REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kartais išgirstame posakį, kad miegas skirtas silpniesiems, tačiau realybė toli gražu ne tokia. Geras miegas yra labai svarbus gerai fizinei, psichinei ir emocinei sveikatai. Tai taip pat svarbu sveikai maitintis ir pakankamai mankštintis.

Kartais išgirstame posakį, kad miegas skirtas silpniesiems, tačiau realybė toli gražu ne tokia. Geras miegas yra labai svarbus gerai fizinei, psichinei ir emocinei sveikatai. Tai taip pat svarbu sveikai maitintis ir pakankamai mankštintis.

REKLAMA

Tačiau pusė suaugusiųjų miega nepakankamai, o daugelis prisipažįsta, kad naktimis guli atmerktomis akimis, nerimaudami dėl savo rūpesčių.

Viena svarbiausių problemų, anot specialistų, yra ta, kad pusė suaugusiųjų prisipažįsta neturintys jokios rutinos prieš miegą.

Tai reiškia, kad žmonės eina miegoti sujauktu protu, todėl susierzinimas ir nerimas tampa nevaldomi, rašo thesun.co.uk.

Miego ekspertas Dr Neilas Stanley sakė, kad ruoštis miegui reikia pradėti 30 minučių iki išjungiant šviesą.

„Jei jums nepavyksta rasti miego, leiskite miegui rasti jus, – sakė jis. – Jūs turite panardinti kūną ir smegenis į tinkamą būseną, kad būtų galima lengvai užmigti. Protas turi būti ramus, o kūnas atsipalaidavęs“.

REKLAMA
REKLAMA

N. Stanley kolega, profesorius Markas Cropley pridūrė: „Trisdešimt minučių yra tinkamas laiko tarpas, norint atsipalaiduoti ir galvoti apie miegą.

Niekada nenuvertinkite geros rutinos ne tik miego, bet ir kitose gyvenimo srityse svarbos“. Taigi, ką galite padaryti, kad nuramintumėte protą ir atsipalaiduotumėte prieš miegą? Laikykitės šio šešių žingsnių plano ir be vargo užmigsite.

REKLAMA

30 minučių prieš miegą

Išnaudokite paskutinį pusvalandį, kad pasiruoštumėte miegui, atlikdami visas paskutines dienos užduotis. Išsiųskite paskutinį el. laišką, apmokėkite sąskaitą ir pasidarykite sekančios dienos darbų sąrašą.

Teksaso Baylor universiteto ekspertų atliktas tyrimas parodė, kad žmonėms, kurie penkias minutes prieš miegą skirdavo kitos dienos darbų planavimui, buvo daug lengviau užmigti.

25 minutes prieš miegą

Dabar laikas išjungti ekranus – nešiojamąjį kompiuterį, iPad ir planšetinius kompiuterius bei savo telefoną. Mokslininkai teigia, kad mėlyna šviesa slopina melatonino, hormono, pranešančio organizmui, kad laikas miegoti, išsiskyrimą. Kad nepražiopsotumėte rytinio žadintuvo, tiesiog apverskite telefoną, kad mėlyna šviesa netrikdytų jūsų nakties miego.

REKLAMA
REKLAMA

20 minučių prieš miegą

Laikas valytis dantis, o merginoms nusivalyti makiažą. Svarbu palikti šiek tiek laiko tarp veido prausimo ir lovos, nes vanduo gali veikti stimuliuojančiai.

15 minučių prieš miegą

Tai gali jus nustebinti, tačiau greitas penkių minučių dušas prieš miegą gali padėti užmigti, tačiau įsitikinkite, kad tai karštas dušas.

Kūno šildymas iš tikrųjų padeda mums atvėsti, o tai svarbu geram miegui. Ekspertai teigia, kad norint gerai miegoti, kūno temperatūra turi sumažėti.

 

10 minučių prieš miegą

Nueikite į tualetą. Net 42 procentai žmonių nepakankamai išsimiega, nes jiems naktį reikia keltis į tualetą, atskleidė „Nytol“ tyrimas. Taigi, prieš išjungdami šviesą, paskutinį kartą nueikite į tualetą.

5 minutes prieš miegą

Pamirškite pyktį. Lova skirta miegojimui, o penkias minutes prieš miegą patartina tylėti, nebebendrauti su savo partneriu. Norėdami suteikti sau geriausią šansą gerai išsimiegoti, apsvarstykite galimybę miegoti atskirai – bent jau dauguma naktų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų