Piktžolės trinkelių tarpuose gadina estetinį kiemo vaizdą. Čia įsitvirtina įvairios piktžolės, pradedant žoliniais augalais ir baigiant sumedėjusiais augalais.
Visiškai išnaikinti piktžoles yra sunku, nes jų sėklos plinta oru arba jas perneša paukščiai ir vabzdžiai, todėl jos sudygsta visur, kur yra žemės, drėgmės ir saulės šviesos.
Nors jų visiškai pašalinti neįmanoma, vis tiek galite pašalinti piktžoles joms pasirodžius ir yra būdų, kaip tai padaryti lengvai, panaudojant tai, ką jau turite namuose, rašo mirror.co.uk.
Pasidalijo patarimu
„Facebook“ grupėje „Gardening Hint and Tips“ viena moteris pasidalijo patarimu, apie kurį buvo girdėjusi ir kurį nusprendė išbandyti pati – rezultatas jos nenuvylė.
Kadangi nenorėjo naudoti parduotuvėse parduodamų cheminių piktžolių naikiklių, Trudy Hurd pabandė išnaikinti piktžoles naudodama dvi priemones, esančias namuose – druską ir verdantį vandenį.
Savo įraše ji rašė: „Kažkas čia rašė, kad piktžoles trinkelių tarpuose reikia naikinti verdančiu vandeniu ir druska, ir taip, per mažiau nei 24 valandas piktžolės žuvo, tiesiog pamaniau, kad pasidalinsiu, gal kam pravers.“
Papildomame komentare T. Hurd pažymėjo, kad šis metodas puikiai tinka šalinti piktžoles iš trinkelių tarpų, tačiau perspėjo, kad šio metodo negalima naudoti, jei piktžolės auga šalia gėlių ar vejoje, nes tai gali pridaryti žalos.
Pritarė metodui
„John French“ kraštovaizdžio dizaino ekspertai, turintys 40 metų sodininkystės patirtį, taip pat patarė sodininkams, kaip efektyviai naudoti druską ir verdantį vandenį kovojant su piktžolėmis, kurios auga tarpuose tarp trinkelių.
Jie dalijosi: „Druska yra veiksmingiausias herbicidas, kai ji sumaišoma su vandeniu. Rekomenduojamas druskos ir vandens tirpalo stiprumas priklauso nuo to, kur planuojate naudoti šį naminį herbicidą.
Jei naudosite vietovėje, kur ilgalaikė dirvožemio sveikata nėra svarbi, galima naudoti daug stipresnį tirpalą, pavyzdžiui, santykiu 2:1 arba 3:1.“
Tokia didelė druskos dozė neišvengiamai laikui bėgant pakeis dirvožemio pH lygį, todėl jis gali tapti nederlingas.
Nurodė, kaip užpilti tirpalą
Profesionalai pataria, kad sūraus vandens tirpalai turėtų būti pilami ar purškiami tiesiai ant piktžolių lapų. Siekiant apsaugoti aplink esantį dirvožemį, labai svarbu vengti užpilti tirpalu šaknis.
Sūrų vandenį galite purkšti purkštuvu arba pilti iš ąsočio. Jei netoliese auga kiti augalai, po purškimo juos gerai palaistykite, kad atskiestumėte sūrų vandenį, kuris galėjo prasiskverbti į aplink esančią dirvą.
Kalbėdami apie acto panaudojimą naikinant piktžoles, ekspertai pabrėžė, kad „ilgainiui buvo įrodyta, kad jis pats savaime yra neveiksmingas“. Tačiau kartu su druska ir vandeniu naudojamas actas gali tapti veiksminga piktžolių naikinimo priemone.
Panašiai kaip ir druskos ir vandens tirpalą, actą reikia naudoti atsargiai, nes laikui bėgant jis gali sutrikdyti dirvožemio pH pusiausvyrą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!