų rečiau sirgo širdies ligomis ar patyrė insultą. Taip pat nustatyta, kad reguliariai arbatą geriantiems žmonės 15 proc. mažesnė rizika mirti nuo minėtųjų ligų, rašoma mirror.co.uk.

Duomenų analizė prognozavo, kad 50-mečiai, kurie reguliariai geria arbatą, susirgs išemine širdies liga ar insultu 1,41 metų vėliau nei tie, kurie arbatos negeria reguliariai. Vienas pagrindinių tyrimo autorių, dr. Dongfeng Gu, sakė: „Apsauginis arbatos poveikis buvo ryškiausias tarp reguliariai arbatą geriančių žmonių grupės. Tyrimai parodė, kad pagrindiniai arbatoje esantys biologiškai aktyvūs junginiai, būtent polifenoliai, organizme nesikaupia ilgai, taigi, norint turėti širdžiai apsauginį poveikį, gali prireikti vartoti arbatą dažnai ir ilgą laiką.“

REKLAMA
REKLAMA

Juodąją arbatą siūlo keisti į žaliąją

Tyrimo metu tik 8 procentai gėrė juodają arbatą, o 49 proc. gėrė žaliąją. Vienas iš tyrimo autorių dr. Xinyan Wang sakė:

„Įprastas arbatos vartojimas yra susijęs su mažesne širdies ir kraujagyslių ligų bei mirties nuo bet kokios priežasties rizika. Stipriausias poveikis sveikatai yra geriantiems žalią arbatą arba tiems, kurie arbatą geria ilgą laiką.“

Taip yra todėl, kad manoma, jog žalioji arbata yra geras polifenolių šaltinis, o tai yra svarbi medžiaga, sauganti nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Šis terminas apima koronarinę širdies ligą ir insultą.

Žaliosios arbatos nauda yra ypač ryški, lyginant su juodąja, kuri paprastai yra fermentuojama, todėl polifenoliai oksiduojasi ir išeikvojami antioksidantai. Taip pat juodoji arbata dažnai geriama su pienu, kuris panaikina teigiamą arbatos poveikį.

Tyrimo metu pagal arbatos rūšį atlikta analizė parodė, kad geriantiems žaliąją arbatą 25 proc. mažesnė rizika susirgti mirtinomis širdies ligomis ir insultu, atsitiktinėmis širdies ligomis/ Su juodąja arbata reikšmingų asociacijų nerasta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų