Perspėja dirbtinių blakstienų fanatikes: rizikuojate užsikrėsti utėlėmis

Tinkamai blakstienų nevalančios moterys rizikuoja sulaukti blakstienose knibždančių utėlių. Vis daugiau susirūpinimo keliančią problemą pastebėjo okulistai – jie teigia, kad blakstienų utėlių, medicinoje vadinamų demodeksu, atvejų vis daugėja, rašoma dailystar.co.uk.

Švaros stoka gali sąlygoti didesnį bakterijų kiekį, o tai gali sukelti baisias infekcijas. Blakstienų utėlių simptomai – niežėjimas, paraudimas ir uždegimas, o taip pat ir pačios utėlės.

Utėlės – tai organizmai, gyvenantys plaukų folikuluose, jais užsikrėsti gali bet kas. Dr. Sairah Malik „ABC7“ sakė, kad švaros stoka sąlygoja bakterijų sankaupas, ir pridūrė:

„Dažnai dirbtines blakstienas nešiojančios moterys bijo jas liesti ar valyti, kad jos nenukristų. Rekomenduojame arbatmedžio pagrindo valiklius. Visi arbatmedžio ekstrakto turintys valikliai puikiai tinka kasdieniam naudojimui.“

Dirbtinės blakstienos yra nedidelės, atskiros blakstienos, kurios panardinamos į klijus ir pritvirtinamos prie natūralių blakstienų. Jų pritvirtinimas gali užtrukti iki trijų valandų, ir tuomet jos gali būti nešiojamos nuo keturių iki šešių savaičių.

Dr. Sairah rekomenduoja plaukams, odai ir nagams naudoti arbatmedžio aliejų, kuris gali būti ir antibakterinis.

Šios rekomendacijos pateiktos po to, kai vienai kelis kartus grožio salone blakstienas prisiklijavusiai moteriai ištino ir sudirgo akys. Apsilankiusi pas gydytoją moteris išsiaiškino, kad turi demodeksą. Ji sakė: „Utėlės įsirausia po blakstienų folikulais ir minta jų medžiagomis. Jei jų prisiveisia daug, gali kilti infekcija.“


Rašyti komentarą...
L
Laima
2019-11-26 15:33:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Demodeksas yra poodinės erkės, o ne utėlės. Vertėjai jūs, vertėjai...
Atsakyti
-1

V
Viktorija
2019-11-30 00:07:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tika aš tą patį norėjau rašyti, kad čia poodinės erkės.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų