• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ramzanas Kadyrovas Čečėnijos sostinėje Grozne turi ne vienus rūmus – vienus jis pasistatė sau, kaip galios demonstravimo įrankį, kitus – pirmajai žmonai, o trečiuosius – moteriai, kuri laikoma jo poligamine jaunesniąja sutuoktine.

Ramzanas Kadyrovas Čečėnijos sostinėje Grozne turi ne vienus rūmus – vienus jis pasistatė sau, kaip galios demonstravimo įrankį, kitus – pirmajai žmonai, o trečiuosius – moteriai, kuri laikoma jo poligamine jaunesniąja sutuoktine.

REKLAMA

Paviešinti kadrai parodė prabangų gyvenimą, kurį gyvena čečėnų karo vadas Ramzanas Kadyrovas, autokratas, kuris teigia asmeniškai vadovaujantis Vladimiro Putino siekiui užgrobti Mariupolį.

44-erių 12 vaikų tėvas, kuris taip pat turi du įvaikius, vykdo politinę kampaniją, kad sustabdytų Rusijos pajėgų traukimąsi ir taikos derybas su Ukraina. Pranešama, kad jis taip pat reikalauja šturmuoti Kyjivą, rašo mirror.co.uk.

Nutekinti kovos planai rodo, kad V. Putinas buvo įsitikinęs, jjog jo pajėgos per 48 valandas užkariaus Ukrainos sostinę Kyjivą, kai vasario 24 dieną paskelbė apie savo „specialiąją karinę operaciją“. Tačiau miestas neužgrobtas, o Maskva patyrė katastrofiškus nuostolius.

REKLAMA
REKLAMA

Turi slaptus rūmus

Kadyrovas Čečėnijjos sostinėje pasistatė rūmus – būstą sau, rūmus žmonai ir dar vienus moteriai, kuri, kaip manoma, yra jo jaunesnioji sutuoktinė.

REKLAMA

Jis skraido prabangiu „Airbus A319“, kurio vertė yra apie 61 mln. svarų, nors jo Užkaukazės respubliką subsidijuoja Rusijos mokesčių mokėtojai. Naujas tyrimas atskleidė, kad jis taip pat turi didžiulius slaptus rūmus Dubajuje, kuriuose lankosi kas mėnesį.

Dabar kyla abejonių dėl jo socialiniuose tinkluose šią savaitę patalpintų karo zonos vaizdų, pavyzdžiui, suklastotos nuotraukos iš degalinės, kuri, kaip manoma, yra Rusijoje, o ne Mariupolyje.

REKLAMA
REKLAMA

Kitose nuotraukose Kadyrovas pozuoja su savo sūnumi Adamu (14), apsiginklavusiu šautuvu, „Ukrainoje“.

Kai kurie Rusijos šaltiniai teigia, kad čečėnų karo vado dabar Putinas nekontroliuoja. Jis yra turtingiausias Rusijos regiono gubernatorius, jo deklaruojamas atlyginimas siekia 3,4 mln. svarų. 

Jo prabangaus lėktuvo su 5 žvaigždučių miegamaisiais interjerą atskleidė Rusijos popžvaigždė Timati. Kyjivo laikraštis „Ukrainska Pravda“ šią savaitę atskleidė jo paslaptis atlikę tyrimą, rodantį, kad 2021-2022 m. jo privatus lėktuvas Jungtiniuose Arabų Emyratuose lankėsi maždaug 14 kartų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kartą paklaustas, kaip gali sau leisti tokią prabangą, Kadyrovas atsakė: „Allahas suteikia. Nežinau. Pinigai iš kažkur ateina.“

Ataskaitoje teigiama, kad jis turi namą JAE Zabeel Saray Royal Residences, Palm Jumeirah, viename elitiškiausių rajonų pasaulyje. Ankstesnis „Agentstvo“ tyrimas nustatė, kad Grozne jis pasistatė rūmus, o elektroniniai laiškai nurodo, kad į tai įtrauktas ir Kazachstano oligarchas Kenesas Rakiševas, vyras, kuris tarpininkavo parduodant princo Andrew namą Suninghill Park už 3 mln.

REKLAMA

„Kadyrovas, siunčiantis savo pavaldinius griauti ukrainiečių gyvenimus, gerai pasirūpino savo gyvenimo komfortu“, – rašoma ataskaitoje. „Iš viso, padedamas įvairių žmonių ir organizacijų, jis Čečėnijoje savo šeimai pastatė mažiausiai penkis rūmus.“

Papasakojo, kaip atrodo Kadyrovo rūmai

Pagrindiniai rūmai apibūdinami kaip „didžiuliai, su kolonomis, vienu dideliu ir keturiais mažais kupolais“. Ataskaitoje teigiama, kad pirmoji R. Kadyrovo žmona, 43 metų Medni Kadrova ir jos vaikai gyvena kituose „paslaptinguose“ netoliese esančiuose rūmuose. Tiesiai priešais pagrindinius rūmus buvo pastatytas „gražus namas su baseinų dviejų futobolo aikščių ploto sklype“. 

REKLAMA

„Tai antrosios Kadyrovo žmonos Fatimos Khazujevos rūmai“, – rašoma ataskaitoje, kalbant apie buvusią grožio konkursų dalyvę, kuriai dabar 31 metai.

Čečėnijos lyderis taip pat gali turėti trečią žmoną – dainininkę Aminat (Amina) Akhmadovą (36), pranešė laikraštis. Vaizdo įraše matoma, kaip pora šoka kartu ir teigiama, kad jie galėjo susituokti 2013 m. R. Kadyrovas viešai nenurodė kitų sutuoktinių, nors 2013 m. interviu televizijai paminėjo „mano žmonas“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kadyrovas Vakaruose įtariamas užsakęs virtinę neteisminių žmogžudysčių už Rusijos ribų, kaltinimus jis griežtai neigia. Jis taip pat kaltinamas žmogaus teisių pažeiidmais ir savo politinių oponentų bei homoseksualų teisių aktyvistų kankinimu.

Šalininkai sako, kad jis įvedė savo tvarką regione, esančiame pietų Rusijoje. Nafta turtingą Čečėniją nusiaubė du kruvini karai po komunizmo ir SSRS žlugimo, tačiau dabar jos ekonomika vertinama kaip klestinti.

REKLAMA

Kadyrovas šią savaitę stojo į mūšį su artimu Putino padėjėju Vladimiru Medinskiu, dalyvaujančiu taikos derybose su Ukraina. Medinskis, kaip geros valios gestą, davė pažadą, kad Rusija pasitrauks iš karinių operacijų netoli Kyjivo. Jis tvirtino, kad Ukraina parodė norą išspręsti daugelį Rusijos rūpesčių.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Rusija išlieka įsipareigojusi taikos deryboms ir deeskalacijai. Tačiau Kadyrovas pareiškė: „Mes nesitraukiame. Ponas Medinskis klysta. Nėra pagrindo nerimauti, turime savo vadą, prezidentą, lyderį, kuris mato 100 metų į priekį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų