• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sodininkystė trunka visus metus, net kai lyja lietus ar atslenka tamsūs vakarai. Iš tiesų, kai kurias gėles sodinti galima jau dabar.

Sodininkystė trunka visus metus, net kai lyja lietus ar atslenka tamsūs vakarai. Iš tiesų, kai kurias gėles sodinti galima jau dabar.

REKLAMA

Jeigu norite pavasarį džiaugtis vaizdais savo sode, turite pradėti tuo rūpintis jau dabar. Yra daugybė sodo darbų rudenį, kurie gali daryti įtaką pavasario darbams, įskaitant dirvos paruošimą ir gėlių sodinimą. Visgi, augalų sodinimas netinkamu laiku baigiasi augalų ligomis.

Gėlių svogūnėlių puvinys atsiranda tuomet, kai dirva tampa per drėgna. Tačiau tai gali pakenkti augalams įvairiais būdais.

Vienas puvinys, paveikiantis tik tulpes, vadinamas „tulpių ugnimi“, o iš jo augančios tulpės vadinamos ugniagalvėmis. Iš pažeistų svogūnėlių išaugančios tulpės paruduoja ir susitraukia, rašoma „Express“.

Kita vertus, pilkasis svogūnėlių puvinys gali paveikti narcizus, rainelę, krokusus, lelijas ir kardelius.

Kaip išvengti svogūnėlių puvimo?

Markas Lane‘as, „BBC“ laidos „Gardeners‘ World“ vedėjas sako, kad „idealiausia svogūnėlius sodinti gerai nesausintoje dirvoje“.

REKLAMA
REKLAMA

Jeigu esate sunerimę dėl savo dirvos, Markas turi gudrų patarimą, kaip sumažinti drėgmę toje vietoje, kur sodinsite svogūnėlius:

REKLAMA

„Prieš sodindami svogūnėlius, į duobutę priberkite smėlio. Jis sugers drėgmę ir leis išvengti puvimo“.

Kada sodinti?

Jeigu norite sulaukti žiedų pavasarį, geriausia juos sodinti tarp rugsėjo ir gruodžio mėnesių.

„Narcizus reikia pasodinti tarp rugsėjo ir lapkričio. Tulpes geriausiai sodinti nuo rudens vidurio iki pabaigos. Idealiausia būtų lapkritį. Taip galima išvengti tulpėms būdingo puvinio. Krokus ir hiacintus geriausia sodinti rugsėjo pabaigoje arba spalį“, – sako Markas.

Lelijas, česnakus, krokosmijas rekomenduojama sodinti rugsėjį ir spalį. Kardelius rekomenduojama sodinti ankstyvą pavasarį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų